Divnice se však tehdy odvolala s tím, že rozhodčí Ladislav Jungwirt popsal incident nepravdivě. Výkonný výbor OFS Zlín nicméně stížnost zamítl a Černíkovi dvouletý trest potvrdil. Odvolací a revizní komise ČMFS (ORK) ale letos v lednu shledala, že zlínský svaz při tom porušil stanovy, a dala za pravdu Divnici. Jenže písemné rozhodnutí se dostalo do Zlína až s osmiměsíčním zpožděním.

„Prodlení bylo způsobeno tím, že činnost ORK ČMFS na počátku roku 2008 paralyzoval Výkonným výborem ČMFS,“ vysvětlil Radek Dvořák, člen ORK ČMFS.

OFS Zlín porušil svazové stanovy

Na základě toho Disciplinární komise OFS v září znovu projednala Černíkův případ a trest mu snížila o polovinu.

„Po opětovném prošetření jsme zjistili, že rozhodčí Jungwirt chyboval. Také důkazy proti Černíkovi nebyly jednoznačné,“ objasnil Cibulka. Ten před rokem u disciplinárky scházel a její zasedání řídil proti svazovým stanovám předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

„Přístup okresního svazu se nám vůbec nelíbí. Očekávali jsme od něj minimálně omluvu. Černík mohl už dávno hrát,“ čertil se Miloslav Sláčik, v minulé sezoně trenér Divnice.

Omilostněný hráč se k fotbalu zatím nevrátil. „Zkusil jsem to, ale v mém věku je těžké dostat se zpět do formy. Možná absolvuji ještě zimní přípravu a pak uvidím,“ uvedl třicetiletý Černík.