Kdo prohraje, tomu druhému platí zákusek a kávu. „Oba chceme vyhrát," ví Chytrý. „Já doufám, že tu peněženku nebudu muset vytahovat," věří Sedlák.

Nažhavení jste hodně, co?

Vlastimil Chytrý: Jsme oba dva narození ve znamení Býka. Jen já třicátého a on osmadvacátého. Je sice o deset let starší, ale oba máme v povaze ve všem vyhrát. Ať už hrajeme tenis, nebo zajdeme kamkoliv, chceme se vždy porazit. Takže i nyní budeme chtít oba vyhrát. Máme to tak nastavené.

Marek Sedlák: Já už jsem zkušenější a beru to v jiných rozměrech. Vlastík bere souboje emotivně, což ho omezuje v jeho výkonech. (úsměv)

A co nějaká sázka?

Chytrý: Spíš se klasicky hecujeme. Naznačujeme si nesmyslné herní styly, které vytáhneme, abychom se zastrašili a podobně. (smích) Zkrátka sedíme na kafe, děláme si srandu z toho druhého a těšíme se na zápas. Pro Marka to bude specifické v tom, že se vrátí po čase do Kroměříže. Věřím, že to bude pěkný fotbal nahoru – dolů a oba si to užijeme.

Sedlák: Sázka proběhne. Většinou je to tak, že kdo prohraje, platí kafe a zákusek. A já doufám, že peněženku ani nebudu muset vytahovat.

Co říkáte na svého soupeře?

Chytrý: Dali jsme jim tři kluky od nás na hostování. Věděl jsem, že je Marek výborný trenér a psycholog. Dokáže kluky nahecovat a namotivovat. U těch hráčů, co jsem věděl, že by u mě nedostali prostor, byla jasná volba mu je nabídnout. Otrokovice měly problémy, sháněly fotbalisty, a když jsem mohl vypomoct, byl jsem rád. Sleduji jeho výsledky a jsem rád, že se mu daří. Spousta lidí tým odepisovala, ale já jsem věřil, že trenér Sedlák je kvalitní a dokáže s ním pracovat. Výsledky tedy pro mě nejsou překvapením.

Sedlák: Musí to přijít. Kádr mají dobře poskládaný a k tomu trenéra Chytrého, který tým dokáže posunout nahoru. Ale až po utkání s Otrokovicemi. Sice bych mu to přál, ale nejbližší zápas nezvládne. (úsměv)

Kdy jste se poprvé potkali?

Chytrý: Já jsem se kamarádil s jeho bratrem a přes něj jsme se seznámili. Jeho bratr je mladší a setkávali jsme se jako rodiny. Měl jsem tehdy osmnáct.

Sedlák: On se znal s mým bratrem a já zase s Vlastíkovým, se kterým jsem hrál za Kroměříž pět let. Denně jsme se vídali. Vlastík byl mladý kluk. Pak přestoupil do Drnovic, ale neměl sportovní štěstí a brzdilo jej zranění. Pak jsme se potkali v Kroměříži podruhé, když on se vracel z Viktorky do Kroměříže. Byl jsem jeho trenér. Od té doby naše přátelství pokračuje.

Chytrý: Jsme dobří přátelé delší dobu, jezdil za mnou do Drnovic, pak i na různé letní sranda fotbálky. Když on začal trénovat v roce 2005, stáhl si mě do Kroměříže a společně jsme postoupili z divize do třetí ligy. Já jsem dal 17 branek za půl sezony, což mu dodnes rád připomínám. Udělali jsme velký společný úspěch.

Sedlák: Připomíná mi to. Ale to je Vlastovo vidění světa na fotbal, že rozhodují útočníci. Má to postavené sobecky. Dal sice sedmnáct gólů, ale je potřeba se zeptat jeho tehdejších spoluhráčů Klimka nebo Nakládala, kdo za něj devadesát minut makal a dřel. On stál jen nahoře a dával góly i zadkem. (úsměv)

Takže jste si hned nesedli?

Sedlák: Absolutně ne. Jako hráč byl útočníkem, jaké já vůbec neuznávám. Stál na hřišti a pak dal gól. Ale nemohl jsem si dovolit jej nechat sedět, když šance proměňoval. Nebyl to ale útočník podle mého gusta.

Chytrý: Pak když Marek trénoval v Bystřici a já začínal, nabídl mi pozici asistenta. Jsme spojení jak po fotbalové stránce, tak hlavně mimo ni. Chodíme pravidelně na kafe, a když je čas a zdraví dovolí, tak na tenis a další aktivity.

Sedlák: V Bystřici jsem tehdy hledal asistenta, ale v divizi jsou úplně jiné finanční možnosti. Takže se tehdy vydal vlastní cestou a přes regionální kluby a poté do Kroměříže.

Čeho si na tom druhém vážíte?

Chytrý: Zapálení pro všechno, co dělá. Vše dělá celým svým srdcem a všechny cesty volí tak, aby to bylo férové a správné. Charakterově je rovný člověk a ve všech kolektivech oblíbený. Hlavně proto, že nedělá zákeřné věci. Vše řeší na rovinu a díky tomu si rozumíme. I jako soupeři jednáme na rovinu. Má výborný dar, že je to psycholog a umí s lidmi mluvit. Hrával ho na vysoké úrovni a teď jako trenér dokazuje, že mu rozumí.

Sedlák: Vážím si ho, že má na věci vlastní názor. Je hodně pracovitý a inteligentní. Ve fotbale nejvíc, což se mi líbí.

Chtěli byste společně trénovat?

Chytrý: Mám sen, že bychom společně trénovali druhou nebo první ligu. Budeme se snažit dodělat licence a trénovat tak, abychom se dostali společně výš. Myslím, že bychom se vhodně doplňovali a dokázali spolupracovat. On je vyhlášený kouč s propracovanou defenzivou a já jsem spíš ofenzivní.

Sedlák: Vlastíkův sen spolu trénovat to možná je, ale otázka je, jestli mu ho splním jako starší. Nedokážu si představit, jak by to fungovalo. (úsměv)

Kam to ten druhý dotáhne?

Chytrý: Záleží na něm. Myslím, že podniká, učí ve škole. Rozhodnutí by musel zvážit. Myslím, že aktivit má spoustu, musela by být hodně zajímavá nabídka.

Sedlák: Je na začátku kariéry. V 35 letech trénuje dobře a slušně si vede i ve třetí lize. Má před sebou trenérskou budoucnost. Přál bych mu, aby to dotáhl co nejdál. Ať už do ligy, nebo do některého ze zahraničních klubů.

Jaký výsledek tipujete?

Chytrý: Vyhrajeme 2:0.

Sedlák: Bude to pro nás 2:0. (smích)

MAREK SEDLÁKNarozen: 28. dubna 1970
Současný klub: Viktoria Otrokovice
Bývalé kluby: Kroměříž, Kvasice, Bystřice pod Hostýnem
Zajímavosti: Je učitelem tělocviku a biologie na kroměřížském gymnáziu.

VLASTIMIL CHYTRÝNarozen: 30. 4. 1980
Trenérská kariéra: Těšnovice, Chropyně, Kroměříž U19
Současný klub: SK HS Kroměříž

Zajímavosti: Vrcholovou aktivní kariéru, kdy v dresu Drnovic zasáhl i do první ligy, mu ukončilo osm operací kolene. Trenérem je i jeho starší bratr Jiří, který dělá asistenta Jaroslavu Šilhavému v Jablonci. Je vášnivým fanouškem Realu Madrid.