Okresní přebor: Nevšová a Bylnice nečekaně ztratily bod

Zlínsko – Dva favorité z čela tabulky v 17. kole okresního přeboru zaváhali. Nevšová nakonec po penaltách získala dva body v duelu s Nedašovou Lhotou, Bylnice stejným způsobem uspěla na půdě posledního Bratřejova. Velký obrat se udál v Újezdě, kde domácím na body nestačilo vedení 3:0 s Dolní Lhotou.

15.4.2015

OP: Újezd - Dolní LhotaFoto: Foto pro Deník/David Máčala

VYSOKÉ POLE – SLOPNÉ 2:1 (2:0)

Domácí dostali v první části hosty pod tlak a v 8. minutě se mohli radovat i ze vstřelené branky. Zicha D. zahrával standardní situaci a hlavou umístil míč do branky Machů P. Ve 20. minutě si zpracoval míč na hraně vápna Zicha D. a krásnou střelou zvyšoval na 2:0. Na 3:0 mohl zvyšovat o pár minut později Chromčák P., avšak jeho střela skončila na břevně. Ve druhé polovině poločasu se hra přesunula na střed hřiště, přičemž Slopné se dostávalo více a více do zakončení. V 70. minutě snížilo na rozdíl jediné branky po proměněné penaltě Žáčkem. V závěrečné části se hra dostala ještě více na polovinu Vysokého Pole, ale hostům se již do konce zápasu branka vstřelit nepodařila.

Branky: Machů P., Zicha – Žáček. Rozhodčí: Frajt, 113 diváků. Vysoké Pole: Doruška L., Doruška P., Polách P., Zicha D, Juráň M., Doruška J., Machů P., Čech R., Chromčák P. Trčka M, Machů V. Střídali: Machů T., Machů T., Tomšů T. Slopné: Petráš A., Šustek P., Pochylý M., Chlud R., Bartoš R., Žáček L., Šenovský P., Chlud J., Pařízek L., Chlud J., Bruník J. Střídali: Kozubík J.

ÚJEZD – DOLNÍ LHOTA 3:5 (3:0)

Od začátku měl Újezd velkou převahu a v 8. minutě se dostal do vedení, když proměnil nařízený pokutový kop Petr Belžík. Hosté byli zaskočeni a nedostávali se vůbec do šancí. Domácí hráči byli všude a ve 25. minutě jejich vedení navýšil po pěkné přihrávce Martin Častulík. Když ve 40. minutě přidal třetí branku po pěkné samostatné akci střelou pod břevno Petr Sucháček, zdálo se, že Dolní Lhota odjede s debaklem. Do druhého poločasu ovšem nastoupili hosté v pozměněné sestavě s odhodláním utkání zdramatizovat a začaly se dít věci, které nikdo nechápal. Gólovou smršť hostů začal v 55. minutě Petr Repatý. Domácím hráčům se následně nedařilo a v 60. minutě už to bylo 2:3. V celku Újezdu nedocházelo k reakci na aktuální situaci a v 70. minutě Dolní Lhota už srovnala zásluhou Petra Križka. Za dalších pět minut již hosté vedli po gólu Ondřeje Remeše 4:3. Poslední branku v duelu vstřelil v 90. minutě Pavel Hlavička, a tak hosté dokázali zápas otočit ve svůj prospěch po nepochopitelném selhání domácího mužstva ve druhém poločase.

Branky: 8. Belžík Petr, 25. Častulík Martin, 40. Sucháček Petr – 55. Repatý Petr, 60. Martinka Pavel, 70. Križko Petr, 75. Remeš Ondřej, 90. Hlavička Pavel. Rozhodčí: Goňa, Murka, 150 diváků. Újezd: Polomík Jiří, Častula Ondřej, Maňas Petr, Slovák Bronislav, Škrabola Jan, Sucháček Petr, Belžík Petr, Hrnčiřík Jindřich, Častulík Martin, Hlavička Roman, Bělaška Tomáš. Střídali: Macháč Pavel, Hlavička Michal. Dolní Lhota: Macsai Michal, Deml Patrik, Martinka Pavel, Macsai Vladimír, Lysák Daniel, Repatý Petr, Križko Petr, Koutný Adam, Šenovský Jan, Pleša Luděk, Remeš Ondřej. Střídali: Januška Filip, Urubek Petr, Hlavička Pavel, Doruška Přemysl.

BŘEZNICE – LÍPA 3:1 (2:1)

Začátek utkání lépe svědčil hostům, kteří měli územní převahu a taky jako první ohrozili bránu soupeře. Po 15 minutách domácí záchránila tyč a po půl hodině hosté otevřeli skóre zápasu, když akci celého mužstva zakončil Spáčil. Domácí vzápětí vyrovnali Petrem Stuchlíkem, který střelou z hranice pokutového území překvapil brankáře. Ještě do poločasu se domácím podařilo výsledek otočit zásluhou Vojtěcha Stuchlíka. Druhý poločas začal větší aktivitou hostů, kteří se snažili o vyrovnání. Akce vždy skončili na hranici pokutového území. V 67. minutě Březnice rozhodla zápas, akci Dyšlevského do prázdné branky zakončil Daníček. Tentýž hráč vzápětí mohl pojistit vedení domácích, ale nastřelil tyč. O výhře domácích tentokrát rozhodla větší produktivita. Hosté se prezentovali útočným fotbalem, což dokázali i v poslední minutě nastřelenou tyčí Mikeskou.

Branky: Stuchlík P., Stuchlík V., Daníček – Spáčil. ŽK: Daníček, Stuchlík V. – Horáček, Hlavinka. Rozhodčí: Měřička, Vašulka, Mičák. 130 diváků. Březnice: Dyšlevský Martin. – Stuchlík V., Hamerník, Adamík P., Daníček, Ambrož, Chvíla, Štěpáník, Dyšlevský Miroslav, Mol, Stuchlík P. Střídali: Šmigura, Teplý. Lípa: Křížka – Horáček, Kořének P., Víšek, Dobízl, Procházka, Šuba, Simerský, Hlavinka, Šimek, Spáčil. Střídali: Kořének M., Mikeska.

JASENNÁ – MLADCOVÁ B 4:0 (1:0)

Zápas nabídl v první půli vyrovnaný boj plný tvrdých, ale férových soubojů. První branku viděli diváci v 38. minutě, to se po rohu Jurčáka prosadil Nikolén – 1:0. Začátek druhé půle nastartoval Jasennou k jasné výhře, ve 46. minutě Adam Smilek krásně vyslal Zichu do brejku a ten chladnokrevně šajtlí k tyči zakončil – 2:0. V 53. minutě vybojoval míč na vlastní půlce Nikolén, po jehož příhře vypálil pumelici z 25 metrů Lukáš Smilek, kterou gólman hostů vyrazil pouze před Adama Smilka a ten se opět nemýlil – 3:0. V 68. minutě skvěle hrající Nikolén opět výborně napadal rozehrávku Mladcové a nabídl gól Adamovi Smilkovi – 4:0. Jasennou tak už nemusela mrzet ani neproměněná penalta Zichy v 71. min. po faulu na Adama Smilka.

Branky: A. Smilek 2, Nikolén, Zicha. Rozhodčí: Divácký, 120 diváků. Jasenná: M. Kovář – Pejter, Čala, Bajza, T. Kovář, Nikolén, Jurčák, L. Smilek, Maliňák, A. Smilek, Zicha. Střídali: Baťa, Droppa, Vávra.

NÁVOJNÁ – LUDKOVICE 0:1 (0:1)

Utkání dvou rovnocenných týmů se od začátku hrálo opatrně. Domácí se nemohli dostat do šance a hosté prakticky jenom nakopávali balony do soupeřova vápna. Ve 25. minutě po chybě domácí obrany pláchl Gregor a sám před brankářem se dokázal prosadit. Ve 30. minutě mohlo být vyrovnáno, ale domácí Naňák penaltu nedokázal proměnit. Stejně tak se vedlo v 35. minutě hostujícímu Gavendovi, kterému pokutový kop zneškodnil výtečně chytající Surý. Po změně stran dobývala Návojná soupeřovu obranu, která se stáhla na vlastní vápno a hosté spoléhali na rychlé brejky. Jeden takový byl zastaven faulem, ale ani třetí penaltu v zápase a druhou ze strany Ludkovic nedokázal hostující útočník proměnit. Opět mu ji skvěle lapil Surý. Domácí se nemohli dostat do žádné šance, až v 90. minutě hlavičkoval Bělaška, ale trefil pouze tyč, a tak si tři body zaslouženě odvezly Ludkovice.

Branka: Gregor. 75 diváků. Návojná: Surý – Šánek P., Bělaška, Talčík, Lorenc – Ptáček, Macháč, Surý J., Líňa – Řehák J., Naňák. Střídali: Šánek J., Vaněk, Šánek A. Ludkovice: Mikel R, Suchý M., Kunorza M., Dvorník R., Suchý P., Bartoš, Gregor, Gavenda, Mikel S., Mikulášek R., Dvorník V. Střídali: Talaš P., Mikel T.

NEVŠOVÁ – NEDAŠOVA LHOTA 3:2 PK (1:1)

Duel začal velkým tlakem domácích. Hosté poučeni prohrou z domácího hřiště vytvořili před svou šestnáctkou obranný val 8 hráčů a vyráželi do rychlých brejků. Jeden z nich se jim po hrubé chybě vydařil a hosté vedli 1:0. Nevšová se hnala do útoku a hosté odolávali jen za cenu tvrdých zákroků. V 38. min. již domácí vyrovnali z pokutového kopu, jenž proměnil Tomšů. Po změně stran Nevšová stále dobývala nedašovskou tvrz, ale ani ty nejvyloženější šance neproměnila. A opět platilo Nedáš – dostaneš. Po další velké chybě obrany bylo 1:2. Pak po sérii hrubých zákroků Nedašovy Lhoty byl vyloučen její hráč a Nevšová hrála vabank. Vyplatilo se jí to v 95. minutě, kdy se po rohu hlavou trefil Dubec. V penaltovém rozstřelu dominoval domácí brankář Zámorský, který zneškodnil tři penalty a svou sám proměnil.

Branky: Tomšů, Dubec – Bartošák L., Bartošák J. 150 diváků. Nevšová: Zámorský, Topič, Machač, Dubec, Srcháček, Juriga, Vašička, Münster, Tomšů, Šoman, Bůžek, Střídali: Janáček, Drga. Nedašova Lhota: Fojtík O., Šerý, Fojtík J., Pacík, Vaněk V., Vaněk D., Juřica, Pagáč, Bartošák J., Bartošák L., Bůbela, Střídali: Chovanec, Kostka D., Rajník, Kostka E., Vaněk M.

BRATŘEJOV – BYLNICE 0:1 PK

Bratřejov šel od začátku za jasným cílem získat nějaký bod. Domácí mužstvo hrozilo hlavně z brejků a dlouhých míčů za obranu hostí. Hosté měli možná optickou převahu, ale nedokázali šance proměnit, a když už skórovali, tak je zastavil praporek pomezního. Neujala se ani šance Lukšíka z nepřímého kopu z pěti metrů. Následovaly tak penalty, ve kterých Bylnice ani jednou nezaváhala. A když její brankář Šuráň bravurně zlikvidoval dva pokusy, odvezla si 2 body.

Bylnice: Šuráň – Ptáček, Lukšík, Bartozel, Machů,–Hudeček, Hořák L., Sucháček O., Bobot, Šenkeřík, Hořák J. Střídali: Sucháček R., Tkadlec, Novák.

V Superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany