Výjimkou byla výhra mužstva Mikelu nad letos posilněný kolektiv Ramirestu 8:3.

,,O osudu střetnutí se rozhodlo už v prvním poločase, kdy jsme se dostali do pětibrankového náskoku,," upozornil jeden z pilířů obrany vítězů Vilém Gettler starší.

Ten řídil defenzivu svého celku společně s Borským, Hubáčkem a také se svým teprve patnáctiletým synem Vilémem Gettlerem mladším.

,,Jistý byl i gólman Žbel a dařilo se rovněž útočníkům Frolkovi, Dlabačovi, Macalíkovi, Lukáši Batíkovi i Fajgarovi," nezapomněl ani na další tahouny ambiciozního celku Mikelu Gettler starší. Ten si pochvaloval fotbalovou pohodu v zápase.

„Dařila se nám hra na brejky a také v koncovce jsme byli produktivní," našel podstatu výhry svého celku Vilém Gettler starší.

Zklamaní byli naopak hráči Ramirestu. „Naše taktika měla být postavená na zabezpečené obraně. To se nám zejména v prvním dějství nedařilo. Svůj den neměl hlavně Sumec, po jehož chybách jsme inkasovali zbytečné góly," prozradil smutný brankář poraženého týmu Jiří Leško.

„Ve druhé půli jsme se sice zlepšili, převedli jsme i několik pohledných akcí, ale při proměňování šancí jsme byli nepřesní. Pochvalu proto zaslouží pouze Radek Janalík," dodal ještě strážce svatyně Ramirestu Leško.

Pořádný náboj měl souboj, v němž Poskládaní pokořili Benfiku 2:1.

,,Benfika dobře bránila, ale nám se vyplatilo agresivně po celém hřišti napadat její rozehrávku. Byli jsme také běhavějsím týmem a zápas jsme rovněž zvládli lépe fyzicky. Proto jsme se čtrnáct minut před koncem duelu dočkali z kopačky Barcucha i vítězné branky," radoval se po střetnutí spokojený útočník Poskládaných Jakub Beránek.

,,Soupeř byl herně lepší, přesto jsme ještě ve dvaačtyřicátě minutě vedli 1:0. K zisku tří bodů bylo Poskládaným nakloněno také štěstí. Jednomu z aspirantů na prvenství ve fryštacké lize jsme vzdorovali, přestože nám chyběli Hellebrant, Štěpán, Uhřík, Bůžek, Červenka a Slončík," konstatoval kapitám poraženého mužstva Martin Slaměna

VÝSLEDKY 2. kola: Ramirest – Mikel 3:8 (Hlobil, Uruba, Janalík – Dlabač 3, Frolek 3, Hubáček, Lukáš Batík), Lukov – Galaktikos 2:9 (Tomáš Teplý 2 – Tomáš Křenek 3, Dujka 2, Ševčík 2, Ulman, Adamík), United – Pobřeží Kocoviny 3:4 (Pentálek, Haloda, Jasenský – Bartolomeu 3, Martin Mikel), Palermo – Lešení 2:8 (Toman, Jurek – Valášek 2, Cahyňa 2, Tomáš Rudolf, Vavruša, Krhůtek, Popela), Benfika – Poskládaní 1:2 (Jaroš – Martin Holík, Barcuch).