Kluby jednaly dlouhé týdny a přestup talentovaného beka byl na spadnutí. Jenže se nedohodly.

„Chtěl jsem tam strašně moc, v Hradci to dobře znám, ale nevyšlo to. Je to velké zklamání," přiznává Hájek, který v Hradci už kopal – loni na jaře v klubu hostoval.

Na čem váš přestup ztroskotal?

Nejprve se zdálo, že žádný problém nebude. Trenér Pulpit mi chtěl vyhovět, ale požadoval za mě náhradu. A právě na tom se to zadrhlo.

O co šlo?

Součástí transferu byli ještě dva hráči Hradce Králové, ale ti nakonec dali přednost jiným nabídkám. Bohužel kluby pak už nenašly společnou řeč.

Tlačil jste nějakým způsobem na vedení, aby vás pustilo?

Dá se říci, že ano. Zhruba dva týdny jsem se snažil, aby mě pustili. Mluvil jsem s majitelem Červenkou i ředitelem Gojšem a oni mi nebránili. Jenže nakonec to nedopadlo kvůli tomu, že Zlín nezískal žádnou náhradu. Je to škoda. Věřil jsem, že se kluby dohodnou.

Jak to dnes vnímáte?

Tak byl jsem samozřejmě hodně zklamaný, asi týden nebo dva. Ale pak jsem si řekl, že to nemá cenu řešit. Kdybych z toho měl být pořád jen otrávený, tak si škodím jen sám sobě. A na hřišti by to bylo znát. Budu pracovat na sto procent.

Byly ve hře i nějaké jiné nabídky? Třeba z první ligy nebo ze zahraničí?

Zaslechl jsem na konci minulé sezony, že nějaký tým má o mě zájem. Ale nebylo to asi tak horké. Konkrétní nabídku dal pouze Hradec.

Smlouvu máte ještě na rok a půl. Dovedete si představit, že ji dodržíte?

Teoreticky to možné je. Přestup už teď neřeším. Možná na jaře budeme zase jednat, ale v tuto chvilku nevím. Soustředím se na Zlín.

Budete mít ve druhé lize motivaci? Přece jen jste počítal s přesunem do první…

Tak motivace nebude žádný problém. Ani nemůže, nijak mě ten nepovedený přestup nesmí svazovat. To bych se v kariéře vůbec neposunul.

Jak reagovali na vaše přestupové peripetie spoluhráči?

Ptali se mě skoro každý, jestli už je to definitivní. Jestli jdu, nebo ne. Hodně je to zajímalo. Ale já jsem pro ně nikdy neměl jasnou odpověď.

Nevnímal to někdo tak, že jste neodešel a tím pádem mu zabíráte místo?

To myslím snad ne. Všichni kluci jsou v pohodě. Kádr by měl být kvalitní, síly se prostě musí rozložit na více kluků.

A je ta kvalita ve Zlíně? Je postup úplná utopie?

Kvalita tady je, to vím naprosto jistě. Ale k ambicím klubu se nebudu vyjadřovat. Vždycky se říkalo, že budeme hrát špičku a víme, jak bylo. Letos cíle nevyhlašujeme, třeba to dopadne dobře.

MARTIN VRBAS