To jen fotbalisté SK Baťov 1930 s Týmem Hvězd již v 16. ročníku tradičního fotbálku nejen shazovali přebytečná kila v nově otevřeném sportovním areálu v Otrokovicích.

„Po sedmi letech peripetií jsme jej dnes konečně otevřeli. Tady jsme téměř všichni dnes aktivně hrající fotbalově vyrůstali,“ ukázal na své spoluhráče i soupeře Vlastimír Hrubčík, předseda KFS Zlín.

Již v prvním poločase pokřtil dvěma premiérovými trefami umělý trávník Tomáš Čelůstka, mladší bratr slavnějšího obránce Ondřeje. „Jsem z gólů překvapený a moc si jich cením,“ špitl nesměle Tomáš Čelůstka. „Dal dva góly a už dělá rozhovor,“ dobíral si svého mladšího sourozence Ondřej.

„Asi mě zkasíruje. Budu muset týmu něco dát,“ tušil Tomáš Čelůstka. „Tohle mu neprojde,“ potvrdil se smíchem jeho „brácha“.

Za první trefu v novém sportovním centru dostal šťastný střelec malou láhev slivovice. „Flašku dám týmu. Jsem v přípravě a pít nemůžu. I nyní mám jen čaj,“ povídal s kelímkem v ruce zodpovědný 20letý obránce juniorky Zlína.

Jinak však valašským lékem nepohrdl téměř nikdo. „Ale slivovici jsem si dal před zápasem a poté až po něm. V poločase jsem totiž vyrovnal hladinu čajem,“ podotkl s úsměvem Vlastimír Hrubčík. „Také jsem si dal až po zápase. Už bych to nezvládl. Ale je fakt, že jsem to nedělal ani zamlada,“ dušoval se Roman Kolenič, bývalý hráč Zlína a Baníku Ostrava.

„Já jsem se zahříval před začátkem zápasu i během něj slivovičkou a čajem,“ přidal se ke svým parťákům Václav Jordánek, někdejší obránce Sigmy Olomouc a odchovanec městského rivala Viktorie Otrokovice.

„Ale já to tak určitě neberu. Chtěl jsem se podívat, jak vypadá nový areál. Účastním se fotbálku už šestým rokem, jen v minulém roce jsem chyběl po operaci kolene. Proto jsem rád, že jsem se opět dostal do nominace, abych se po štědrovečerní večeři protáhl,“ smál se Jordánek.

Po výstavní třetí trefě jednoho z organizátorů akce Petra Zapletala už měl Tým hvězd zápas pod kontrolou. A tak začala jiná zábava! Místostarosta Otrokovic v roli rozhodčího Milan Plesar chtěl potrestat jeden z ostřejších skluzů žlutou kartou, ale nemohl ji najít. „Přitom jsem ji hledal. Chtěl jsem jednu dát, ale nenašel jsem ji. Až poté jsem si všiml, že jsem ji měl v jiné kapse,“ usmíval se.

Na poslední minutu již vpustil na hřiště všechny fotbalisty z obou střídaček. „Je to už tradice po dohodě s Petrem Zapletalem,“ poznamenal Plesar.

Organizátoři po zápase společně předali řediteli občanského sdružení Naděje Otrokovice Pavlu Polákovi, které se stará o mentálně i tělesně postižené spoluobčany, šek a vybranou hotovost od diváků i aktérů akce v hodnotě necelých 15 tisíc korun.

SK BAŤOV 1930 – TÝM HVĚZD 1:3 (0:3)

Branky: Zapletal P. ml. – Čelůstka T. 2, Zapletal L. Rozhodčí: Plesar– Frolec, Šíma.

SK Baťov 1930: Šenkýř – Martinec, Kordula, Čonka, Houser M., Houser A., Žák, Spurný D., Spurný M.,Vitásek, Kameník, Janeba, Zimčík, Zapletal P. ml., Kozubík, Skyba, Ištvánek, Krajča, Brázdil, Štěpaník, Březina. Trenéři: Bršlica Hynek, Janeba Petr.

Tým hvězd: Novák – Zapletal P. st., Hrubčík, Kolečkář, Goiš, Veselý, Huťka M., Kameník, Zapletal L., Kolenič, Máčala, Vidlička, Kořínek, Penner, Laciga, Čelůstka T., Čelůstka O., Jordánek, Sotolář. Trenéři: Čelůstka R., Klvaňa, Kříž.

Obsáhlý rozhovor s účastníkem fotbalové Ligy mistrů obráncem Trabzonsporu Ondřejem Čelůstkou si přečtěte ve čtvrtečním vydání Deníku.