„Trénujeme prakticky bez přestávky, stále dvakrát týdně. Je pravda, že do konce ledna jsme se fotbálky a florbalem udržovali hlavně vkondici, ale nyní je již příprava směřována především na házenou,“ potvrdil trenér Fatry Napajedla Štefan Boršický, který ovšem spřístupem hráčů spokojen není.

„Bohužel především pracovní povinnosti nám již dlouhodobě nedovolí připravovat se samostatně. Abychom vůbec měli na tréninku dost hráčů, pracuje snámi irezervní tým,“ posteskl si Boršický, jenž má vprůměru kdispozici patnáct házenkářů. „Není to ideální, ale na této úrovni je to zcela běžné,“ potvrdil.

Během přestávky vkádru Fatry kžádným velkým změnám nedošlo. Snad jedinou je prodloužení hostování zlínského křídelníka Jiřího Závodníka, který by měl vsestavě nahradit po plastice vazů vkoleně léčícího se Žáka.

„Původně jsme byli před sezonou domluveni se Zlínem na výpomoci až čtveřice hráčů, ale poněvadž se termíny zápasů obou klubů kryjí, sdalšími posilami pro odvetnou část nepočítám,“ řekl Boršický, jehož svěřenci vypomáhají vklubech extraligy.

Celé články najdete pouze v papírovém vydání Zlínského deníku.