Ševci tak i ve druhém venkovním zápase v Evropské lize vyšli střelecky i bodově naprázdno. Po Lokomotivu Moskva neuspěli ani na stadionu v Kodani. Po další kruté porážce 0:3 mají jen teoretickou šanci na postup ze základní skupiny F.

„Bohužel doplácíme na špatnou produktivitu,“ štve sedmadvacetiletého fotbalistu Fastavu.

Souhlasíte, že pokud byste proměnil vyloženou šanci, asi by zápas vypadal jinak?

Určitě. Pokud bych snížil na 2:1, měli bychom pořád o co hrát. Takhle jsme pořád prohrávali o dvě branky a Kodaň v klidu kontrolovala hru.

Co chybělo při šanci, abyste vstřelil kontaktní branku?

Jiráček mi dal perfektní balon. Já jsem se snažil balon rychle zpracovat a vystřelit. Domácí brankář byl celkem brzy u mě. Bohužel jsem ho trefil do levé ruky.

Neuvažoval jste, že byste Olsenovi udělal třeba kličku?

Byla to jedna z variant, ale opravdu se to všechno seběhlo strašně rychle. Už ani nevím, jak přesně to bylo. Po zápase jsem se na to díval ze záznamu. Mohl jsem to určitě vyřešit i jinak, ale teď už to nevrátím.

Výsledek 0:3 je pro vás hodně krutí. Souhlasíte?

Ano. Výsledek je pro nás krutý. Hráli jsme dobře, domácí bohužel byli produktivní a dali nám tři góly.

Zatímco na stadionu v Olomouci jste dvakrát bodovali, na soupeřových hřištích se vám výsledkově nedaří. V čem je největší rozdíl mezi domácími a venkovními zápasy?

Nevím, čím to je. V Kodani jsme opravdu nehráli špatně. Třeba v Moskvě jsme zaspali začátek a v sedmnácté minutě bylo po zápase. Dneska to bylo mnohem lepší. Akorát jsme na konci poločasu inkasovali branku ze standardní situace. Je to škoda, podobné věci nás srážejí.

Srazila vás úvodní trefa českého stopera Lüftnera hodně?

Asi trochu jo. V šatně jsme si sice řekli, že hrajeme dobře a že na soupeře ve druhém poločase vlítneme. Hned na začátku druhého poločasu však dostaneme druhý gól. I když jsem tam já i Diol měli slušné šance, Kodaň kontrolovala hru. Měli jsme na to, abychom hru zdramatizovali.

Nedala se obranná standardka lépe vyřešit či pokrýt?

Kluci v šatně říkali, že se snažili bránit zónově. To znamená, že si nikdo nehlídá konkrétního hráče, ale prostor. Bohužel to soupeř kopnul fantasticky a kromě osamoceného Lüftnera tam byli ještě dva volní hráči v bílých dresech. Je škoda, že jsme inkasovali branku pět minut před koncem prvního poločasu. Naopak domácím vedoucí gól dost pomohl.

Je symbolické, že vaši zkázu načal český reprezentant?

Něco na tom bude. Věděli jsme, že Lüftner je při těchto situacích nebezpečný. Je vysoký stoper, výborný hlavičkář. Při rohu jsme ho měli bránit osobně, tuto standardku jsme však hráli zónově, kde si každý hlídal svůj prostor.

Cítil jste na trávníku, že proti vám stojí jiná Kodaň než v prvním zápase na Hané?

Mně přišel soupeř stejný. Rozdílovým hráčem byl akorát Verbić, který nám dal dvě branky.

Co porážka 0:3 znamená pro zbytek základní skupiny Evropské ligy?

Věděli jsme, že toto bude zápas pravdy, bohužel jsme ho nezvládli. Rozhodnuto ale stále není. Pořád jsou před námi dva zápasy. Může se stát cokoliv. Třeba překvapíme v Tiraspolu, který uhrál tři body v Moskvě.

Ale vypadá to, že by vám k případnému postupu nemusely stačit ani dvě výhry?

I tak budeme hrát až do konce. Nemáme důvod to balit. Účasti v Evropské lize si všichni vážíme. Chceme soutěž dohrát se ctí a pokud možno získat ještě nějaké body.