Poslední vicemistr soutěže z Jaroslavic si stejně jako loni dává za cíl postup. „Na jaře nám těsně unikl, proto věřím, že v nové sezoně se již budeme radovat my,“ netají se nejvyššími ambicemi trenér Jiří Červenka, jenž si uvědomuje, že to ale nebude vůbec jednoduché. „Očekávám podobný scénář jako v uplynulém ročníku, kdy budou o čelo bojovat tři až čtyři celky. Kromě nás bych tam tipoval Štípu, Tlumačov a možná i Ludkovice. Nyní je předčasné ale dělat prognózy, po úvodních pěti kolech budeme moudřejší,“ tuší kouč.

Jaroslavice jen s minimem změn

Kádr Jaroslavic téměř nedoznal změn. „Pouze Michal Foltým se vrátil z hostování do Slušovic. Tým naopak posílili tři fotbalisté – z Vitkorky Otrokovice útočník Jan Fajgara, z Pasek záložník Lukáš Peňas a z vísky u Valašského Meziříčí další tvůrce hry Martin Kašík,“ upřesnil Červenka, jenž ještě z dorostu zkouší jednoho hráče. „V úvodním kole ve Hvozdné nás nečeká nic snadného, neboť z různých důvodů nám budou chybět tři hráči základu,“ posteskl si na závěr.

Štípa nakupovala

Ve Štípě dochází ke generační obměně, kdy hned trojice fotbalistů starších 35 let – Pšeja, Ráček a Štefan – zažádala o přeřazení do B týmu. „Sami se rozhodli přenechat své místo mladým, přičemž v případě potřeby jsou připraveni týmu pomoci a naskočit,“ kvituje spokojeně štípský hrající trenér Zdeněk Julina, jenž ve svém kádru přivítal trojici nových fotbalistů. „Vyztužit obranu k nám přišli z Mladcové Jakub Murka a z Brumova Michal Kolínek. Poněvadž náš první gólman Langer je pracovně vytížený, posílili jsme i tento post o Pavla Marušáka, registračně hráče Březůvek,“ upřesnil kouč, jehož potěšilo i založení dorosteneckého týmu ve Štípě. „Během sezony si z něj určitě vytáhnu na zkušenou dva až tři nejlepší fotbalisty.“

Třebaže se loni postupové ambice naplnit nepodařilo, i před startem nového ročníku všichni ve Štípě věří, že budou hrát v popředí tabulky. „Postupu bychom se nebránili. Každopádně bychom chtěli skončit do pátého místa. Opět očekávám vyrovnanou soutěž, kde za hlavní aspiranty na prvenství považuji Tlumačov, Jaroslavice a Tečovice. Myslím, že ještě někdo další výsledkově vyskočí, klidně Hvozdná nebo Kostelec,“ předpovídá trenér pátého celku uplynulého ročníku okresního přeboru.

Kostelec dost obměnil kádr

V Kostelci by se zopakování uplynulé sezony, kdy dlouho vévodili okresnímu přeboru, vůbec nebránili. „Pokud by se nám podařilo soutěž vyhrát, postupu bychom se nebránili,“ potvrdil předseda fotbalového Kostelce Vlastimil Oulehla.

U kormidla zůstává Miroslav Vaculík, jenž v kádru zaznamenal hned několik změn. „Na hostování do Lužkovic jsme uvolnili brankáře Vrlu, jehož by měl mezi tyčemi nahradit Kupka z Mutěnic. Do Provodova odešel Plišťák, za něhož na oplátku přišel Karpeko. Tým jsme dále posílili o univerzála Votavu z Pasek a kanonýra Krhůtka, jenž se vrací z hostování ve Fryštáku. Po uzdravení se vrací do kádru ofenzivní záložník Grác, přičemž na lavičku a pro naši rezervu byli získáni Slovák z Tečovic a Bilíček ze Spytihněvi,“ upřesnil předseda, který za největšího favorita na postup považuje Štípu. „Ambiciózní budou i Jaroslavice,“ odhaduje Oulehla.

Tlumačov musel investovat do hřiště

Třebaže také v Tlumačově se již řadu sezon marně pokoušejí o postup, letos to budou mít ještě složitější. Jarní pohroma v podobě zatopeného hřiště totiž vedení klubu nutí většinu financí investovat do jeho obnovy. „To byla pro nás během léta priorita,“ potvrdil trenér Tlumačova Jiří Tyl, který tak bude pracovat s téměř nezměněným kádrem. „Někdy to bývá výhodou. Bohužel náš kádr opustil tvůrce hry Jaroslav Droběna, jenž zamířil do Kvasic. Právě zde shodou okolností budeme do opravení hřiště hrát naše domácí zápasy. Snad se ale bude jednat jen o dva duely,“ přeje si kouč, jenž má navíc v plánu dát šanci mladým. „Zabudovali jsme do týmu hned tři dorostence. I přese všechno všichni věříme, že ve vyrovnané soutěži budeme opět hrát v horních patrech tabulky a favorizované Štípě s Jaroslavicemi jejich roli minimálně znepříjemníme.“

Úvodní kolo okresního přeboru – dnes: Hvozdná – Jaroslavice, Sehradice – Vysoké Pole, Tlumačov – Kostelec (Kvasice), Dolní Lhota – Veselá (16.30). Zítra: Napajedla B – Ludkovice, Štípa – Tečovice, Kašava – Bylnice (16.30).