Hostující gólman neinkasoval a výborným výkonem pomohl ševcům k výhře 2:0 a postupu do semifinále MOL Cupu. „Říkali jsme si, že přesně takový zápas nás může nakopnout. Věděli jsme, že to bude ubojované, vydřené, což se taky stalo. Teď by mělo sebevědomí jít nahoru. Snad si ho přeneseme i do ligy,“ věří dvaatřicetiletý gólman.

Jak se vám chytalo?
Bylo to takové bláznivější, ale s tím jsme trochu počítali. Věděli jsme, že Hradec je bojovné mužstvo. Bylo to s odřenýma ušima, ale takové vítězství, kdy to nešlape, se nejvíce cení.

Ve vaší hře nebyly vidět žádné nakopávané balony. Měli jste je od trenéra zakázané?
Trenér po nás požaduje jiné věci. Nechce, abychom balony pouze nakopávali dopředu. Zlepšení je patrné, teď bude důležité, abychom to přenesli do ligy.

Ale v obraně to pořád není stoprocentní, že?
Pochválit musím Bendžího (Jonathan Bijimine - pozn. red.). Byl to jeho první zápas a zvládl ho na jedničku.

Hradec hned v úvodu orazítkoval tyč. Bylo to i vaším přičiněním?
Ještě že mám trochu větší nos, protože balon jsem vyrazil hlavou nebo čím. Kluci si ze mě dělali srandu. Naštěstí mě trefil.

Domácí vás zlobili i ve druhé půli. Jak byste popsal šanci Fundy?
To jsem prostě vyběhl a roztáhl se. Měl jsem štěstí, že soupeři balon odskočil a byl jsem tam dřív.

Co vůbec říkáte na výkon Hradce?
Tady se nikdy nehraje dobře. Minule doma Hradec vyhrál gólem z nastaveného času. Proti nám neměl co ztratit. Soupeř hrál dobře, jeho brankář chytal výborně.

Jak jste přistupovali ke čtvrtfinále MOL Cupu? Trenér Petržela říkal, že pohár není jeho priorita.
My jsme si Evropskou ligu zkusili a chtěli bychom si ji zahrát znovu. Utkání v Hradci ale pro nás bylo důležité hlavně z hlediska psychické stránky. Výkon totiž nebyl úplně nejlepší.

Věříte, že byste v neděli mohli nachytat Plzeň, která rovněž není v ideální formě?
Proč ne? Klidně můžeme s Plzní doma bodovat. Určitě pro to uděláme všechno.

Jaký vůbec je trenér Petržela? Byla potřeba jeho tvrdá ruka?
Abych byl upřímný, tak ano.

Je znát, že mančaft zpozorněl?
Určitě jsme trošku pozornější. I na hřišti na sebe musíme víc mluvit. Už je to lepší, ale pořád to není ono. Musíme se ještě více zajišťovat, být blíž u sebe a na trávníku spolu víc žít. V minulých zápasech to v tomto ohledu bylo špatné. Já se snažím řvát co nejvíc, i Zoran Gajić mluví víc.