„Soupeř zde bude jako doma, neboť většina hráčů jeho týmu tady hrála za žáky či dorost. Pro nás to bude ohromný zážitek,“ přiznává sekretář fotbalového klubu z Morkovic Jan Bleša.

Hledat favorita v tomto duelu je těžké. V rozehraném ročníku účastníci krajského přeboru totiž vyhráli své vzájemné domácí duely 2:1 a v tabulce je mezi nimi zanedbatelný pětibodový rozdíl ve prospěch celku z lázeňského města.

Na druhou stranu oba celky již ve své historii finále krajského poháru hrály – zatímco Morkovice před šesti lety Kelč porazily 2:0, Luhačovice o rok později podlehly po penaltovém rozstřelu Štítné nad Vláří.

„Touhu po úspěchu mají oba celky stejnou. Očekávám opět vyrovnanou bitvu, ve které budou vedle aktuální formy a nasazení rozhodovat maličkosti,“ netají se kouč Luhačovic Jan Jelínek, který žádnou speciální taktiku na protivníka nechystá.

„Narazí na sebe celky preferující kombinační fotbal. My v rámci možností nastoupíme v nejsilnějším složení,“ potvrdil Jelínek.

Morkovice již nyní ale vědí, že jim budou chybět hned dva hráči základní sestavy, která o víkendu vyválčila výhru nad rivalem z Holešova.

„Jeden se zranil, druhý má pracovně-studijní povinnosti,“ potvrdil Bleša, jehož výběr se ale bude moci opřít o hlasitou podporu fanoušků.

„Vysíláme hned dva autobusy. Žádné šampaňské ani doutníky ale nevezeme. Pokud uspějeme, oslavíme to v dalším domácím zápase,“ dodal morkovický Jan Bleša.