Tým FC Takoradi složený z hráčů z belgických a francouzkých soutěží, totiž nebyl pro Slovácko ani zdaleka vážným soupeřem.

FC SLOVÁCKO – FC TAKORADI 6:1 (5:0)

Švancara a spol. se na hřišti v úvodní čtvrthodině hledali, když pak ale Nestorovski poprvé rozvlnil síť, změnilo se utkání v exhibici. Soupeř na úrovni sotva krajského přeboru absolutně nestíhal a skóre utěšeně narůstalo. Činil se především Ilija Nestorovski, který ještě do přestávky završil hattrick. A když mezi jeho zásahy vpasovali své příspěvky i Švancara s Kordulou, odcházelo se do kabin za stavu 5:0.

Do druhé půle domácí prostřídali sestavu a tím jakoby zastavili brankový přísun. Blízko ke gólu měl až v 64. minutě Szmek, jeho pokus ale zastavila pravá tyč. O chvíli později už se ale přece jenom skóre měnilo, když se krásně trefil druhý střídající útočník Ondřejka.

V závěru se dostali ke slovu i hosté, kteří se dočkali i čestného úspěchu, když se po nepřímém kopu uvnitř šestnáctky zapsal do střelecké listiny N’daw. Dvě minuty před koncem ještě mohl vylepšit výsledek Urbánek, jeho mizerně kopnutou penaltu mu ale gólman kryl.

„Utkání splnilo moje očekávání. Hlavně ve druhé polovině prvního poločasu se nám dařilo dostávat do šancí, padli z toho i nějaké branky. Po změně stran jsme na to, bohužel, nedokázali navázat, v zakončení jsme byli zbytečně zbrklí,“ zhodnotil duel Miroslav Soukup. Ten utkání rovněž bral jako pozorování možných posil. „Soupeř měl ve svém středu několik mladých perskpektivních hráčů, kteří jsou na prodej. Proto bylo určitě zajímavé je vidět. Jestli nás tam někdo zaujal? To bych teď nerad nějak hodnotil, ještě se na zápas podívám s odstupem na videu,“ vysvětlil trenér Slovácka.

Branky: 16., 40. a 45. Nestorovski, 22. z pen. Švancara, 38. Kordula, 68. Ondřejka – 83. N’daw. Rozhodčí: Možíš – Tomanec, Šumšal. Diváci: 823.

Slovácko: Heča (46. Fryšták) – Daníček, Kordula, Reinberk, Urbánek – J. Valenta (Hlúpik), Perůtka, Svízela, Stráník (46. Starý) – Nestorovski (60. Ondřejka), Švancara (46. Szmek).