Neporazitelný lídr z Brumova podruhé v řadě remizoval

Přerov – Druhou remízu v řadě přivezli divizní fotbalisté Brumova. Lídr divizní skupiny E „plichtou" v Přerově prodloužil svou neporazitelnost na šest zápasů. Jediným přemožitelem Polácha a spol. tak zůstává Nový Jičín.

11.10.2014 1

Fotbalisté Přerova (v bílém) proti BrumovuFoto: DENÍK/Jan Pořízek

VIKTORIA PŘEROV – ELSEREMO BRUMOV 1:1 (1:0)

Přesto to byli fotbalisté Viktorie, kteří se ve 26. minutě ujali vedení. Centr Pavelky doputoval až k nohám Hrušáka, který z pozice uvnitř velkého vápna ukázkově vymetl šibenici brumovské brány. S nepříznivým stavem se ale dosud aktivnější hosté odmítali smířit. Nejprve břevno přerovské svatyně orazítkoval Bartozel a krátce na to ve stoprocentní šanci zakončoval exligový Polách. Jenže Švéda si jeho loženku vychutnal. Jelikož skóre následně nezměnil ani na druhé straně uniknuvší Hrubý, šel Přerov do šaten s nejtěsnějším vedením.

„Myslím, že jsme v prvním poločase byli lepší, bohužel soupeř vstřelil poměrně šťastný gól a my naopak zahodili množství šancí. Kdybychom se dokázali prosadit první, mohl zápas vypadat úplně jinak," nepochyboval kouč Brumova Miroslav Mičega.

O první pozdvižení po změně stran se nepostaral nikdo jiný, než kapitán hostů Tomáš Polách. Nejprve jeho přímý kop znovu bravurně zneškodnil Švéda, ovšem rozehrávka od rohového praporku už byla nad jeho síly. Propadnutý míč se dostal až k Deklevovi, který po hodině hry srovnal skóre. Nejlepším možným způsobem tak oslavil svůj návrat z hostování z Nového Mesta nad Váhom.

A protože v příštích minutách se ojedinělé útočné snahy ocitly spíše ve stínu ostrých soubojů a několika potyček, čekalo publikum na další zásah marně. „Přerov si ve druhé půlce sice vytvářel tlak nakopávanými míči, my jsme ale dokázali vyrovnat. Podle mě je nakonec remíza spravedlivá," uznal kouč Mičega.

Branky: 26. Hrušák – 63. Dekleva.

Rozhodčí: Černoevič – Mikula, Novák. ŽK: 23. Hrubý, 55. Hrabal – 51. Juřica.

Přerov: Švéda – Zimčík, Kopecký, Hýbner, Hrabal – Václavíček – Kyselák, Hrušák, Dostál (80. Baran), Pavelka – Hrubý (69. Bubeník). Trenér: Richard Švehlík.

Brumov: Urbánek – Smolík A., Dekleva, Juřica, Martinka – Naňák (90. Janáč), Strnad, Polách, Horáček (59. J. Bartozel) – Kořenek, Bartozel O. Trenér: Miroslav Mičega.

TOMÁŠ STOKLÁSEK

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
11

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.