„Budeme tvrdě pracovat na odstranění nedostatků,“ pronesl Onda, který po šesti kolech nahradil na lavičce Miroslava Vybírala. Ten na svůj post rezignoval v době, kdy Fatra dlela na samém dně tabulky. Pod Ondovým vedením ale vyhrála následující dva zápasy a v dalším s Pelhřimovem vedla 2:0. Utkání ale do vítězného konce nedotáhla, což odstartovalo černé období, během něhož získala v šesti duelech pouze dva body, jeden paradoxně s prvními Šardicemi.

„V tomto střetnutí jsme naposledy nastoupili kompletní. Pak se nám sestava kvůli zdravotním problémům rozpadala,“ posteskl si Onda, který mimo jiné citelně postrádal ve třech zápasech brankářskou jedničku Krajču a ve dvou nejlepšího střelce mužstva Melichárka.

„Ukázalo se, že kádr má divizní kvalitu, ale je úzký,“ naznačil Onda, že pro jaro potřebuje družstvo posílit. A první vlaštovku přivítal už na úvodním tréninku. Po dvou a půl letech se do Napajedel vrátil ze Vsetína stoper Blažek. „I když nevím, v jakém je stavu, počítám, že naši obranu zpevní.“ Podstatnější pro něj ale je, že ani jeden z hostujících hráčů by neměl odejít. „Ještě bychom potřebovali dva záložníky, krajního a středního,“ přeje si Onda.

Jeho svěřenci už znají program zimní přípravy, během níž si naplánovali osm zápasů. „Načasování formy bude letos hodně důležité, protože máme těžké rozlosování,“ připomněl napajedelský kouč, že jeho družina jede v prvních pěti kolech čtyřikrát ven.