„Pedrito mi to tam dával hezky falší. Chtěl jsem to uklidit, bohužel to šlo vedle,“ povzdechl si fotbalista Fastavu.

Ševci i kvůli neproměněné Fantišově příležitosti překvapivě skončili hned ve druhém kole celostátního poháru. Ligový tým si v MOL Cupu neporadil se soupeřem z nižší soutěže, na hřišti třetiligové Jiskry vůbec neskóroval a po obdržené brance ze standardní situace prohrál 0:1.

„Nepostoupili jsme, což byla naše povinnost,“ ví dobře. Vypadnout s týmem třetí ligy je ostuda.

Příbramskému odchovanci se středeční utkání nehodnotilo dobře.

„Prohráli jsme gólem ze standardky. I když jsme o nich před zápasem bavili, stejně nás soupeř z jedné potrestal. Pak jsme drželi balon, snažili se dostat do šancí. Domácí bránili ve spoustě lidech, bylo těžké se prosadit. I tak jsme měli tři, čtyři jasné gólové šance, bohužel jsme je nedali. Z toho pramení tato prohra,“ ví dobře osmadvacetiletý fotbalista.

Ševci se na východě Čech nejprve zastřelovali. Pokusy Hlinky ani Dramého se ovšem neujaly. Nad bránu zase mířil Cedidla. Největší zlínskou šanci prvního poločasu měl Dramé. Rychlého křídelníka ale vychytal pozorný brankář Jeřábek. V tu chvíli už ale favorit prohrával 0:1.

Rohový kop na zadní tyči vracel před bránu Krátký a Chleboun balon usměrnil do pravé šibenice.

Po hodině hry Ústí nad Orlicí zahrozilo podruhé. Rána Mikora z hranice pokutového území skončila na tyči zlínské brány. Na druhé straně byl blízko vyrovnání Janetzký. Jeho šanci po individuálním průniku Martíneze ale na brankové čáře odvrátil pohotový Mikor.

Závěr už si bojující domácí pohlídali, Fastav po dvou ligových výhrách dostal nepříjemný políček. „Zápas si samozřejmě musíme rozebrat,“ uvědomuje si Fantiš.

V dalších dnech se ale ševci budou pečlivě chystat na další ligový duel. „Teď se musíme připravit na Spartu a soustředit se na ligu, ve které musíme dál sbírat body a dělat radost fanouškům,“ dodává.