„Byl to pro nás dobrý test. Teď bude důležité chytnout začátek sezony,“ říká Mlýnek. Dvaadvacetiletý fotbalista nejprve ve 42. minutě bezpečně proměnil pokutový kop. Ve druhém poločase pak přesnou hlavičkou zblízka uklidil balon do sítě a zvýšil na 3:1, aby v 68. minutě korunoval svůj výkon hattrickem. „Předtím jsem v béčku tři góly dal, v áčku je to ale poprvé. Asi budu muset přinést klukům do kabiny občerstvení nebo nějakou korunu,“ usmíval se po nedělním pohárovém střetnutí jeho hrdina.

Viktorka šla do utkání v roli favorita a svoji pozici do puntíku naplnila. V prvním poločase hosté soupeře z nižší moravské soutěže zmáčkli, ale ve finální fázi ani zakončení nebyli dostatečně přesní a důslední. „Naštěstí jsme to prolomili penaltou a ve druhém poločase už jsme spustili vítr,“ uvedl Tomáš Mlýnek.

Otrokovičtí fotbalisté se ani ve velkém vedru nijak zvlášť nešetřili. A i když síly ubývaly, hráli pořád dopředu a útočili. „Motivace nám nechyběla. Ke každému zápasu se snažíme přistoupit zodpovědně,“ říká forvard Viktorie.

Předkolo MOL Cupu Otrokovicím náramně vyšlo, teď bude potřeba chytnout začátek nové sezony v MSFL.

O záchranu hrát mužstvo ze Zlínska rozhodně nechce. „Do sezony půjdeme na sto dvacet procent,“ slibuje Mlýnek.

Ilustrační foto.
Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji

Dvaadvacetiletý fotbalista by mohl být jednou z útočných zbraní Viktorie. Zatímco v minulé sezoně šikovný mladík převážně nastupoval na levé straně zálohy, v letní přípravě naskakoval i na hrotu. „Kdybych si mohl vybrat, radši mám útok,“ přiznává. „Je to méně náročné a mohu tam střílet rozhodující góly,“ přidává s úsměvem.

Od nového trenéra Michala Hubníka, který střílel v lize góly za Olomouc, Jablonec nebo Opavu, se má stejně jako jeho spoluhráči co učit. „Předává nám hodně zkušeností. Mě osobně si často bere stranou a ukazuje mně, jak si hledat přihrávku, kam se nabízet do prostoru a hlavně kde se pohybovat v šestnáctce, což jsem snad proti Strání ukázal,“ říká.

Teď musí slušnou formu rodák z Topolné, který prošel mládeží Slovácka, potvrdit i v mistrovských zápasech. Po boku zkušenějších spoluhráčů může jenom výkonnostně růst. „V létě k nám přišlo pár nových kluků ze zahraničí, takže nám mladým mohou předat cenné rady,“ dodává Tomáš Mlýnek.

2.kolo Fortuna:Liga SFC Opava-Fastav Zlín
Ševci využili dlouhou přesilovku. Opavu v Brně přemohli 2:1