V Nedašově Lhotě jsou po první fázi ročníku spokojeni. „Poté, co nám naposledy utekl postup jen díky horšímu vzájemnému zápasu s rezervou Luhačovic, chceme v tomto ročníku konečně slavit úspěch a po dvou letech se opět vrátit do třetí třídy. Tu jsme do reorganizace soutěží v okrese pravidelně hrávali. Třetí třída nám sedí po všech stránkách,“ potvrdil sekretář klubu z Nedašovy Lhoty Miroslav Fojtík.

Ve 13 zápasech první tým pouze dvakrát remizoval, pochopitelně se svými konkurenty. „V Jestřabí byla plichta spravedlivá, ale doma s Potečí jsme měli zápas rozehraný na vítězství. Jen v první půli jsme zahodili minimálně tři vyložené šance a vedli jen o gól. Navíc soupeř po přestávce v závěru vyrovnal, což jsme si nezasloužili,“ zlobil se Fojtík. „Mít o tyto dva body více, byli bychom po podzimu maximálně spokojeni.“

Kádr Nedašovy Lhoty hraje pod vedením trenéra Josefa Juřici pospolu již druhým rokem. „Pouze před sezonou byl kádr doplněn a omlazen o čtveřici dorostenců, kteří v odvetách již nebudou moci hrát souběžně mládežnické soutěže. V klubu sázíme na vlastní odchovance, proto ani přes zimu žádné nákupy neplánujeme. Věříme současnému kádru, který má na to, abychom postoupili,“ je přesvědčen sekretář, jehož těší úderná síla týmu, který do sítě soupeřů nasázel úctyhodných 61 gólů! „A to ještě náš kanonýr Vlastimil Vaněk je dlouhodobě zraněný. Uvidíme, jestli jeho koleno bude do odvet fit.“

O ambicích týmu napoví hned úvodní kolo jara, ve kterém lídr cestuje na půdu Poteče. „Vzájemné duely vedoucího tria rozhodnou. Ostatní celky totiž jsou výkonnostně mnohem níž,“ dodal Miroslav Fojtík.

Poteč před sezonou posílili tři kvalitní fotbalisté z vyšších tříd, kteří ještě umocnili kvalitu týmu. V něm střelecký prapor drží Miroslav Mňačko, který je s 18 trefami kanonýrem soutěže. „Samozřejmě že jsme se současným postavením spokojeni. Za vším stojí zlepšená morálka týmu,“ pochvaluje si trenér Poteči, který je u týmu již druhým rokem. „Rozehrané to máme dobře, přičemž pokud vyhrajeme skupinu, postupu bychom se nebránili. O všem zřejmě rozhodne hned úvodní jarní kolo. Pokud lídra porazíme, máme velkou naději na úspěch,“ věří kouč, podle kterého by měl stávající kádr zůstat během zimy pohromadě.

Maximální spokojenost zatím vládne i v Jestřabí. Zatímco v celém uplynulém ročníku jejich tým vybojoval pouze 26 bodů, nyní v polovině soutěže jich už mají o sedm více! „Především hrajeme lepší fotbal, začali na utkání chodit diváci, celkově obec více dýchá pro náš klub,“ těší sekretáře a asistenta trenéra Jestřabí Jindřicha Hnila.

Kádr před novou sezonou doznal výrazných změn. Především v záloze došlo k zemětřesení, neboť z hostování v Bylnici se vrátil Josef Kolínek, svými ligovými zkušenostmi kádr obohatil Pavol Gábris a rovněž David Juřenčák. „Hra tak dostala nový, lepší náboj. A když se k tomu přidal výbornými výkony nestárnoucí brankář Pavel Miklas společně s uzdraveným bekem Petrem Zimáčkem, tým výborně šlapal i v defenzivě, když obdržel pouze 7 gólů ve 13 duelech,“ připomněl spokojeně Hnilo.

Svěřencům trenéra Pavla Michalíka, který je u týmu již čtvrtým rokem, se tak bezezbytku daří plnit předsezonní plány. „Cílem bylo hrát v horní polovině tabulky, což se daří. Na druhou stranu nás hodně mrzí remízy s Potečí. V obou duelech jsme totiž byli lepším týmem a blíže vítězství. Škoda,“ posteskl si asistent, který se snaží současný kádr posílit ještě o jednoho kvalitního fotbalistu. „Zatím je ale vše ve fázi jednání,“ upřesnil.

Přestože nyní Jestřabí dělí od prvního místa jen dva body, na postup nemyslí. „Není to hlavní cíl. Pokud by se to ale podařilo, po zvážení všech okolností bychom jej asi přijali. Favorit soutěže je ale jasný – lídr z Nedašovy Lhoty. Má to nejlépe rozehrané, navíc má mladý a dravý tým, který si už asi nenechá postup ujít,“ odhaduje Hnilo. „My se jim ale pokusíme jejich roli ještě znepříjemnit. Bylo by totiž pěkné opět hrát třetí třídu, o kterou jsme přišli před dvěma roky.“