Teď je čeká třetí venkovní šichta. Obstát v náročné zkoušce nebude jednoduché, obzvlášť po tom, co o víkendu (ne)předvedli na Hané proti domácí Olomouci.

„Očekávám, že soupeř bude chtít zápas rozhodnout co nejdřív. Musíme dobře bránit a konečně vstřelit gól. Jinak asi nemáme šanci na úspěch,“ uvědomuje si krajní obránce Fastavu Miloš Kopečný.

S jakými pocity do Moldavska odlétáte?
Všichni chceme napravit poslední nepovedený ligový zápas a podat daleko lepší výkon než v Olomouci. Zda se nám to povede, uvidíme až po utkání v Tiraspolu.

Co bude potřeba udělat pro to, abyste v Tiraspolu uhráli lepší výsledek než v Kodani nebo Moskvě?
Základem úspěchu je dobrá defenziva. Musíme dobře bránit a konečně vstřelit gól. Jinak asi nemáme šanci na úspěch.

Už jste si rozebrali poslední ligový duel v Olomouci? Co vám trenér Páník po porážce se Sigmou nejvíce vyčítal?
Zápas s Olomoucí jsme si rozebrali. Hlavní chyba byla v aktivitě směrem dopředu. Málo jsme se nabízeli. Chyběl nám pohyb i kompaktnost celého týmu.

Proč vám to letos venku tak nejde?
To kdybychom věděli, tak to změníme (úsměv).

Při vší úctě k Olomouci, Tiraspol má ještě lepší tým. Myslíte si, že na vás Šeriff vletí, protože bude chtít zápas rychle rozhodnout, nebo očekáváte spíše taktickou bitvu?
Šeriff je hodně dobrý tým, který umí držet míč. Navíc má reálnou šanci na postup, takže očekávám, že soupeř bude chtít zápas rozhodnout co nejdřív. My ale budeme jednoznačně proti. Budeme bojovat a rvát se o co nejlepší výsledek.

Po Rusku a Dánsku vás čeká nejméně atraktivní destinace. Víte něco o Moldávii?
O Moldávii moc nevím. Jenom co říkal Ondra Bačo, že je to tam starší a ne moc pěkné. Ale my tam jedeme kvůli fotbalu, ne na výlet. Navíc Šeriff má v Tiraspolu vybudovanou velkou krásnou základnu, oproti nám má daleko větší finanční moznosti.

Vozíte si ze zápasů Evropské ligy kromě zážitků a zkušeností také nějaké suvenýry?
Z Moskvy ani Kodaně jsem si nic nepřivezl. Nevím, jestli bude čas jít v Tiraspolu něco poznávat a nakupovat nějaké suvenýry či dárky. Když budu chtít, tak si do zahraničí zaletím s rodinou na výlet. Kodaň i Moskva jsou zajímavá města. My tam ale cestujeme kvůli fotbalu. Moc volného času nemáme.

Cestování vás baví, nebo patříte spíše k lidem, kteří dovolenou nejradši tráví v České republice?
Cestování mě baví. Rád jezdím na dovolenou do zahraničí, ale stejně tak mám rád i Českou republiku a volné chvíle strávené tady. Vždy, když mám čas, snažím se někam se podívat.