„Uvědomujeme si naši situaci, která není moc dobrá. Je ale před námi plno zápasů a pod námi mančafty jsou na tom ještě hůř. Musíme však dál pracovat na nedostatcích a v pátek v Jihlavě se znovu odrazit,“ říká záložník Fastavu Petr Jiráček.

Sebevědomí ševců, kteří před týdnem o Velikonocích juchali po senzační výhře nad Slavií, nahlodal už v 6. minutě hostující Jirásek, který přesnou dorážkou dokončil průnik Poznara po levé straně.

„Nakousl nás první gól, který zápas rozhodl,“ přiznává Jiráček.

„Chvíli jsme se z toho nemohli dostat, přesto jsme zbytek prvního poločasu odehráli dobře,“ přidává dvaatřicetiletý středopolař Zlína.

Ševci sice Ostravu zmáčkli a několika povedenými akcemi se dostali do šestnáctky protivníka, balon do Laštůvkovy branky ale nedostaly. Domácím borcům v zakončení vždy něco scházelo.

„Nebyli jsme dost důrazní, agresivní. Nikdo to tam nedokopl, nedotlačil,“ štve bývalého reprezentačního záložníka.

I když hlavně závěr první půle vypadal ze strany Fastavu slušně, po přestávce šel výkon účastníka základní skupiny Evropské ligy rapidně dolů. Ševci se prostě vrátili na začátek jara, kdy se soužili a rozdávali body.

„Doufali jsme, že jsme se výhrou na Slavii odrazili. Druhý poločas jsme však absolutně nezvládli,“ říká Jiráček.

„Bylo to rozhárané, nevytvořili jsme si žádnou šanci ani jsme se nedostali do pořádného tlaku. Baník to v klidu dohrál. Od nás to byla absolutně katastrofa. Bylo to hrozné,“ ví zlínská osmička.

Ševcům proti organizovanému Baníku scházel především krajní záložník Ubong Ekpai. Nejproduktivnější hráč Fastavu v letošním ročníku HET ligy vyfasoval na Slavii čtvrtou žlutou kartu a stejně jako bek Matejov nemohl proti Ostravě nastoupit. S absencí dravého Nigerijce se ševci pořádně nevyrovnali.

„Oba jsou to nadstandardní hráči, navíc byli ve skvělé formě. Na druhé straně máme široký kádr, dostali šanci jiní,“ říká Jiráček.
Rozháraný soubor hrající ve žlutých dresech definitivně dorazil v nastaveném čase střídající Granečný, který prchl domácím borcům a chladnokrevně překonal brankáře Zlámala.

„Ve druhé půli jsme kazili jednoduché balony, a tím dávali šance Baníku, jenž naši poslední chybu potrestal,“ uvedl Jiráček.

Ševci si podle něj bodovat nezasloužili.

„Porážka je spravedlivá,“ sportovně uznal bývalý hráč Plzně, Sparty nebo Jablonce.

Zlínu nepomohly ani rady kouče Petržely, který v Ostravě před svým příchodem do Zlína působil jako trenér a později i konzultant.

„Nijak nás ale nehecoval. Prostě chtěl tři body, které jsme mu nedaly,“ mrzí Jiráčka.