Gólmana české reprezentační jednadvacítky, který si v tuzemsku udělal jméno během hostování v Tescomě Zlín, pozorně sledují zástupci nizozemských klubů Alkmaaru a Groningenu, Udine z italské Serie A, Boltonu z Anglie a francouzských týmů Tolouse a St. Etienne,které trénuje český kouč Ivan Hašek.

„Nejvážnější zájem má St. Etienne. Konkrétní nabídka ale zatím na stole neleží,“uvedl hráčův agent David Nehoda. Kam budou směřovat další kroky hulínského rodáka, ukáže červnový evropský šampionát do 21 let v Nizozemsku, kde by měl Zlámal podle všeho plnit roli jedničky výběru kouče Ladislava Škorpila.

„Mistrovství může hodně napovědět. Máme výborný kádr a mohli bychom uspět. Velkou motivací je také olympiáda v Číně,“ podotkl talentovaný gólman, který by v případě odchodu do zahraničí preferoval Udine nebo Bolton. „Chytat anglickou Premier League je snem každého brankáře a v Udine bych se zase potkal se svým kamarádem Tomášem Sivokem.“

Jak potvrdil Nehoda, Letenští by Zlámalovi v rozletu nebránili. „Když přijde zajímavá nabídka pro hráče i klub, Sparta ho pustí,“ tvrdí fotbalový agent. Nad zahraničním angažmá ale bývalý brankář Hulína a Kroměříže nyní moc nepřemýšlí. Zatím patří Spartě Praha, kde by měl také nastoupit letní přípravu. I proto její výkony bedlivě sleduje. Nejčastěji je v kontaktu se svými spoluhráči z reprezentace, obráncem Michalem Kadlecem a záložníkem Danielem Kolářem. „S ním jsem si volal včera. Gratulovali jsme si k nominaci na mistrovství. A taky jsem mu řekl, ať vyhrají double,“ prozradil Zlámal. Zatímco Sparta si musí na rozuzlení nejvyšší soutěže ještě počkat, Zlámal má ve Zlíně už splněno. Za Tescomu nastoupil v této prvoligové sezoně k 19 střetnutím a Moravanům pomohl k záchraně osmi čistými konty.

„Hostování ve Zlíně mi hodně prospělo. Myslím, že jsem podával dobré výkony, a že jsem se ukázal,“ pronesl synovec bývalého gólmana pražské Slavie Františka Zlámala, který u „sešívaných“ zastává práci maséra. Právě proti Slavii nastoupil Zdeněk Zlámal zřejmě ke svému poslednímu zápasu za Tescomu. Pondělní 29. kolo totiž po červeném faulu na unikajícího Gaúcha nedohrál a zlínskou derniéru s Olomoucí tak bude sledovat jen z tribuny. „Z vyloučení jsem byl hodně smutný. Nikdo mi ale nic nevyčítal,“ pověděl Zlámal, jemuž v paměti hodně utkvěly dva zápasy. „Vítězný se Spartou a utkání v Příbrami. V negativním slova smyslu i pozitivním,protože s bodem tehdy nikdo nepočítal,“ přiznal při vzpomínce na souboj, v němž sudí Paták obral hosty o výhru vymyšlenou penaltou v poslední minutě.