Hned v úvodní minutě zapadla křížná Hlobilova střela přesně k tyči jihlavské brány a z domácích borců spadl velký psychický balvan.

„Tato branka nám hodně pomohla. Kluky rychlý gól nakopl a v dalších minutách měli navrch po herní stránce i v osobních soubojích,“ pochvaloval si trenér zlínské devatenáctky Jan Somberg.

Jenže mladí ševci ještě neměli vyhrálo. Vysočina postupně srovnala hru a na začátku druhé půle získala i mírnou převahu. Tu narušila až rychlá zlínská akce, kdy po Hlobilově vybídnutí zblízka skóroval nigerijský útočník Ruben. Ten samý hráč ale chvíli nato neproměnil sólový nájezd a z protiútoku snížil na opačné straně Urbánek.

Definitivu a klid do zlínských řad přinesl až penaltový faul na Elšíka, který potrestal gólem z pokutového kopu Bartolomeu.

„Zatímco minulý týden jsem hráčům vytýkal malou agresivitu a nasazení, tentokrát je za bojovnost a přístup musím pochválit. Zápas odmakali na 150 procent, a přestože nebyli v jednoduché situaci, důležitý duel zvládli na jedničku a zaslouženě zvítězili,“ dodal.

FC TESCOMA ZLÍN „19“ – FC VYSOČINA „19“ 3:1 (1:0)

Branky: Hlobil, Ruben, Bartolomeu z pen. – Urbánek. Zlín: Adamuška – Talaš, Dvořák, Dulík, Dvorník – Kalus, Surovec (66. Novotný), Hlobil (73. Zavadil) – Bartolomeu, Kopečný (89. Richter), Ruben (60. Elšík).⋌(rš)