NEZDENICE – NAPAJEDLA 6:1 (3:0)

V duelu dvou nejslabších celků soutěže rozdávaly Nezdenice fotbalovou radost. Skóre načala už ve čtvrté minutě Pavla Tomaštíková. Stejná hráčka se trefila do sítě hostů i o čtyři minuty později. Hattrick završila ve 39. minutě, kdy její sólové akci obrana Napajedel jenom přihlížela. Také ve druhém poločase si Nezdenice s chutí zastřílely. Nejprve Jeglová upravila stav na 4:0, aby pátý gól slováckého týmu zařídila v 56. minutě ranou z hranice šestnáctky kanonýrka dne Tomaštíková. Záhy domácí kouč prostřídal sestavu a náhradnice dovolily kapitánce hostů Přibilové čestný úspěch. Poslední slovo však měly Nezdenice, které po dorážce Jeglové v 75. minutě skórovaly pošesté.

„Branky na začátku zápasu nás uklidnily. I díky nim jsme soupeřky prakticky po celý průběh střetnutí překonávaly kombinačně. Dařila se nám křídelní hra a naše vítězství mohlo být i mnohem vyšší. Napajedlům totiž dělalo problémy naše velké hřiště," hodnotil utkání domácí kouč Lumír Petrka.

„V zápase nám chyběla předstoperka Koukalová a také obě krajní obránkyně Kolářová a Nejezchlebová. Navíc jsme postrádali i útočnici Malíkovou, což se na výsledku projevilo. Bez čtyř opor jsme podali slabý výkon. Nebýt totiž gólmanky Ševčíkové, mohly jsme si odvézt ještě větší debakl," uznal napajedelský sekretář Jaroslav Lysoněk.

Branky: Tomaštíková 4, Jeglová 2 – Přibilová. Nezdenice: Mendlová – Hrubošová, Lenka Petrková st., Drgová, Eliášová, Černobilová, Synčáková, Mynaříková, Tomaštíková, Vrábelová, Jeglová. Střídaly: Rosíková, Lenka Petrková ml., Lukášová, Švehlová, Strouhalová. Napajedla: Ševčáková – Šnajdarová, Pokorná, Hrdinová, Urbanová, Ondrová, Šamajová, Přibilová, Křivánková, Polášková, Lidincová. Střídaly: Andrýsková, Lysoňková.

DFK HOLEŠOV – BŘEZŮVKY 6:1 (2:1)

Také druhé regionální derby bylo jednoznačnou záležitostí pro domácí kolektiv. Holešov se ovšem v prvním poločase trápil. Březůvky se dokonce ujaly v zápase vedení, když Janesků ve 33. minutě proměnila penaltu nařízenou za ruku Pospíšilové. Po pěti minutách však po úniku Bárkové srovnala Dětská a ještě do poločasu otočila vývoj utkání Zderčíková. Druhý poločas už režíroval pouze domácí kolektiv, který dalšími čtyřmi brankami zcela dorazil snaživý tým Březůvek.

„První dějství bylo z naší strany rozpačité. Šance jsme si sice dokázaly vytvářet, ale v koncovce nám chybělo více klidu. Po změně stran jsme zlepšily hru ve středu hřiště a Březůvky nenašly zbraň ani na náš důraz v šestnáctce," prozradila trenérka vítězného celku Svatava Ságnerová.

„Holešov nás přehrával ve všech činnostech. Nám vázla souhra a byly jsme také nedůsledné v defenzivě. Svůj den neměla ani brankářka Kateřina Vyoralová," uznala kapitánka Březůvek Alena Křenová.

Branky: Zderčíková 4, Dětská, Bárková – Janesků. DFK Holešov: Kuchařová – Kozlanská, Pospíšilová, Baranová, Šustáčková, Dětská, Dobroslávková, Stolařová, Procházková, Zderčíková, Bárková. Střídaly: Fojtová, Šefránková, Batoušková, Kučerová. Březůvky: Kateřina Vyoralová II. – Zábojníková, Křenová, Minaříková, Kiliková, Martina Mozgová, Kadlecová, Černošková, Talašová, Janesků, Zbudilová. Střídaly: Klívarová, Aneta Skočovská.

VLKOŠ – BŘEZNICE 0:3 (0:3)

Březnice vedla po půlhodině hry už 3:0. Hostům se dařila spolupráce i koncovka. Po přestávce ale o sobě dával vědět i celek Vlkoše. Spolehlivá obrana vítězného týmu však Jihomoravankám čestný gólový úspěch vstřelit nedovolila. Naopak navýšit výhru svého celku mohla ještě Uhlířová, ale její rána nakonec skončila na tyči.

„Úspěch nám zajistil dobrý start do zápasu. Velký podíl na našem tříbodovém zisku má také jistá gólmanka Malotová. Defenzivu výborně organizovala rovněž předstoperka Vaculíková. Z jejich rozehrávek těžilo celé družstvo," chválila obránkyně hostů Eva Smolková.

Branky Březnice: Cibiková 2, Gregorová. Březnice: Malotová – Kubíčková, Huťková, Vaculíková, Smolková, Kozmíková, Matulová, Uhlířová, Vavrušová, Cibiková, Gregorová. Střídaly: Kryšpínová, Bukovjanová, Žabokrtská, Jugasová.