BRUMOV – SLAVIČÍN 2:4 (1:2)

Zatímco ve slavičínské kabině propuklo veselí, vyhrávaly valašské písně a dřevěné dveře sotva odolávaly bušení, o pár metrů dál se domácí na čtvrt hodiny v šatně zavřeli. A bylo ticho.

„Klukům jsme nic neříkali. Všichni sedí se svěšenými hlavami. Na to není moc co říct," ujal se hodnocení Ivan Pecha, asistent hrajícího trenéra Martina Koláře, který žádost o rozhovor odmítl a odkázal na svého asistenta.

„Neděláme z toho vědu. Kluky jsme naopak povzbudili. Nic se neděje, jedeme dál. Víme, že poměřovat se se Slavičínem není priorita. Byť jde o derby a prohrát jsme nechtěli," podotkl Pecha.

Přitom Brumov začal nebojácně, jenže v 7. minutě brejku a po pěkné kombinaci se do vápna dostal Kalus a Slavičín vedl. „Chtěli jsme dát rychlý gól, abychom se uklidnili. To se nám sice podařilo, ale poté jsme se uklidnili až moc a Brumov převzal hru. Z toho pramenilo vyrovnání," mrzela trenéra Slavičína trefa Polácha hlavou z 22. minuty.

Brumov rázem ožil, vytvořil si tlak a hosté se jen bránili. Jenže ve 36. minutě přišel centr na Švacha, který netradičně hlavou udeřil. „On byl rozdílovým hráčem. Nedokázali jsme jej eliminovat," litoval Pecha.

„Místo abychom dali druhý gól, tak inkasujeme. Laciný gól. Peťa si klasicky našel své místo a jako nejmenší hráč rozhodl," nechápal brumovský trenér. „To byl nacvičený signál. Zase jsme se uklidnili," všiml si Otépka.

A byl to právě chlapík s osmičkou na zádech, kdo po hodině hry nacentroval Mezírkovi, který vstřelil rozdílový gól zápasu. Pak už Slavičín jasně vládl. V 89. minutě přidal čtvrtý a svůj druhý gól kdo jiný než Petr Švach.

„Ve druhé půli jsme už dominovali. Dát venku čtyři góly je velmi příjemné. Divákovi se však zápas mohl líbit, jen mohl mít větší náboj. Přišlo mi, že si obě mužstva přišla jen zahrát. Když jsem ještě hrál, derby mívalo větší grády," vybavil si Otépka, jehož tým zápas po fyzické stránce zvládl navzdory středečnímu pohárovému zápasu s Brnem.

„Odešel nám střed zálohy. Nemáme tak kvalitního středopolaře, který by byl silný na míči. Slavičín byl v tomto šikovnější. Přivedli si zkušené hráče typu Matůše. I to je cesta, hráče si nakoupit a zaplatit. Pak máte okamžitou kvalitu. Ale my jdeme jinou cestou se svými odchovanci. Nebudeme hráče přeplácet a dávat jim nesmyslné částky. Slavičín zatím jen tvrdí, že jde cestou vlastních odchovanců. Pak si přivedou Matůše a mladé kluky nasadí na poslední tři minuty," rýpnul si do rivala Pecha.

Konečnou podobu výsledku dal před posledním hvizdem z penalty po faulu Marián Kovář, který do Brumova zamířil ze Slovácka.

„Máme s nimi nastavenou spolupráci. Co se přihodilo, že nezůstal v Uherském Hradišti, se musíte zeptat jeho. My jsme to neřešili. Je tady, chce hrát a věříme, že nám pomůže. Ostatně už to na něm bylo vidět," podotkl Pecha.

Brumov: Semanko – J. Fojtík, Kolář, Juřica, D. Polách (73. Janáč) – Naňák Pavel, Novák, Vlček (46. Zvoníček), Habanec – Bartozel O. (57. Chovanec), Kovář. Trenér: Ivan Pecha.

Slavičín: Vypušťák – Goňa, Mezírka, Lukaštík, Švach T. – Kalus (82. Bartoš), Matůš (87. Zámečník), Školník, Horáček – Kříž (79. Velecký), Švach. Trenér: Milan Otépka.