Chodíte s panem Krajčovičem (sekretář OFS Zlín) na pivo?

S panem Krajčovičem jsem na pivě ještě nebyl, nicméně po podzimní sezoně 2009/10 chystám osobně posezení se sekretariáty krajského a okresních svazů.

V minulosti prohřešky startu hráčů načerno nebyly tak tvrdě trestány jako v případě Hvozdné. Nebyl to pouze populistický tah před volbami, abyste se zviditelnil?

Směrem k mé volbě do výkonného výboru ČMFS jsem se zcela jistě tímto případem nezviditelňoval. Případ Hvozdná je specifický tím, že v tomto zápase nastoupili dokonce tři hráči načerno s úmyslem poškození třetího družstva, které by sestoupilo na úkor Hvozdné. Bylo to hrubé porušení regulérnosti dvou fotbalových soutěží, I. B třídy a Okresního přeboru Zlín. Takové případy se budou i v budoucnu tvrdě trestat.

Co je pravdy na tom, že jste hrával načerno za Smolinu?

Musím vás zklamat. Já jsem se těchto zápasů nezúčastnil. Nicméně jsme velmi rozvětvená rodina a je možné, že někdo z ní v těchto zápasech hrál.

Jaký názor máte na Nevšovou?

V Nevšové jsem dva roky hrál. Lidi, co tam dělají fotbal, mají dvě tváře. Pokud nejde o fotbal, jsou v pohodě a dá se s nimi rozumně mluvit. Jakmile jde o fotbal, trpí pocitem ukřivděnosti, že jsou proti nim všichni zaujatí. Fotbal berou smrtelně vážně.

Proč se nehrají poslední dvě kola krajských soutěží v jednotný začátek? Teda alespoň v těch zápasech, kdy o něco jde?

Správná připomínka. Příští soutěžní ročník budou vytipovány zápasy, kdy půjde o postup nebo sestup, a bude nařízen jednotný začátek utkání v posledních dvou kolech. Toto rozhodnutí spadá pod sportovně technickou komisi KFS Zlín.

Byl jste hodně zklamaný, že jste se nedostal do výkonného výboru? A jak se vůbec získávají hlasy na valné hromadě? Před ní, nebo i během ní?

Zklamaný jsem částečně byl. Chyběly mi pouze dva hlasy, abych se dostal do nového výkonného výboru ČMFS. Kandidoval jsem na pozici zástupce OFS a KFS Moravy. Objel jsem v rámci předvolební kampaně výkonné výbory OFS a KFS, dohromady asi osmnáct. Tam jsem prezentoval svoji představu zastupování této složky. Na valné hromadě probíhají až do poslední chvíle jednání o podpoře. Nicméně dva kandidáti byli celkově o něco úspěšnější.

Při vašem zvolení do pozice předsedy KFS váš předchůdce Ševčík chtěl vaši volbu zpochybnit a odvolal se k soudu. Jak celá věc dopadla?

V květnu proběhlo soudní jednání ve věci žaloby na platnost valné hromady KFS Zlín z dubna 2007. Soudní jednání se odročilo na 9. září tohoto roku. Nevím z jakých důvodů. Ten případ je zcela jasný. Valná hromada se nedopustila žádného provinění vůči stávajícím stanovám ČMFS.

Od nové sezony KFS zavádí startovné pro týmy mužů. Proč jste jako schopný management nedokázali tyto finance sehnat od sponzorů a již tak chudé klubové kasy nenechali na pokoji!

Startovné pro krajské soutěže je zavedené již v 11 krajích v rámci České republiky. Každý krajský a okresní fotbalový svaz se potýká s nedostatkem financí, které byly naslibovány minulým vedením ČMFS. Je potřeba platit nájmy, telefony, organizace, školení atd. Peníze od sponzorů jsme sehnali, ale ty jdou například na materiální zabezpečení oddílů, uspořádání turnajů. Nedovedu si představit, že bychom tyto peníze použili na chod sekretariátu, to by se nelíbilo ani sponzorům. A částky, které jsme zavedli jako startovné, jsou u nás v rámci krajských fotbalových svazů nejmenší: 3000 za KP, 2000 za I. A třídu, 1000 za I. B třídu. Někde se platí i za mládežnická družstva, což jsme u nás zavrhli.

Celý rozhovor najdete ZDE.