1. LUDKOVICE, 28 BODŮ

Ludkovice sice mají titul podzimního mistra, ale trenér Miroslav Holík se tím nenechává unést a vidí i prostor ke zlepšení. „S prvním místem jsem spokojený, ale bodů jsme mohli mít více a i hra měla být lepší. Ztratili jsme s Březnicí a v Dolní Lhotě," přiblížil.

Nicméně klub má dobrou výchozí pozici pro jaro a bude chtít docílit postupu. „Máme mladé mužstvo s perspektivou a do budoucna by to mělo význam," poznamenal 42letý kouč.

Do odvet přitom půjde se stávajícím kádrem, ve kterém figuruje i kanonýr Lukáš Gavenda. „Tým bude stejný, jsou to naši odchovanci," dodal Miroslav Holík.

2. NÁVOJNÁ, 27 BODŮ

K Návojné v létě přišel nový trenér Libor Kubiš, jehož práce vynesla klub na lichotivou pozici. „Dal jsem dohromady mladý tým, spravil jsem v létě tréninkovou morálku, kdy jsme pracovali čtyřikrát týdně a začali jsme od nuly. Druhé místo je pro nás chvályhodné. Trochu problém jsme měli venku, kde jsme kvůli zaměstnání apod. nebývali kompletní. Jinak jsme spokojení, jen dvakrát jsme prohráli," těší bývalého kouče Brumova či Vysokého Pole.

I přes výbornou výchozí pozici ale pro Návojnou není postup otázkou života a smrti. „Nemáme jej v popisu práce. Ještě není na pořadu dne. Kluci jsou ještě mladí, nevyzrálí. Budeme se snažit potrápit špici. Ludkovice jsou silný, šikovný mančaft, zaslouží si prvenství. Přeji jim, ať jim vyjde, ale ještě to budou mít těžké," poznamenal 49letý Kopčil, který bude nadále pracovat se stávajícím kádrem.

„Když se mě teď na posezení ptalo vedení, jestli chci posily, řekl jsem, že ne. Budujeme mančaft s perspektivou, dva tři roky jej necháme vyzrát," usmál se sympatický trenér.

3. LÍPA, 26 BODŮ

V Lípě zavládla po podzimní části soutěže velká spokojenost, protože mužstvo si vedlo nad očekávání dobře. „Měli jsme cíl uhrát dvacet bodů, takže jsme jich šest získali navíc. Jsou však zasloužené. Sice po zápase v Bylnici (9. kolo – pozn. red.), kde jsme dostali červené karty, jsme látali sestavu a projev už nebyl tak kvalitní, ale zase si ceníme ubojovaných výher a týmového ducha," zhodnotil vedoucí týmu Antonín Šuba.

Hlavními oporami mužstva se stali útočníci. Jakub Greguš je se 12 góly čtvrtý v tabulce kanonýrů, Marek Šimek s deseti šestý. „Kuba je výborný fotbalista i kluk. Je u nás na hostování ze Zlína, rozehrává se po zranění kolena. Snad u nás setrvá. Marek začal hrát závodně až v patnácti letech. Teď má dvacet tři let, je pro nás velkým příslibem. Je to náš hráč, nikde jej nepustíme," uvedl Šuba.

Zájem má, aby na jaře v Lípě působili také Jan Horáček z Vlachovic a Martin Kováč z Valašských Klobouk, kteří jsou v klubu na hostování do konce roku. Do jarních odvet pak půjde tým s klidnou hlavou. „Postup není náš cíl za každou cenu. Chceme hrát v popředí, stabilizovat se a třeba časem víc zaútočit. Nicméně kdyby se to teď povedlo, tak se k tomu postavíme čelem. Hlavními favority na první místo jsou pro mě Ludkovice a Návojná," sdělil Antonín Šuba.

4. NED. LHOTA, 25 BODŮ

Za vedoucím triem se drží v těsném závěsu ještě Nedašova Lhota, která je s podzimními výkony spokojená. „Vypadá to dobře. Tým bral zápasy zodpovědně," uvedl asistent trenéra Radek Macháč.

Zůstat v popředí je nadále cílem klubu, ale jasný útok na postup nevyhlašuje. „Uvidíme, co přinese zimní příprava. Ani v kádru zatím nevíme, jestli proběhnou nějaké změny," sdělil Macháč.

Dolní Lhota neztrácí víru

Dolní Lhota – Neméně zajímavá situace jako v popředí okresního přeboru je i na opačném pólu tabulky. Poslední místo připadá po polovině sezony fotbalistům Dolní Lhoty, kteří nasbírali deset bodů.

„Počítali jsme s tím, že jich budeme mít trochu víc. Kromě zápasu ve Vysokém Poli a s Újezdem jsme nehráli špatně, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce a chybí nám zkušenosti. Měli jsme za cíl zapracovat do týmu veškerou mládež, tak hrajeme s velmi mladým kádrem," vysvětlil trenér Přemysl Doruška.

I vzhledem ke slušným herním výkonům tak v klubu nepanikaří. Navíc třinácté Slopné s 11 body, dvanáctou Březnici se 14 body a jedenáctou Rokytnici s 15 body má Dolní Lhota prakticky na dostřel.

„Ztráta není markantní. Plánujeme příchod minimálně dvou posil, co by nás mohly vyvést z krize. Jinak budeme dále zapracovávat mládež. Záchranu máme v silách, porveme se. Potřebujeme získat minimálně patnáct bodů, abychom jí docílili. Věřím, že se tak stane," pronesl bojovně Doruška.