NAPAJEDLA – SPARTA BRNO 1:0 (1:0)

„Tehdy se tomu říkalo prešovský beton," zavzpomínal hlavní trenér Napajedel Martin Onda.

Jak to vypadá v praxi? „Okamžité postavení pěti hráčů pět metrů před šestnáctkou. Před nimi další blok čtyř a na hrotu další jako falešný útočník, ale stále čtyřicet metrů od vlastní branky," popsal taktiku soupeře.

„Při jejich ztrátě míče byl slyšet okamžitý křik z lavičky a návrat do určených pozic. V jednu chvíli to vypadalo, že nacvičujeme na spartakiádu," pokračoval Onda.

Napajedla byla v tu chvíli jako opařená. „Nikdy v divizi jsme se s tímto nesetkali. Tušil jsem, že budeme mít hodně velký problém dát branku. Na tohle je jediná možnost – hrát jako Barcelona na krátké přihrávky, ale nebyl jsem si jistý, zda to zvládneme," lehce se pousmál Onda.

Nakonec ale jeho svěřenci skulinky nalezli a dvakrát Kučerou a Huťkou si vytvořili tři obrovské šance. Nakonec Napajedla zachránila osvědčená zbraň – standardní situace, kdy Semelův centr poslal ve 45. minutě do sítě hlavou Vlček.

„Věřili jsme tomu, že budou muset po přestávce otevřít hru, ale dvacet minut se nedělo nic nového. Za šedesát minut jsme si zvykli, že si můžeme přihrávat vzadu, ale pak jsme zase na jejich změnu nemohli vůbec zareagovat. Měli jsme další tři neproměněné šance a z brejků jsme klidně mohli dostat smolný gól," zhluboka si oddechl Onda.

Branka: 45. Vlček. Rozhodčí: Růžička – Mikula, Poláček.

Napajedla: Krajča – Bejtkovský, Vrága, Zavadil, Sklenář – Vlček (89. Havránek), Semela, M. Huťka, Dufka (78. Kleiber) – Kučera, Večeřa. (69. Žáček). Trenér: M. Onda.