„Jsme moc rádi, že děti dorazily. Je to pro ně takové první seznámení s naším klubem, sportovními aktivitami,“ uvedl šéftrenér přípravek zlínského Fastavu Jakub Řihák.

Trenéři ševců se snažili začínají sportovce hlavně zaujmout. A právě o to v nejnižší věkové kategorii jde především. „Nábor byl zaměřený hlavně na pohyb. Všechno bylo formou zábavných soutěží a her. Chceme, aby se děti seznámily s fotbalem i dalšími míčovými sporty,“ říká Řihák.

Kdo trenéry Fastavu zaujal, bude v klubu dál pokračovat. „Některé děti jsou hodně šikovné. Těším se na další spolupráci,“ pronesl mladý kouč.

Nejmladší chlapci běžně v sezoně trénují dvakrát týdně po jedné hodině. „Tato kategorie je rozjezdová. Tréninky jsou zaměřené na všeobecný rozvoj dítěte. Kluci nehrají jenom fotbal, ale zkouší si i další míčové,“ líčí.

Rok zdarma

Zkušení trenéři Zlína se nováčkům věnují po celý první rok zdarma. „Nikdo nic neplatí, protože se nám tady vždycky protočí spousta dětí. Některé z nich mají i více aktivit, kroužků, proto na ně nechceme nijak tlačit, aby nám byli nějak zavázaní,“ říká.

Mládežničtí trenéři Fastavu ani nedělají žádné výběry a nové hráče neselektují. „Normálně je necháme fungovat, aby se rozkoukaly a všechno vyzkoušely. Rozdělujeme je až po jedné sezoně. Šikovnější chlapce si vysledujeme a v klubu zaregistrujeme. Potom už záleží na pohybových a jiných dovednostech,“ vysvětluje Řihák.

Podle něj zájem o fotbal v Baťově městě roste. „Podle mě dětí přibývá, jenom je potřeba zaujmout, přilákat na hřiště. Ve Zlíně máme výhodu v tom, že je tady liga, hlavně rodiče na značku Fastav slyší,“ dodává Řihák.