Okresní přebor: Paseky si poradily s Návojnou, Pozlovice přestřílely Rokytnici

Paseky se rozjely, v okresním přeboru zvítězily po třetí v řadě a v tabulce se derou nahoru. Zlínské probuzení o víkendu odnesla Návojná, která na umělé trávě prohrála 0:2.

10.10.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Mysločovice – Štípa 1:1 (0:0), 3:5 na penalty
Utkání, které se odehrálo na těžkém a místy i neregulérním terénu, mělo dva rozdílné poločasy. V úvodní části po několika šancích domácích měli více ze hry hosté. Ti však neproměnili ani ty nevyloženější tutovky, a tak se šlo do druhé půle za bezbrankového stavu.
Po přestávce byli domácí herně lepší, ale své šance neproměnili. Když se po akci Švacha prosadil domácí Hořčica, zdálo se, že si domácí tři body už nenechají vzít. Ovšem v poslední minutě utkání, po špatné malé domů, se zastavil balon v bahně před domácím vápnem a pro hostujícího Holíka nebyl problém ho dopravit do domácí branky. Duel tak skončil spravedlivou remízou. Na penalty byli úspěšnější hosté a připsali si tak bonusový bod.
Branky: 54. Květoslav Hořčica – 89. Tomáš Holík. Rozhodčí: Lebloch – Petlach, Navrátil, diváků 80.

SK Zlín – Návojná 2:0 (0:0)
Domácí vyrovnaný duel rozhodli dvěma brankami po změně stran. Nejprve v 50. minutě otevřel skóre Štěpaník, pojistku čtvrt hodiny před koncem přidal Talaš. Návojná se snažila, porážku ale neodvrátila.
Branky: 50. Ondřej Štěpaník, 76. Václav Talaš. Rozhodčí: Hasukič – Štourač, Hanulík, 50 diváků.

Poteč – Újezd 4:2 (2:1)
Utkání okresního přeboru mezi celky Poteče a Újezdu se kvůli nepříznivému počasí hrálo na velmi těžkém terénu. Ze začátku se dostávali domácí do šancí, ale gól z toho nepadl. Až ve 22. minutě se po dlouhém autu Trčky a špatně zorganizované obraně hostů i s trochou štěstí prosadil domácí Fojtík. Poté převzali otěže zápasu hosté a zaslouženě vyrovnali, když se trefil Stružka. Hosté dál hráli lepší fotbal a pěknými kombinacemi soupeře přehrávali. Ovšem ve 44. minutě si po dobře zahraném rohu křikl domácí šutér Slovák a nikým nehlídaný se opřel do míče a z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1. Druhý poločas poznamenal vydatný déšť. K vidění byl bojovný fotbal s několika šancemi na obou stranách a domácím se v 69. a 71. minutě podařilo vstřelit dva slepené góly. Poté hosté už jen korigovali na konečných 4:2. Domácím se tak podařilo odčinit porážku z posledního domácího utkání.
Branky: 22. Tomáš Fojtík, 44. Michal Slovák, 69. Vlastimil Masař, 71. Libor Faldík – 38. Josef Struška, 77. Tomáš Bělaška. Rozhodčí: Hýsek – Mana, Vaněk, 80. diváků.

Pozlovice – Rokytnice 5:3 (1:1)
Souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky přinesl osm branek a pořádnou přestřelku. První poločas přitom žádné divočině nenasvědčoval. Obě mužstva se na těžkém terénu spíše trápila, a tak diváci viděli spíše průměrný fotbal s řadou nepřesností, minimem vyložených šancí, osobních soubojů a zbytečných ztrát. Závěr první půle přinesly také nedovolené zákroky v šestnáctkách obou týmů a pokutové kopy. První penaltu ve 41. minutě proměnil Kunc, na druhé straně se vzápětí trefil Vacula.
Pozlovice vyrovnané utkání rozhodly ve druhém poločase, kdy soupeři v rozmezí dvanácti minut nastříleli čtyři branky. Dvakrát skóroval Kuchař, po jedné trefě přidali Semela s Adámkem. Zaskočení hosté stačili debakl v závěru pouze zmírnit, když na konečných 5:3 upravil Goňa. „Jsme spokojení. Pro nás to by důležitý zápas o šest bodů. I když výkon nebyl ideální, nakonec jsme náročný duel zvládli,“ těší člena výkonného výboru TJ Sokol Pozlovice Ondřeje Bartončíka.
Branky: 56. a 68. Josef Kuchař, 41. Jakub Kunc z penalty, 58. Roman Semela, 67. Karel Adámek – 87. a 89. Antonín Goňa, 43. Roman Vacula z penalty. Rozhodčí: Houžvička – Jurák, Baklík, 120 diváků.

Nedašova Lhota – Luhačovice B 2:4 (0:1)
Na těžkém a podmáčeném terénu obě mužstva začala opatrně. Až ve 22. minutě se osmělili hosté z Luhačovic, kteří založili postupný útok, na jehož konci stál zakončující Šůstek. Hosté s postupem času získávali více ze hry a vytvořili si pár slibných šancí, V zakončení se ovšem soužili. Hned po obrátce, ve 46. minutě, domácí obdrželi druhý gól. Trefil se Daňo. Už to vypadalo, že se domácí sesypou, ale hned vzápětí odpověděl brankou Ladislav Bartošák a domácí se znovu vrátili do hry. Za dvě srovnal Josef Bartošák. Domácí se snažili výsledek dovézt do nerozhodného stavu utkání, ale remízu neudrželi. Darovaným gól protivníkovi nabídl domácí brankář, který na podmáčeném terénu pustil centrovanou střelu a balon sklouzl přímo za tyčku. Další gól Nadešova Lhota dostala po hrubce obránce, který namazal míč přímo hostujícímu Michnovi.
Branky: 54. Ladislav Bartošák, 56. Josef Bartošák – 22. Jan Šůstek, 47. Sebastián Daňo, 81. Radim Pešek, 86. Lukáš Michna. Rozhodčí: Kolář – Pacík, Zmeškal. 80 diváků.

Bylnice – Mladcová B 2:2 (1:1) 6:5 na penalty
Domácí začali aktivně. Úvodní čtvrthodinu soupeře přehrávali, jenže jako první udeřili hosté. V 16. minutě se trefil Lebánek. Od té doby se hra srovnala a odehrávala se mezi šestnáctkami. Domácí vyrovnali zásluhou Krejzy ve 29. minutě. Do konce poločasu by hra i nadále vyrovnaná. Do druhého poločasu domácí opět vstoupili aktivněji a soupeře přehrávali. Jejich převaha byla odměněna gólem v 53. minutě, kdy se prosadil Radim Sucháček. Bylnice i nadále soupeře převyšovala, vytvářela si slibné šance, ale ani jeden z nadějných pokusů neskončil v brance. Na konci druhého poločasu přišel trest ve formě pokutového kopu. Domácí nedokázali udržet balon na svých kopačkách. Soupeř toho využil a při útočné akci byl jeden z hostujících hráčů faulován. I když domácí gólman sahal po míči, hostující Chludil penaltu proměnil. V penaltovém rozstřelu se nakonec domácí dočkali vítězství.
Branky: 30. Josef Krejza, 53. Radim Sucháček – 12. Miroslav Lebánek, 90. Jan Chludil. Rozhodčí: Valenta – Böhm, Venený. diváků. 58.

Kostelec – Dolní Lhota 6:0 (2:0)
Fotbalisté Kostelce dál útočí na vedoucí luhačovickou rezervu. Druhý tým okresního přeboru Zlínska v 10. kole deklasoval Dolní Lhotu 6:0. Vysoká výhra se ale nerodila až tak lehce. „Počasí ani terén fotbalu moc nepřály, takže to zase nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. První poločas byl oboustranně poměrně vyrovnaný. Ani za stavu 2:0 nebylo nic rozhodnuto. Hosté se snažili, po čtvrté inkasované brance ale otevřeli hru, což nám svědčilo. Přidali jsme další góly a konec si užili,“ uvedl po nedělním zápase spokojený domácí trenér Miroslav Vaculík. Hrdinou utkání byl útočník Kostelce Radek Novotný, který ve víkendovém duelu zaznamenal čtyři branky. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se dvakrát prosadil ze hry, další dva góly přidal z penalty. „Je to střelec od narození. Dneska mu to vyšlo. Na rozdíl od jiných utkání proměnil snad všechny šance,“ uvedl Vaculík. Dolní Lhota se snažila o čestný úspěch, brankáře Krajču ale nepřekonala.
Branky: 26. z penalty, 64., 66. z penalty, a 75. Radek Novotný, 16. Tomáš Vítek, 81. Miroslav Plechač. Rozhodčí: Neubauer – Matušů, Fišer, 50 diváků.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

UEFA liga  FC Zlín -  FC Kodaň 1:1. Mlha.
145

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.