Zatím největších úspěchů dosáhl vdresu Trenčína, za který nastoupil kdevíti zápasům vloňském ročníku prolínací soutěže oudržení vCorgoňlize. Sfotbalem začínal Tubonemi vrodném Lagosu. Po ukončení studií odešel do Španělska, kde trénoval sC výběrem Barcelony a dvě sezony hrával čtvrtou ligu za klub Juetossa.

„Neuspěl na testech vprvoligové Trnavě, a tak nám ho nabídl na zkoušku její trenér Josef Mazura. Je to talentovaný kluk, který by nám mohl pomoci,“ uvedl šéf kroměřížského klubu Zdeněk Zlámal.

Tubonemi je volným hráčem, takže vpřípadě jeho angažmá by nemusel kroměřížský klub sahat do pokladny. Zájem je vKroměříži iojeho mladšího bratra Hectora, který naposled působil vcelku Jaslovských Bohunic.

„Svýkonem Emmanuela vprvním přípravném zápase se Slováckem jsme byli spokojeni. Myslím si, že má ještě na víc a vKroměříži zřejmě dlouho nezůstane,“ odhaduje kvality nigérijského záložníka Zlámal.

Příležitost předvést svou výkonnost dostal Tubonemi vprvních přípravných zápasech hanácké Slavie. „Musí si stejně jako ostatní zvykat na zátěž. Některé věci jsou pro něho nové. Do mužstva výborně zapadl, stím nemáme žádný problém. Umí pár českých slovíček, někteří naši hráči zase mluví anglicky, takže nemá potíže ani skomunikací. Na hřišti vypadá hodně dobře,“ je spokojen trenér Alois Skácel.