Čtyřiadvacetiletý fotbalista se ještě večer zklidnil a na druhý den ráno šel za trenérem Bohumil Páníkem. Omluva byla na místě.

„Vím, že jsem udělal chybu a že má reakce byla neadekvátní,“ kaje se forvard Fastavu, který se za svůj disciplinární prohřešek alespoň částečně revanšoval v Brně, kde krátce po svém příchodu na trávník srovnal na konečných 1:1 a zajistil ševcům z posledního letošního ligového duelu alespoň bod.

Jak jste si užil vyrovnávací trefu do sítě Brna? Měl jste z gólu velkou radost?

Užil jsem si ji dost, neboť nám vyrovnávací branka přinesla alespoň bod. Škoda že gól nebyl vítězný, protože jsme si výhru zasloužili. Ale nakonec můžeme být spokojení, lepší bod než žádný.

Věřil jste před svým příchodem na trávník, že byste se mohl střelecky prosadit?

Už před zápasem jsem se bavil s Vraštilem z Brna. Jsme dobří kamarádi. Známe se ještě z dorostu Mladé Boleslavi. Já jsem mu říkal, že jim dám gól (úsměv).

Co vám na střídačce říkal trenér Páník?

Říkal, že máme dost šancí a že věří, že si balon jako čerstvý hráč někde v šestnáctce soupeře najdu a že dám gól, což se nakonec povedlo a jsem tomu jsem jedině rád.

Věříte, že vás vstřelená branka zase vrátí do základní sestavy?

Nevím, jestli mi vstřelená branka pomůže a zda v dalším zápase nastoupím v základní sestavě. Samozřejmě každý fotbalista chce v každém utkání hrát od první minuty, než aby jenom seděl na lavičce a na trávník chodil až jako střídající. Ale to je věcí trenéra. Jeho rozhodnutí budu vždy respektovat. A i když mě tam třeba dá jenom na deset minut, budu se snažit vstřelit branku, což se ode mě, jako od ofenzivního hráče, čeká.

Máte před sebou závěrečné utkání roku 2017. Jak se na souboj s Lokomotivem Moskva těšíte?

Na zápas se všichni těšíme. I když nemáme šanci na postup ze skupiny a loučíme se s Evropou, určitě to soupeři nedáme zadarmo. Hrajeme nejen za sebe, své jméno, ale i klub, fanoušky a celou republiku.

Je pro vás výhoda, že je Lokomotiv pod tlakem a musí vyhrát, aby postoupil?

Nevím, jestli je to výhoda nebo ne. Rozhodne se až na hřišti.

Co musíte udělat pro to, abyste v Olomouci potěšili fanoušky a získali alespoň bod?

Musíme předvést výkon jako naposledy v Tiraspolu. Pak věřím, že nás Lokomotiv neporazí.

Poslední zápasy se hrají v poměrně velké zimě a na těžkých terénech. Je to pro vás, jako technického hráče, o dost náročnější než třeba v létě?

Jelikož nejsem úplně soubojový hráč, tak je jasné, že se mi hraje lépe v době, kdy je lepší terén. Musím ale říct, že v Evropské lize mám v prostoru, kde nastupuji, více volnosti a místa než v české lize. I když spousta lidí českou ligu podceňuje, podle mě je dost náročná a nepříjemná právě pro typologicky podobné hráče, jako jsem já.

Vy patříte také mezi impulzivnější hráče, což jste ukázal i v derby proti Slovácku, když vás trenér Páník střídal. Už jste si situaci vyříkali? Mrzelo vás to hodně?

Je těžké se v podobných momentech ovládnout, ale musím se to naučit. Takové reakce do toho nepatří. Samozřejmě jsem se hned druhý den trenérovi omluvil, protože vím, že jsem udělal chybu. Štve mě to o to víc, že zrovna trenér Páník mi dost věří a dává příležitosti, za což mu děkuji. Jsem za to rád.

Se spoluhráči jste se o incidentu v kabině bavili?

Ne, nikdo se spoluhráčů to nečeřil. Všichni vědí, že jsem se hned omluvil.

Neobáváte se, že byste kvůli tomu mohl ve Zlíně třeba skončit?

Vůbec ne. Není důvod, abych tady končil. Ve Zlíně jsou dobří kluci, všechno je tady na úrovni. Jsem rád, že jsem nabídku využil a že mohu za Fastav hrát. Věřím, že v zimě budu ještě více natěšený na fotbal a že na jaře budu podávat ještě lepší výkony.

Jak vůbec angažmá ve Zlíně hodnotíte?

Angažmá ve Zlíně hodnotím jenom pozitivně. Docela pravidelně nastupuji, povedlo se mi dát i pár gólů. S výkony už ale tolik spokojený nejsem. Byly dost nevyrovnané, což u mě ale tak bývá. Všude, kde jsem byl, se nejprve čtyři až pět měsíců sžívám s prostředím. Vždycky mi chvíli trvá, než úplně všechno poznám. Až se zabydlím, vždycky jde má výkonnost nahoru. Takto to bylo i v Jablonci, kde jsem ve druhé polovině sezony vstřelil pět gólů a připsal si tři asistence.

Blíží se Vánoce. Už se na svátky a volno těšíte, nebo hektický konec roku moc nemusíte?

Jsem muslim, Vánoce neslavím. Máme je jindy. Já si jen užiju volno. Doma jsem nebyl půl roku. Na rodinu se už moc těším.