Hosté se díky cenné výhře posunuli na šesté místo a ztrátu na čtvrté Valachy stáhli na pouhý bod. "Do Slavičína jsme odjížděli mnohými hodně podceňováni, ale z bojovné nálady před zápasem bylo možno tušit, že soupeř nedostane nic zadarmo," líčil na webových stránkách oddílu napajedelský trenér Zdeněk Ševela. Jeho výběr se mohl opřít především o vynikající výkon brankáře Krajči, jehož Slavičínští nedokázali překonat ani z nejvyloženějších šancí. "Jako by mu kapitánská páska, kterou převzal od Huťky, velela držet náš prapor nad vodou," culil se Ševela.

Krajské derby

Zuby si na něm postupně vylámali Kříž, Hnaníček, Macek a Fábry. "V první půlce jsme nehráli špatně, koncovka ale byla žalostná," povzdechl si kouč fotbalistů TVD Josef Hořák. I tentokrát tak platila otřepaná fráze"nedáš, dostaneš". Ve 27. minutě si na roh nejvýše vyskočil Filip Dvořáček a přesnou hlavičkou se postaral o jediný gólový zápis nedělního utkání. Po změně stran se hosté zatáhli na svoji polovinu a pozornou obranou už valašský tým do žádné vážnější příležitosti nepustili. "Všem klukům patří pochvala za taktický a obětavý výkon," pověděl trenér Fatry, za níž si divizní premiéru odbyla trojice Plachý, Pavel Sklenářa Melichárek.

Jak nastoupili

Slavičín: Urbánek - Ptáček, M. Švach, Otépka, T. Švach - Fábry, Hnaníček, Vacula (75. Fojtík), Kulíšek (45. P. Švach) - Kříž, Macek. Trenér: Josef Hořák.
Napajedla: Krajča - D. Sklenář, Zatloukal, Blažek, Koželuh - F. Dvořáček, M. Dvořáček, F. Samsonek, Tomek - J. Samsonek (Plachý) - Sklenář (Melichárek). Trenér: Zdeněk Ševela.