Moravské části – MSFL a divizím skupin D a E – se ovšem novinka, kterou v minulosti jako první zavedl současný místopředseda FAČRu Roman Berbr v Plzeňském kraji, zatím vyhne.

„Zasedání výkonného výboru Řídicí komise pro Moravu je v pondělí, ale nemám signály, že by se chystalo schválení této novinky," řekl sekretář ŘKM Radek Šindelář.

„V soutěžích řízených Řídicí komisí pro Moravou nebudeme vymýšlet nic nového. Nedávno jsem jednal s předsedou Blahou a shodli jsme se, že se vrátíme ke starým praktikám. Penalty se v MSFL a divizi rozhodně zavádět nebudou a při střídání se vrátíme k maximálnímu počtu tří hráčů. Na jedné straně se snažíme fotbal zatraktivnit a zrychlit a na druhé straně kluby pak taktizují a od 85. minuty začnou střídat pět hráčů," vysvětlil 1. místopředseda FAČR za Moravu Zdeněk Zlámal.

Jiný pohled na to ale má Zlínský krajský fotbalový svaz, který již změny otestované v Čechách zavedl. „Penalty oživí i nudná remízová utkání, věřím, že jsme udělali krok k zatraktivnění výkonnostní kopané," míní předseda KFS Zlín Vlastimír Hrubčík, který získal na svou stranu i další tři ze čtyř okresů v našem regionu.

Jediný otazníke tak visí nad OFS Uherské Hradiště. Jeho postoj bude znám až po dnešním zasedání oddílů.

„Je to závažná změna, proto jsme nechtěli nic direktivně nařizovat. Na aktivu klubů probereme všechna pro a proti a v následném hlasování si oddíly samy demokraticky rozhodnou, zda se k této novince připojí, nebo ne," uvedl předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

Jeho osobní postoj zůstal zahalen rouškou tajemství. „Svůj názor samozřejmě mám, nechtěl bych ale dopředu kluby ovlivňovat," omluvil se.

Z včerejšího průzkumu našich Deníků vyplynulo, že kromě Zlínského kraje se k novince v podobě zavedení penaltového rozstřelu v případě remízy od nového ročníku na Moravě zatím nikdo další nepřidá.

„Co mám informace od kolegů předsedů z dalších krajů, ti si počkají, jaké ohlasy přinese změna u nás a pak vše vyhodnotí," dodal Hrubčík.