„Mám dvě atraktivní nabídky z moravských klubů, ale zatím být konkrétní nemůžu. Nejprve si musím promluvit s vedením,“ prosí o strpení Mičega.

O služby 19letého záložníka a útočníka Bartozela stojí druholigová Karviná, kde by se měl v příštím týdnu hlásit na zkoušku. „Navíc má o něj zájem i Slovácko. Z bezejmenných kluků se staly naše opory, ukázali se, dostali příležitost a nyní mají šanci nakouknout do profesionálního fotbalu, i když by to třeba bylo na úkor naší záchrany,“ uvědomuje si Mičega.

Během podzimu se musel vypořádat nejen s nestabilními výkony svých svěřenců, ale především cílenými útoky na klub, na které poté veřejně reagoval. „Mělo to určitou odezvu a pomohlo to, ale nebylo to směřované přímo na mou osobu, ale na kluky a výbor. Přesto to podle mě nemělo vliv na výkony. Někteří lidé nám zřejmě začali závidět. Od klubu jsem cítil podporu,“ děkuje vedení.

Za posledních sedm let je současná 13. příčka a 13 bodů po podzimu nejhorší výchozí pozicí Elserema do odvetných bojů. Do jara totiž vstoupí s náskokem pouhých tří bodů na poslední místo. „Spokojeni být určitě nemůžeme. Ale už před sezonou jsem říkal, že budeme hrát o záchranu. Máme mladé mužstvo, přesto jsem čekal o šest až sedm bodů víc. Ztratili jsme je s Mohelnicí a Bystřicí, tedy týmy, se kterými bojujeme o záchranu,“ lituje slovenský stratég.

Přesto se pojmu krizové situace vyhýbá. „Jsme namočení, ale po třech letech u týmu jsem přesvědčený, že po dobré zimní přípravě mužstvo jaro zvládne,“ dodává Mičega odhodlaně. Do jarních bojů však budou jeho svěřenci muset zapracovat na přístupu. Mnohdy si totiž kluboví činovníci stěžovali na nedostatek nasazení a bojovnosti. Nedokázali ani zopakovat vydařené výkony, po výhře je čekal tvrdý pád.

„Mladí kluci se teprve učí hrát seniorský fotbal, proto nedokážou udržet stabilní výkonnost. Přesto máme jako hlavní cíl talenty vychovávat. Na druhou stranu se v mladém týmu nemáme o koho opřít,“ uznává Mičega.

Právě proto musí Brumov akutně posílit. „Chceme přivést čtyři kluky střední generace. Potřebujeme fotbalisty, kteří již mají zkušenosti a mají něco odehrané. Máme je již vytipované, ale musíme na ně také najít prostředky. Přece jen fotbal děláme na amatérské úrovni,“ vysvětluje Miroslav Mičega. „A samozřejmě musíme zvládnout domácí zápasy,“ přidává vzápětí další příčinu podzimního trápení.

Valašský celek zahájí přípravu v pondělí 10. ledna 2011 a mimo jiné má v plánu sehrát přípravné zápasy s třetiligovými protivníky – rezervou Slovácka i Zlína a slovenským Novým Mestem.