NAPAJEDLA – BYSTŘICE nad PERŠTEJNEM 6:1 (3:1)

„Nátlakem a hrou po křídlech jsme je zlikvidovali za prvních pětadvacet minut," mnul si ruce hlavní kouč Martin Onda.

Napajedla od začátku zapnula na plný výkon. „Měli jsme šancí, jako za poslední čtyři zápasy dohromady. Menší polovinu z nich jsme proměnili," podotkl.

Dosud munici Fatra použila jen v derby ve Spytihněvi (5:0), pak ji ale zamkli a klíček zahodili. Až v 7. kole sklad otevřeli. První gólovou „minu" připravil ve 14. minutě Kučera, který přehodil gólmana. O devět minut později si roh Bejtkovského srazil do sítě brankář. Ve 24. minutě se krásně zbavil strážců Postava, a krátkou kličkou jej poslal na párek. „Bylo potřeba se vrátit k tomu, když jsme před rokem rozhodovali zápasy v prvních dvaceti minutách. Jak jsem byl kritický k hráčům za posledních čtrnáct dní, nyní je musím pochválit. Co jsme si řekli, splnili," liboval si Onda.

Ve 38. minutě ale z rohového kopu Bystřice snížila. „Bylo vidět, že tak aktivně nejde hrát celý zápas. Kluci si vybrali i slabší čtvrt hodinu," všiml si.

A pak ve 46. a 48. minutě odjistil dva granáty Pavel Postava, a na cestu domů jim přidal i čtvrtý v 69. minutě. To vše zvládl sám po odpykání třízápasového trestu za incident v derby s Viktorií Otrokovice. „Byl hladový po fotbalu," vystihl Onda chuť svého svěřence. Napajedla bodovala počtvrté z posledních pěti zápasů.

A tak trosky po hostech uklízejí možná ještě nyní.

Branky: 24., 46. a 48. a 69. Postava, 14. Kučera, 23. Bejtkovský – 38. nehlášeno. Rozhodčí: Soukal – Gasnárek, Dohnálek.

Napajedla: Krajča – Bejtkovský (74. Havránek), Vrága, Zavadil, Urbanovský (19. Žáček) – Sklenář (65. Večeřa), Semela, Huťka – Postava, Kučera, Dufka. Trenér: M. Onda.