„Mě lidé nezastavují, ale když jdu s Tomášem Poznarem po venku, tak to zažívám. Jeho znají jako místního kluka a pomalu rozhodl derby, tak jej oslavovali. Viděl jsem, jak jsou vděční. Říkali dobrý zápas a dobrá výhra," líčí s úsměvem 26letý záložník.

Na souboj rivalů se sám připravil. Zažíval ten největší v Praze mezi jeho Slavií a Spartou, takže si uvědomoval, o co jde zde na Moravě. Realita pak splnila jeho očekávání.

„Nenávistných pokřiků mezi fanoušky nebylo tolik jako v Praze, ale nádech byl stejný. Přitom jsem zažil poprvé, aby příznivci navštívili předzápasový trénink. Na utkání pak přišel plný dům a my jsme chtěli obrovsky moc uspět, hlavně výsledkově," vzpomíná Koreš.

Povedlo se, a rodák z Písku tak mohl sledovat nadšení odchovanců Zlína a radovat se s nimi. „Řvali jsme už na chodbě a i v šatně si to užili. Jen více takových zápasů," přeje si rychlonohý křídelní hráč.

Vítězství se pak patřičně oslavovalo. Jak to ve zdejším regionu koštovalo Štěpánu Korešovi? „Stačil jsem moravskému tempu. Byli jsme celý tým, trochu jsme si zakřičeli, pořádně si to užili, ale vše proběhlo s mírou," ujistil s úsměvem.

V týdnu už se tým opět začal soustředit na svou práci. Zítra odehraje první duel osmifinále MOL Cupu v Liberci, odveta se uskuteční na Letné ve čtvrtek 3. prosince.

„Liga je důležitější, ale chceme uspět i v poháru. Nepojedeme čtyři sta kilometrů, abychom si jen zahráli. Věřím, že zopakujeme hru z prvního poločasu proti Slovácku a přivezeme nadějný výsledek do odvety. Důležité bude, abychom vstřelili gól, venku je za dva. Čím víc jich dáme, tím líp," dobře ví Koreš.

Pro něj zatím hostování ve Zlíně představuje krásné období. Vrátil se do základní sestavy prvoligového týmu, je prospěšný a v kolektivu se cítí příjemně. Přesto je k sobě náročný a nachází ještě rezervy.

„Trenér (Bohumil Páník – pozn. red.) mi hodně věří, cítím to. I když se mi tolik nedaří, podrží mě. Pomáhá mi to v sebevědomí. Nejsem však úplně spokojený se svou produktivitou. Dostávám se do spousty nadějných situací, ale gólů jsem z nich dal málo," poznamenal sebekriticky světlovlasý fotbalista s elegantním pojetím hry, který letos ve dvanácti startech zaznamenal dvě branky.