Protivanov - Hulín 2:1

„Musím přiznat, že vítězství si domácí zasloužili,“ řekl zkušený hulínský záložník Michal Ševela. Hosty zaskočil běhavý a agresivní fotbal soupeře. Na vedoucí branku Protivanova sice odpověděl deset minut před koncem Dvořáček, na druhou trefu domácích ale Spartak už nezareagoval.

„Protivanov dal do hry více než my. Z výkonu svých hráčů a jejich přístupu jsem zklamaný,“ zlobil se trenér poražených Petr Zapletal.

Viktoria Otrokovice - Žďár n. Sázavou 1:1

Další dva regionální celky o víkendu remizovaly. Zatímco Viktoria Otrokovice vyrovnávala doma se Žďárem nad Sázavou na 1:1 šest minut před koncem, Fatra Napajedla přišla v Rousínově o vedení 2:1 v nastaveném čase.

„Bod je pro nás málo,“ věděl otrokovický trenér Jaroslav Matějíček. Jeho tým je dvanáctý a každé vítězství potřebuje jako sůl. Jenže po sérii tří výher na přelomu září a října naplno nezabodoval už počtvrté v řadě. „Zase jsme propadli při standardní situaci, kdy jsme nepohlídali hráče na zadní tyči,“ vrátil se Matějíček k brance, kterou Viktoria inkasovala ve čtvrté minutě druhé půlky. V závěru mohla zvítězit, jenže rozhodčí odpustil Žďáru penaltu za faul ve vápně na Maschtovského.

Rousínov - Napajedla 2:1

Napajedla sehrála v Rousínově dva rozdílné poločasy se stejným výsledkem 1:1. V prvním byla lepší, ve druhém už měli navrch domácí. Tlak Rousínova rostl od 52. minuty, kdy Plachý otočil skóre. Fatru poté držel nad vodou skvělý gólman Krajča, při zoufalém náporu domácích jej ale překonal dvoumetrový Píšek.

„Ztráta dvou bodů nás mrzí o to více, že sudí nastavoval dvě minuty a branku jsme dostali ve čtvrté. Musím ale uznat, že remíza odpovídala průběhu utkání,“ podotkl napajedelský kouč Bohuslav Elšík. Bod ovšem jeho družstvu ze 14. příčky nepomohl.

JAK NASTOUPILI

Hulín: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek, Laciga – Mršťák, Ševela, Dvořáček, Volek – Třasoň, Koutný (61. Číhal). Trenér: Petr Zapletal.

V. Otrokovice: Křížek – Mařák (82. Vrága), Kraváček, Zálešák, Gerych (56. Čermák) – Valášek (78. Maschtovský), Jordánek, Mikulčík, Dujka – Krhut, Czucz. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Napajedla: Krajča – F. Dvořáček, Zavadil, Kameník, R. Huťka – Plachý (82. Vrábl, 90. Říha), Haša, M. Huťka, Sklenář – Vlček (70. Nguyen), Zatloukal. Trenér: Bohuslav Elšík.