„Na zápas samotný se pochopitelně těšíme. Konečně se hraje v nějakou rozumnou dobu a ne ve tři odpoledne. Pod světly hrát umíme, trochu nám to nahrává a myslím si, že bychom tam klidně mohli něco urvat,“ věří zlínský stoper Michal Malý při narážce na podvečerní začátek utkání, na který jsou ševci z domácího prostředí na Letné zvyklí.

Tím ale veškerá podobnost obou týmů končí. Zatímco Zlínští se na jaře po herní stránce hodně trápí a mohou se pochlubit pouze hodně šťastnou a vydřenou výhrou nad Spartou B, Slezané jsou na koni. Zisk sedmi jarních bodů hovoří za vše.

„Není důležité, jestli jsme favorité my nebo Opava. Po podzimu se na nás všechny týmy připravují o něco důkladněji než v první polovině soutěže. A teď to určitě nebude jiné. Na jménu protivníka nezáleží,“ říká Malý.

Na druhou stranu věří, že s kvalitou soupeře poroste také výkon ševců. „Ve druhé lize není slabých soupeřů, takže nelze nikoho podceňovat ani vyzdvihovat. Ale Opava je opravdu v laufu, určitě bude chtít hned od začátku útočit a hrát otevřený fotbal, což by nám přece jen mohlo vyhovovat víc. Musíme si ale připravit víc šancí než ve Znojmě nebo ve Varnsdorfu a některé z nich proměnit,“ zdůrazňuje odchovanec otrokovické kopané.

Zlínští však budou muset myslet taky na zadní vrátka, protože Opava je doma s 21 vstřelenými brankami nejproduktivnějším celkem celé soutěže. „Pro nás se toho ale zase až tolik nezmění. Ve druhém poločase jsme se dostali pod tlak v obou venkovních zápasech a měli jsme co dělat, abychom to vzadu ustáli. Průprava na Opavu tedy byla v tomto ohledu dostatečná,“ pousmál se Malý.

Přece jen však ale čeká ševce pravděpodobně o něco větší šichta, neboť v kádru soupeře vyniká útočník Tomas Radzinevičius. Litevský snajpr je při chuti. Do sítí soupeřů se trefil již devětkrát.

„Určitě je to kvalitní hráč, ale nic speciálního na něj hrát asi nebudeme. Trenéři samozřejmě zvednou varovný prst, abychom mu nedávali příliš prostoru, a pak už bude jen na nás, jestli mu umožníme nějaký další gól a případný růst střelecké formy, nebo jej trochu přibrzdíme. Já věřím, že bude platit to druhé,“ doufá Malý.

Zároveň je podle něj potřeba se připravit na opavský důraz, kterým je družina trenéra Mazury pověstná. Již na podzim létaly na Letné z kopaček Slezanů nepříjemné jiskry, které skončily červenou kartou pro Formánka.

„Musíme se tomu přizpůsobit a nemůžeme si nechat od domácích nakopat. Je potřeba, abychom do toho vletěli se stejným důrazem, neuhýbali z osobních soubojů a v bojovnosti se Opavě minimálně vyrovnali. Jen tak můžeme uspět,“ zdůrazňuje zlínský stoper.