„S agenty jsem různě v kontaktu, takže vím, že zájem o mě asi bude. Teď však nemám žádnou konkrétní nabídku," řekl pro Deník pětadvacetile­tý Srb.

Angažování se v atraktivní evropské soutěži je snem každého fotbalisty. A záložník s tryskáčem v nohách není výjimkou. Kdyby tedy zapadly všechny dílky dohromady, vydal by se do světa s kuráží.

„Určitě bych se na to cítil. Už nejsem v nejmladším fotbalovém věku, mám zkušenosti a byla by to pro mě výzva jít do TOP ligy," potvrdil Vukadinovič.

Tyto myšlenky ovšem z hlavy zatím vyhání a nechce spekulovat. Ani o tom, jestli by přestoupil někam v rámci Česka.

„Soustředím se jen na poslední dvě podzimní kola. Chci potvrdit výkonnost a s týmem zvládnout zápasy. Poté bude dost času něco řešit. Když budu mít konkrétní nabídku, rád o tom popovídám," vzkázal rodák z Bělehradu.

VE ZLÍNĚ JE ŠŤASTNÝ

Vedle toho zdůrazňuje, že ze zlínské Letné nikam neutíká.

„Jsem tady šťastný. Našel jsem zde super partu a klid."

Ve výběru kouče Bohumila Páníka působí Vukadinovič od loňského září. V minulé sezoně jen naznačoval hvězdný potenciál, zato letos explodoval v plné parádě a stal se jednou z klíčových postav aktuálně druhého celku ligy. Na hřišti jezdí jako motorka a k tomu je produktivní. Ve čtrnácti utkáních dvakrát skóroval a osmkrát na gól přihrál.

„Že se mi tak daří, to je zásluha hlavně trenérů, týmu a našich výsledků. Hrajeme na špici, máme pohodu a věříme si. To pak člověk udělá věci, o kterých ani nevěděl, že je umí," usmívá se.

Bude kouzlit ve Zlíně i na jaře?

Grygera: Na Vukadinoviče není oficiální nabídka

„Na Vukadina Vukadinoviče není žádná oficiální nabídka. Spíš se o možnosti jeho přestupu vykládá, protože na sebe upozornil výkony. O zájmu ze zahraničí se píše na základě toho, že na naše podzimní zápasy byli ve velké míře akreditováni skauti. Já přitom nikdy nevím, na koho se přijeli přesně podívat. A jak se stavíme k případným nabídkám? Chceme se udržet na pozicích, na kterých se pohybujeme, takže nechceme, aby v zimě došlo k odchodům. Dopředu to však nedokážeme ovlivnit, může přijít něco tak lukrativního pro klub, že jednání nebudeme moct zabrzdit. Více bych se o tom v době rozehrané soutěže nebavil, soustředíme se na poslední dvě důležitá kola."

Zdeněk Grygera, sportovní manažer FC Fastav Zlín