Ve druhé lize to pro něj byl třetí přesný zásah, premiérový poslal během jarního hostování v Hlučíně paradoxně do sítě svého mateřského klubu.

„Čekal jsem dlouhou dobu. Během podzimu jsem měl dost šancí a chtěl jsem to konečně protrhnout. Že to padlo zrovna dnes a byly z toho rovnou dva góly, jsem moc rád,“ culil se 21letý Motal po vítězství nad Bohemians Praha.

Mohl jste zaznamenat i hattrick, že?

Přesně tak. Moje první šance byla stoprocentní. Gólman vyrazil balon přede mě, snažil jsem se ho uklidit do brány, jenže šel těsně vedle. Naštěstí jsem to pak odčinil.

Přibližte vaše góly.

Před prvním odcentroval Honza Jelínek z levé strany. Balon jsem špatně trefil, odrazil se ale od protihráče do sítě. Při druhé brance jsme šli do brejku a Tomáš Poznar mě dobře viděl na druhé straně. Byl jsem sám před gólmanem, chtěl jsem to dát na kříž a propálil ho.

Byl to váš nejpovedenější duel ve Zlíně?

Gólově ano, ale herně jsem zahrál lepší zápasy. Dnes to nebylo stoprocentní.

Překvapilo vás, jak snadno jste se dostávali do střeleckých příležitostí?

Měli jsme dost prostoru vepředu, což ale vycházelo z našeho dobrého pohybu. Věděli jsme, že mají zkušený mančaft, starší hráče, kteří nebudou tolik běhat. Chtěli jsme na ně vletět a nedat jim prostor. Vstřelili jsme v první minutě gól a tím jsme je zaskočili. Snažili se z toho dostat, ale k žádnému většímu tlaku ani šancím jsme je nepustili.

Den před vašim zápasem dali zlínští hokejisté také gól v první minutě. Inspirovali vás tím?

Věděl jsem, že vyhráli a že brankář Litvínova střídal. Výsledky hokejistů sledujeme a myslím, že i oni naše, a navzájem si fandíme.

Potřetí na podzim jste hostili lídra a potřetí ho porazili. To už asi nebude náhoda, že?

Týmy, které jsou vepředu, chtějí hrát fotbal a to nám vyhovuje, než když je zápas jen o nakopávání a silových soubojích.

Takže příští utkání u vedoucího Ústí nad Labem vyhrajete?

Bude to jiný zápas, protože jedeme ven. Určitě ale budeme chtít přivézt nějaký bod.