A co víc, počtvrté v řadě slavil sladký triumf.

VIKTORIA OTROKOVICE – NAPAJEDLA 0:2 (0:0)

„Na mančaft čtyři kilometry daleko se připravuje mnohem lépe, než koho neznáte,“ pousmál se Onda.

„Óléé, vyhráli jsméé,“ ozýval se chvíli po zápase vítězný pokřik fotbalistů Napajedel útrobami hlavní budovy otrokovického klubu. Jaký kontrast s hráči i funkcionáři Viktorie, kterými cloumalo naštvání.

Není divu. V prvním poločase totiž byli domácí výrazně lepší, vytvořili si čtyři šance, které ale neproměnili. „Tohle ovlivnilo celý zápas,“ tvrdil zaskakující trenér Radek Gába.

Napajedla se však do příležitostí nemohla v první půli ani dostat. „Hráli jsme tragicky. Byli jsme u všeho pozdě. Hodně zápas ovlivnil také silný vítr. Možná jsme si i mysleli, že to přijde samo, přitom jsme věděli, jaký je tady terén, ale hráči se tím asi nechali otrávit,“ všiml si Martin Onda.

„Na tomto hřišti se totiž nedá hrát po zemi a kombinovat. Byl jsem se tady několikrát podívat na jiné fotbaly a vždycky vypadaly hrozně. Vždy jsem tvrdil, že to není tím, že by měli špatné hráče, ale proto, že na tomto hřišti se nedá nic hrát,“ tvrdí Onda.

Stejně jako v sobotu. Fotbal opravdu příliš mnoho pohledných momentů nenabídl. Po přestávce však Fatra udeřila gólově. Po pěti minutách na hřišti střídající Vlček v 65. minutě otevřel skóre. „Byla to první nebezpečná situace soupeře. Poté jsme už neměli síly, abychom nepříznivý stav zvrátili,“ věděl smířený Gába.

Navíc pět minut před koncem Vrága hlavou přidal druhou trefu a definitivně poslal Viktorii do kolen. „Ve druhé půli po větru už to bylo lepší. Vytvořili jsme si i tlak a dali góly,“ liboval si Onda.

Vše sledoval opřený o zábradlí klubového balkonu hlavní trenér Viktorie Jaroslav Matějíček, který za incident s rozhodčím v derby se Spytihněví měl zákaz vstupu na střídačku. I z lidu se však snažil svým svěřencům pomoct, občas je okřikl nebo povzbudil. Značně rozčílený však žádost o rozhovor po zápase odmítl.

„Jeho nepřítomnost by na zápas neměla mít žádný vliv. Ale těžko to umím posoudit, musel byste se zeptat hráčů. Z lavičky se dá ovlivnit jen málo věcí během zápasu. Záleží, jak jsou kluci nachystaní během přípravy,“ myslí si jeho zástupce Gába.

Také Onda měl podobný názor. „Několikrát jsem to zažil, když jsem měl trest. Připravovat tým mohl úplně běžně. Tohle hráči ani nevnímají a je jim to jedno,“ ví Onda.

Viktoria je v tabulce na 14. místě s náskokem pouhých šesti bodů na poslední Přerov. Třetí porážkou v řadě se dostala do prekérní situace. Na jaře uhrála zatím ze tří zápasů jediný bod na Spartě Brno, který se však po kontumaci změnil na výhru. „Samozřejmě jsme v krizi. Když se podíváme na tabulku, je to jednoznačné,“ uznal Gába.

„Fakt, že je Viktorka na konci tabulky, ještě neznamená, že mají špatný mančaft. Jsou tam naopak dobří fotbalisté, ale jejich hřiště jim ubližuje a nepomáhá jim,“ stojí si za svým Martin Onda.

Branky: 65. Vlček, 85. Vrága. Rozhodčí: Kondler – Svoboda, Lakomý. Diváci: 310.

Viktoria Otrokovice: Křížek – Ondráš, Juráň, Kraváček, Zábojník – Postava, Zapletal, Bělaška, Dujka – Viskupič (72. Juhás), Šuranský (65. Šimoňuk). Trenér: R. Gába.

Napajedla: Krajča – R. Huťka, Vrága, Zavadil, Žáček – M. Huťka, Sklenář, Semela, Kleiber – Kučera (60. Vlček), Večeřa (56. Bejtkovský). Trenér: M. Onda.