Kromě tří výše uvedených hříšníků je na 15.30 hodinu pozvaná i předsedkyně nevšovského klubu Ivana Urbanová.

Již v pátek DK krajského svazu vynesla v této kauze tvrdé tresty pro zástupce Hvozdné, kteří se k podvodu přiznali. Klub tak musí zaplatit 25 tisíc korun, trenér Josef Hradil vyfasoval zákaz výkonu funkce ve fotbale na pět let, vedoucí mužstva Jan Hrazdíra na rok a kapitán týmu Miroslav Sovadina na šest měsíců.

Podobně vysoké tresty se dají očekávat i pro zástupce Nevšové. „Důvěřuji své disciplinární komisi, která je složená z odborníků, bývalých hráčů a rozhodčích. Myslím, že padnou nejvyšší tresty za mého čtyřletého působení ve vedení okresního svazu,“ konstatoval předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

A co hlavním aktérům hrozí? Pokud budou trestáni stejně jako v případě DK KFS Zlín, tedy článkem 8 příkladového sazebníku provinění a trestů (PSPT), kde se hovoří o nesportovním a nekalém ovlivňování utkání či soutěže, hrozí všem aktérům podvodu zastavení činnosti na 12 měsíců až 15 let. Klub může být trestán vysokou pokutou a ztrátou až 20 bodů, popřípadě přeřazením do nejnižší soutěže.

Jestliže však disciplinární komise shledá provinění fotbalistů Nevšové „pouze“ za neoprávněný start hráčů v mistrovském utkání (čl. 10 bod b PSPT – pozn. red.), hrozí jim zákaz „jen“ na 1 až 3 měsíce.

„Opravdu nechci předjímat, jaký výrok naše komise vynese. Každopádně očekávám, že se všichni tři fotbalisté a předsedkyně klubu dostaví k výslechu a my i na základě informací od našich kolegů DK KFS vyneseme spravedlivý trest,“ dodal předseda DK OFS Zlín Bronislav Cibulka.