„Pro zlínské diváky to může být velké lákadlo a pro náš mladý tým výzva utkat se se soupeřem, který má druholigové ambice i hráčský kádr,“ řekl pro webové stránky ševců trenér Boris Káňa.

Slezané v 16 duelech nenašli přemožitele a na sedmý Zlín mají náskok 18 bodů. Mladíci Tescomy přezimovali čtvrtí, jenže dvě úvodní jarní kola prohráli. „Z porážek neděláme vědu. Mančaft se proti podzimu změnil a potřebuje si sednout,“ podotkl Káňa, který se chce inspirovat Líšní a béčkem Zbrojovky. Oba brněnské celky dokázaly lídra doma obrat o dva body.

Zbývající tři krajští zástupci se vydají na hřiště soupeřů a dva z nich právě do jihomoravské metropole. Už dnes dopoledne se na stadionu v Srbské proti rezervě Brna představí Spartak Hulín. Pikantní bude duel pro stopera Josefa Dvorníka, který hrál na podzim ještě první ligu právě se Zbrojovkou. Dvorník nastoupil poprvé za Spartak před týdnem a svému mužstvu pomohl k výhře 4:0 nad Břeclaví.

„Vítězství nepřeceňuji. Góly jsme dávali po krásných střelách z dálky, ale že bychom jinak nějak výrazně ohrozili branku soupeře, to nemohu říct,“ přiznal hulínský trenér Josef Pospíšil.

Domácí jsou v tabulce až na čtrnáctém místě, ale v předchozích pěti duelech na svém hřišti neprohráli. „V každém zápase venku chceme uspět, protože v tabulce pravdy máme stále mínus osm bodů. Především s týmy, které jsou bodově blízko nás. Brno má svoje problémy a určitě se zaměřuje na záchranu první ligy. Nevím, jak přemýšlí a koho pošlou hrát za juniorku,“ pokrčil rameny Pospíšil.

Také Hanácká Slavia Kroměříž brzy okusí prostředí brněnského stánku v Srbské, před středečním prvním zápasem čtvrtfinále Ondrášovka Cupu se ale nejdříve pokusí udržet svou stoprocentní jarní bilanci v MSFL na půdě rezervy Sigmy Olomouc. Hanáci mají totiž za sebou nejlepší start do odvet od roku 2004, kdy slavili postup do II. ligy.

„Jsem rád, že jsme první dva zápasy zvládli. Teď nás čeká série velice těžkých utkání. Byl bych šťastný, kdybychom z nich získali alespoň polovinu bodů. S naším úzkým kádrem to však bude hodně náročné,“ tuší kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Ten stále upřednostňuje MSFL. „Máme málo hráčů, a tím pádem nebudeme v Olomouci nikoho šetřit. Počítám s tím, že dorostenci dostanou prostor v pohárových zápasech,“ uvedl Lehkoživ.

Poslední Slavičín míří do Líšně a na jaře odehraje už třetí duel mimo svoje prostředí. V Zábřehu i ve Frýdku-Místku prohrál nejtěsnějším rozdílem a ani tentokrát nemá moc šancí na body. „Přestože je Líšeň v celkové tabulce za Zábřehem a Frýdkem, bude to stejně těžký zápas jako předchozí, protože Líšeň je doma nesmírně silná,“ uvedl slavičínský kouč Ervín Haraga.

Pořadí v utkáních před vlastními diváky mu dává jasně za pravdu. Líšeň má na svém hřišti bilanci 6–2–0, skóre 13:3 a lepší je pouze Opava. Valachům navíc situaci komplikuje zranění stoperské dvojice Šamánek, Bělaška, která bude Haragovi chybět ještě minimálně měsíc.