„Tohle vítězství jsme nutně potřebovali. Pro psychiku mladých hráčů bylo nesmírně důležité,“ oddechl si zlínský šéftrenér mládeže Alois Skácel.

Výhra jeho družiny se ovšem nerodila lehce. Tescoma si sice vytvořila v první půlce tři velké možnosti, jenže proměnila až poslední pět minut před pauzou.

Šťastným střelcem byl mládežnický reprezentant Kurtin. Klid do zlínských řad pak záhy po pauze vnesl Šumbera. Votroci už jenom v samotném závěru korigovali. „Předtím ale chytil Dostál hostům vyloženou šanci,“ připomněl Skácel, který byl hlavně spokojený s výkonem mužstva v první půlce.

Díky druhému podzimnímu vítězství se starší dorostenci Tescomy posunuli na sedmé místo.

Jejich mladší kolegové si ale pohoršili na devátou příčku, a co je alarmující, už podruhé v řadě a celkově potřetí na podzim inkasovali čtyři góly. Od Hradce dostali první tři branky dokonce za úvodních 25 minut. „Soupeř byl nejlepší, s jakým jsme se zatím utkali. To ale nemůže omluvit naše velké individuální chyby, kterými jsme mu pomohli k jasnému vedení 3:0,“ zlobil se kouč sedmnáctky Milan Hanko.

Šanci na reparát má jeho celek v sobotu na hřišti Bohemians 1905. Na půdě pátého družstva soutěže je ale nic jednoduchého nečeká. Starší dorostenci se naopak střetnou s předposledním týmem ligy.

I. FOTBALOVÁ LIGA DOROSTENCŮ

TESCOMA ZLÍN „19“ - HRADEC KRÁLOVÉ „19“ 2:1 (1:0)
Branky Zlína: 40. Kurtin, 49. Šumbera. Zlín: Dostál - Zábojník, Jugas, Hájek, Čelůstka - Vitásek (60. Starec), Pospíšil, Salachna, Šumbera - Rokos (88. Macků), Kurtin (75. Janáček). Trenér: Alois Skácel.

TESCOMA ZLÍN „17“ - HRADEC KRÁLOVÉ „17“ 1:4 (0:3)
Branka Zlína:
60. Kalus. Zlín: Jelínek - Hájek (75. Káňa), Fiala, Skalička, Richter (41. Černoch) - Bartolomeu, Uher, Lošťák, Surovec (50. Kalus) - Kopečný, Baran (57. B. Krajča). Trenér: Milan Hanko.