Slávistický odchovanec měl ovšem od začátku jasno a s vedením Fastavu se bez problémů dohodl na podmínkách, s klubem podepsal tříletou smlouvu.

„V hlavě mi něco říkalo že, by mi to tady mohlo sedět. Až čas nakonec ukáže, zda jsem se rozhodl správně,“ říká v rozhovoru pro Deník sedmadvacetiletý fotbalista, který bude ve Zlíně nastupovat s devítkou na zádech.

Fanoušci od první zimní posily očekávají především góly. Vždyť bývalý hráč Bohemians a Vyšehradu na Moravu přichází s vizitkou druhého nejlepšího střelce podzimní části Fotbalové národní ligy.

Pavel Vyhnal
Chci pomoct Zlínu do evropských pohárů, vyhlásila první zimní posila Vyhnal

Když jste na podzim ještě jako hráč Vlašimi nastoupil v osmifinále MOL Cupu proti Zlínu, napadlo by vás, že budete na jaře nosit právě dres Fastavu?

Tak tehdy mě to určitě vůbec nenapadlo, ale tomu, že budu oblékat žlutý dres Fastavu, jsem moc rád.

Byla jednání se zlínským klubem dlouhá?

Myslím si, že to proběhlo celkem rychle. Měl jsem nějaký čas na rozmyšlenou, a když jsem se rozhodl pro Zlín, tak už nebyl žádný problém.

Měl jste i další nabídky?

Konkrétní nabídky jsem dostal od Zlína a Olomouce. Na poslední chvíli mi ještě volaly Teplice. Ale jak jsem už říkal, měl jsem celkem dlouho na rozmyšlenou. Pro Zlín nakonec rozhodl asi fakt, že cítím, že bych tady mohl dostat větší prostor na hřišti.

Které hráče Fastavu znáte?

Pár kluků tu znám. Například Vukiho (Vukadin Vukadinović – pozn. red.), Železa (Lukáš Železník – pozn. red) a Džáfu (Adnan Džafić – pozn. red).

Dame Diop
Útočník Diop přestoupil ze Zlína do Baníku

Jak velkou roli ve vašem příchodu na zlínskou Letnou sehrál trenér Bohumil Páník?

Pan Páník mi volal a za to jsem byl moc rád, protože vždycky je příjemné, když má trenér o hráče zájem.

Už jste se s ním bavil o vaší roli?

Ano. Nastínil mi, co by si ode mě představoval, a jak bych měl pracovat pro tým. Samozřejmě ode mě očekává hlavně střílení branek.

Je výhoda, že do nového klubu přicházíte v zimní přestávce, kdy je na přípravu a seznámení s novým týmem více času?

Možná to trošku výhoda je, na druhé straně hlavně bude záležet na mně a na mých výkonech, jak zapadnu do týmu. Chci být hlavně prospěšný pro mužstvo.

Do Ostravy po skončení smlouvy odešel Dame Diop, takže Fastav kromě Lukáše Železníka a dlouhodobě zraněného Beauguela nemá na soupisce klasického útočníka. Věříte, že máte větší šanci probojovat se do základní sestavy?

Už jsem to někde říkal. Nikde mi nikdo nedá jistotu, že budete hrát, to je nesmysl. Já samozřejmě budu dělat všechno proto, abych nastupoval co nejvíce.

Neobáváte se příliš velkého skoku? Přece jenom jste vyměnil osmý tým druhé ligy za účastníka základní skupiny Evropské ligy?

Kdybych se bál, tak bych sem v životě nešel. Naopak je to výzva a moc se na ni těším.

Fotbalisté Zlína (v bílých dresech). Ilustrační foto
Repríza Superpoháru. Ševci v generálce vyzvou Slovan Bratislava

Věřím. Dost mě v mé v kariéře zabrzdilo zranění, tak doufám, že tady ve Zlíně zůstanu co nejdéle.

Až doteď jste hrál pouze v Čechách. Vzdálenost Zlína od Prahy, kde bydlíte, vám nijak nevadí?

Tak to se teprve uvidí. Bude to pro mě něco nového a jsem na to sám zvědavý, ale myslím si, že to nebude nějaký velký problém.

Už máte zajištěné ve Zlíně bydlení?

Ze začátku budu bydlet na hotelu a později bych si chtěl najít nějaký malý byt.

Berete sebou do Zlína přítelkyni nebo třeba psa?

Na Moravě budu sám, ale s tím psem to je dobrý nápad (úsměv). Pejsky mám moc rád, tak o něm budu uvažovat. Přítelkyně má ale práci v Praze, tak za mnou bude dojíždět.

Stihl jste se vůbec rozloučit s bývalými spoluhráči z Vlašimi?

S kluky z Vlašimi jsem se rozloučil na závěrečné večeři, a když to bylo oficiální, že přestoupím, tak jsem poslal zprávu do naší skupiny na telefonu a poděkoval jim za všechno.

Jaké jste měl Vánoce a Silvestra? Byl jste třeba po skončení podzimu někde v zahraničí na dovolené?

Po konci sezony jsem byl jen na čtyři dny v Madridu, kde jsem navštívil i zápas Realu, jinak jsem byl pouze v Praze. Vánoce i Silvestra jsem oslavil v rodinném kruhu. Tedy s lidmi, co mám rád a za to jsem moc vděčný.

Zlín hrál letos poprvé Evropskou ligu. Věříte, že se do ní ševci brzy vrátí?

Ano, věřím. Cestu do Evropy vidím přes MOL Cup. V poháru už moc týmů není, a když nám bude přát i trošku štěstí, tak nevidím jediný důvod, proč bychom MOL Cup nemohli znovu získat.

Jak snášíte neoblíbený zimní dril?

Abych řekl pravdu, tak za ta léta už jsem si zvykl. Dřiny se nebojím.

Na podzim jste ve Fotbalové národní lize vstřelili jedenáct branek. Kolik gólů byste chtěl na jaře přidat ve zlínském dresu?

Neříkám si žádný čísla. Chci hrát, jak nejlépe umím a věřím, že nějaké góly přijdou.

Fanshop fotbalistů FC FASTAV Zlín v obchodním centru Zlaté jablko ve Zlíně.
Ševci se změnili v prodavače. Stoper Bačo ve vánočním fanshopu i nakupoval

Patříte mezi odchovance Slavie. Zlín se v Edenu představí na konci března. Těšíte se na návrat do známého prostředí?

Těším se moc, v Edenu je krásný stadion. Přijde určitě spousta mých známých a kamarádů, tak doufám, že se budou mít na co koukat.

Nemrzí vás, že jste se neprosadil do kádru Slavie, která vás pro ligový fotbal vychovala?

Tak já jsem ve Slavii vyrostl, byl jsem tam od čtyř let a ve dvaceti si mě pan Jarolím vytáhl do áčka a to jsem tam byl skoro úplně nejmladší. Samozřejmě by bylo fajn hrát za Slavii, ale Zlín je taky super.

Co vůbec říkáte na situaci ve Slavii. Překvapilo vás, že vedení klubu odvolalo úspěšného trenéra Šilhavého?

Můj názor je, že pan Šilhavý měl po takové sezoně, kdy získal se Slavii titul, v klubu zůstat. Ale když jsem viděl domácí prohru s Astanou v pohárech, tak jsem jeho odvolání trošku čekal.

Věříte, že byste se mohl do Slavie ještě někdy vrátit?

No to nevím, to by byl asi zázrak, ale i ty se ve fotbale někdy stávají.

Kdo je Pavel Vyhnal?

S fotbalem začínal ve svých pěti letech v pražské Slavii, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do B - týmu, odkud si jej následně v roce 2010 vytáhl do Áčka Karel Jarolím.

V osmi utkáních se mu ale ani jednou nepodařilo skórovat, a tak putoval nejprve na půlroční hostování do Sezimova Ústí, následující rok pak strávil na hostování v Bohemians Praha 1905. Z Bohemky zamířil na hostování do Vlašimi, kde ale nastoupil pouze k pěti zápasům. Po zdravotních problémech nastartoval svoji kariéru v třetiligovém Slavoji Vyšehrad.

V létě roku 2016 se stal kmenovým hráčem druholigové Vlašimi, kde ve 37 zápasech nastřílel 26 branek. Po podzimní části probíhající sezony drží druhou příčku v tabulce střelců Fotbalové národní ligy, když v devíti zápasech vsítil jedenáct gólů.