VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní přebor: většina favorizuje na postup Štípu

Zlínsko /ANKETA MEZI KLUBY/ – Většina z fotbalových týmů Okresního přeboru OFS Zlín favorizuje na postup lídra soutěže Štípu. Vyplynulo to z odpovědí na šest otázek, které jsme v rámci hodnocení podzimní části položili všem zástupcům nejvyšší soutěže ve Zlínském okrese.

24.11.2009 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Seifert

1. Jste spokojeni s počtem získaných bodů a postavením v tabulce po podzimní části?
2. Kde jste podle vás ztratili zbytečně body a kde jste naopak byl spokojen s výkonem svých svěřenců?
3. Jaké změny plánujete během zimní přestávky?
4. Jaký program přípravy vás v zimní přestávce čeká?
5. S jakými ambicemi půjdete do odvetné části?
6. Kdo podle vás postoupí a naopak bude mít se záchranou největší problém?

FK ŠTÍPA (28 bodů)

trenér Zdeněk Julina

1. S počtem bodů moc nejsme spokojeni, ale s vedením ano. Před startem sezony jsme chtěli hrát o nejvyšší příčky, v průběhu jsme si stanovili ten nejvyšší cíl – vést tabulku s co největším náskokem.

2. Zbytečně jsme ztratili všechny body doma s Tlumačovem, kde nás zradila koncovka, a pykali jsme za chyby v obraně. Hodně nás také mrzí remíza v Sehradicích, kde jsme ještě 10 minut před koncem vedli 4:2 a domácí vyrovnali v nastavení z pokutového kopu…

3. Nechceme kádr moc obměňovat, mužstvo má svoji kvalitu.

4. U většiny hráčů se v poslední fázi podzimu projevila nedostatečná fyzická kondice, kterou musíme zlepšit. Ve druhé fázi bychom rádi zapracovali na zlepšení některých herních činností. Většinu přípravy budeme absolvovat v domácích podmínkách. Zúčastníme se kvalitně obsazeného turnaje v Otrokovicích. Hráči také budou muset více myslet na svoji životosprávu a záležitosti s ní spojené, protože konec podzimu jsme kvůli velkému počtu zranění odehráli bez pěti hráčů základní sestavy v porovnání se zápasy na počátku podzimu.

5. Udržet vedoucí postavení v tabulce. Už dnes víme, že to bude těžké, ale věřím, že my budeme dobře připraveni.

6. Postoupit chceme pochopitelně my, čeká nás ovšem těžký boj o každý bod. Kvalitních pronásledovatelů na jaře bude hodně. Svou sílu má určitě mužstvo z Březnice a uvidíme, jak se na jaře projeví trio Sehradice, Kostelec a Jaroslavice. Se záchranou budou mít asi největší starosti mužstva Újezdu s Bylnicí a Kašavou…

FC KOSTELEC (25 bodů)

předseda Vlastimil Oulehla

1. Vzhledem ke kvalitě kolektivu jsme nadmíru spokojeni. Počítali jsme, že budeme hrát o záchranu a nakonec jsme chvíli byli i ve vedení.

2. Největší spokojenost hlásil trenér s duely v Tečovicích a s Újezdem. Bojovnost byla vždy dobrá, naopak za nejhorší považuje poslední dva prohrané zápasy.

3. Ke změně dochází na postu trenéra – odcházejícího Milana Záhoru s největší pravděpodobností nahradí Miroslav Vaculík. Dále bychom rádi získali jednoho až dva hráče, neboť máme úzký kádr. Další minimálně dva fotbalisty z B týmu vyzkoušíme v přípravě.

4. Trénovat budeme v domácích podmínkách, ovšem pouze jednou týdně. Poněvadž se nezúčastníme žádného zimního turnaje, s nímž máme špatné zkušenosti, sehrajeme pouze pár přípravných duelů.

5. Udržet okresní přebor, neboť na jaře to nebude lehké. O postup neusilujeme mimo jiné i proto, že vzdálenosti mezi mužstvy v I. B třídě nejsou pro nás nevýhodné.

6. Postoupí Štípa. Poslední dva budou mít těžkou pozici zachránit se.

TJ SOKOL SEHRADICE (25 bodů)

předseda Petr Žáček

1. Jsme spokojeni, před začátkem soutěže jsme počítali s 20 body.

2. Zbytečné ztráty jsme utrpěli v Bylnici, Kostelci a ve Hvozdné. Naopak velmi dobrý pocit máme z vítězného utkání v Březnici.

3. O odchodech nevím, ale máme v plánu získat po jednom hráči do zálohy a útoku.

4. Již čtvrtým rokem se zúčastníme zimního turnaje v Luhačovicích. Jinak se budeme připravovat v domácích podmínkách jednou týdně.

5. Poněvadž je tabulka hodně vyrovnaná, byli bychom spokojeni s umístěním do 5. místa. Neradi bychom zažili závěr uplynulé sezony, kdy jsme se o záchranu strachovali do poslední minuty.

6. Těžko říct, ale o postup si to zřejmě rozdají Štípa, Jaroslavice a Březnice. Vyložený outsider na sestup není. Přestože je Újezd poslední, nehraje špatný fotbal.

SK BŘEZNICE (24 bodů)

trenér Pavel Adamík

1. Spokojenost je jen částečná, protože jsme mohli mít o pár bodíků víc. Postavení v tabulce je uspokojivé.

2. Ztráta mě mrzí v těch zápasech, kde jsme vedli dvoubrankovým rozdílem a v závěrečné fázi o výhru přišli. Například v Újezdě a Kašavě. Zklamán z výkonu hráčů jsem byl po domácím utkání se Sehradicemi. Na druhou stranu jsem byl spokojen v duelech s Tečovicemi a Bylnicí. Ale velmi kvalitně jsme zahráli v předehrávce prvního jarního kola ve Hvozdné.

3. Máme v úmyslu doplnit mužstvo maximálně o dva hráče. Do přípravy zařadíme také dva dorostence. Posílení mužstva záleží také na tom, jestli se nám uzdraví tři hráči základní sestavy. Hostování končí Pavlu Kuklovi, které neprodloužíme.

4. Začínáme 3. ledna seznamovacím tréninkem, ale 8. ledna už pojedeme naostro v domácím prostředí. Na únor je naplánováno soustředění v Horní Lidči. Optimální složení mužstva budeme sledovat na zimním turnaji v Luhačovicích, kde budeme obhajovat loňské prvenství.

5. Nejdůležitější je vstup do soutěže. Pokud se podaří, tak bychom rádi hráli o příčky nejvyšší, což znamená o postup.

6. Na postup je více kandidátů a se záchranou to zatím vypadá na mužstvo Újezda, ale věřím, že se s tím zdravě poperou.

SK JAROSLAVICE (23 bodů)

trenér Jiří Červenka

1. Se ziskem bodů jsme celkem spokojeni. Před zahájením soutěže jsme očekávali 29 bodů.

2. Body jsme zbytečně ztráceli hlavně doma. S Bylnicí, kdy jsme celý zápas byli lepším mužstvem a prohráli jsme, s Dolní Lhotou a Kostelcem soupeři vyrovnali až v poslední minutě. Spokojeni s výkonem mužstva jsme byli hlavně venku – výborné zápasy jsme sehráli ve Štípě, Újezdě, Kostelci a doma se Sehradicemi.

3. Nepočítáme se žádnými odchody. O posílení jednáme s několika hráči, ale bude záležet na vyjádření mateřských oddílů.

4. Začneme druhý týden v lednu. Chceme trénovat dvakrát týdně v hale a v terénu podle možností hráčů. Hrubou zimní přípravu završíme třídenním soustředěním. Jsme přihlášeni na zimní turnaj, kde sehrajeme sedm zápasů.

5. Chceme hrát tak dobře jako závěrečné zápasy podzimu, aby diváci byli s naší hrou spokojeni. A v tabulce skončit co nejvýš.

6. Těžko se tipuje, protože mužstvo na 8. místě má ztrátu na prvního pouze 8 bodů a to samé platí i o konci tabulky.

SK SOKOL TLUMAČOV (20 bodů)

trenér Jiří Tyl

1. Jednoznačně ne! Mužstvo má na to, aby se pohybovalo v horních patrech tabulky. Ovšem zranění a problémy některých hráčů nám pokazily podzimní část, což se projevilo na výkonu mužstva.

2. Bylo to v posledních pěti kolech, kdy se projevily již zmíněné problémy. Spokojený s výsledkem a hrou jsem byl v zápasech se Štípou a Tečovicemi, kde jsme jasně prokázali svoji kvalitu.

3. Plánujeme a jednáme o příchodu hráčů, ale vše bude jasné, až budeme mít registrační průkazy v ruce. Odchody hráčů závisí na příchodech nových fotbalistů.

4. Máme naplánován zimní turnaj v Hulíně a soustředění v Sidonii. Jinak trénujeme 3× týdně v domácích podmínkách.

5. Pokud budou hráči zdravotně v pořádku a získáme rozjednané posily, chceme jednoznačně bojovat o špici tabulky.

6. O postup bojuje hodně mužstev, soutěž je vyrovnaná. Podle hry a výsledků favorizuji na postup Štípu. Sestup nikomu nepřeji. Tabulkově to vypadá na Újezd, ale ten ještě bude prohánět další mužstva a porve se o záchranu.

TJ LUDKOVICE (20 bodů)

trenér Miroslav Holík

1. S body i s postavením v tabulce jsme maximálně spokojeni.

2. Zbytečně jsme určitě ztratili doma s Březnicí a ve Hvozdné jsme mohli získat více než jeden bod. Výborný výkon jsme podali doma se Štípou a hlavně za zápas s Bylnicí hráči zaslouží pochvalu.

3. Cestou posil náš oddíl jako jeden z mála v přeboru nejde, snažíme se zabudovávat vlastní odchovance.

4. Hlavním programem zimní přestávky bude již tradičně kvalitní turnaj v Luhačovicích na umělé trávě. Jinak bude mužstvo trénovat jednou týdně v hale a jednou bude fyzická příprava v okolí Ludkovic.

5. Chceme si udržet příslušnost v okresním přeboru a předvádět především kvalitní fotbal.

6. Boj o postup bude nesmírně vyrovnaný, já tipuji na prvenství Štípu. S bojem o záchranu se bude potýkat jako každoročně šest až sedm týmů, záleží na tom, kolik mužstev bude nakonec sestupovat.

TJ SOKOL HVOZDNÁ (20 bodů)

sekretář Jan Hrazdíra

1. Ano.

2. Zbytečně nikde, byli jsme spokojeni.

3. Uvidíte při prvním jarním utkání.

4. Tradiční.

5. Hrát fotbal pro zábavu všech a vyhrávat zápas od zápasu.

6. Nedovolím si toto předem vyslovit.

Dalších komentářů se vzhledem k minulosti a práci ZD ve vztahu k TJ Sokol Hvozdná vzdáváme (Zlínský deník v závěru minulé sezony jako první upozornil na podvod v případě tří načerno startujících fotbalistů Nevšové v dresu Hvozdné a dál celou kauzu sledoval – pozn. red.). Nepotřebujeme další publicitu, už jsme si jí díky vám užili dost. Vy si poradíte jako v celém průběhu soutěže sami.

TJ DOLNÍ LHOTA (18 bodů)

předseda Jaroslav Masař

1. Spokojeni jsme částečně, k úplné nám schází šest bodů, které jsme měli na dosah, ale nezvládli jsme koncovky zápasů.

2. Zbytečně jsme ztratili body v Kašavě, kde jsme vedli již o dvě branky, a zejména doma proti Bylnici, kdy jsme nastoupili v dost oslabené sestavě. Ostatní zápasy jsme sehráli podle našich představ.

3. Mluvit o posilách nebo o odchodech je ještě brzy. Do zimní přípravy chceme zapojit hráče B mužstva a také fotbalisty, které jsme si vytipovali během podzimu.

4. Bude probíhat v domácím prostředí v nové tělocvičně a herní část na zimním turnaji v Luhačovicích.

5. Ambice jsou jedna věc a skutečnost druhá. Rádi bychom udrželi klidný střed tabulky.

6. Zde je těžká odpověď, mužstva jsou hodně vyrovnaná. Předem nelze na postup nikoho favorizovat a to samé lze říci o sestupujícím.

FS NAPAJEDLA B (18 bodů)

trenér Jan Koželuh

1. V zásadě jsme spokojeni, zvláště po ne zrovna ideálním rozjezdu. Osobně jsem ale před sezonou čekal o 3 až 5 bodů více.

2. Mrzí mě duel v Kašavě, ale obecně všechny zápasy na půdě soupeřů byly pro nás složité, neboť jsme většinu odehráli v kombinované sestavě. I přes porážku jsem měl dobrý pocit z našeho herního projevu v duelu se Štípou.

3. Zatím o žádných nevím.

4. V době nabírání fyzičky budeme trénovat společně s áčkem, poté naši rezervu čeká osm přípravných zápasů v rámci zimního turnaje na naší umělce.

5. Nemít problémy se záchranou, hrát dobrý fotbal a ve vyrovnané soutěži se pohybovat ve středu tabulky.

6. O postup si to rozdá Štípa a Kostelec, mně se líbily Jaroslavice. O záchranu budou bojovat celky ze spodních pater tabulky.

TJ KAŠAVA (17 bodů)

trenér Pavel Studénka

1. Čekali jsme o tři body více. Doma jsme hráli dobře, ale z výkonů a hlavně přístupu hráčů na hřištích soupeřů, s výjimkou duelu v Bylnici, jsem rozčarován.

2. Stále mi leží v žaludku utkání v Kostelci, kde jsme během osmi minut prohrávali 0:3 a se Sehradicemi, které nás i v deseti porazily. Zbytečná byla ztráta i ve Hvozdné a naposledy v Újezdě. Naopak výborný výkon kluci podali s Dolní Lhotou a v remízovém zápase s Březnicí.

3. Stále nejsem přesvědčen, zda u týmu zůstanu, bude záležet především na přístupu hráčů. Kádr opět doplníme pouze o vlastní mladé talentované odchovance. Již na podzim totiž stabilně hráli 16letí Drábek s Pšenicou.

4. Dvakrát týdně začneme nabírat fytičku již od 1. prosince. Stejně jako loni od února absolvujeme šest přípravných zápasů na umělé trávě na Vršavě.
Jako nováček myslíme pouze na záchranu.

5. Největším favoritem je Štípa. Soutěž je ale hodně vyrovnaná. O záchranu bude bojovat šest až sedm celků.

TJ SOKOL TEČOVICE (15 bodů)

trenér Pavel Horáček

1. Silně nespokojen. Počítal jsem, že budeme mít minimálně o 10 bodů více.

2. Nejméně povedené zápasy jsme odehráli doma s Hvozdnou a Kostelcem a v Jaroslavicích. Po desetibrankové kanonádě se Sehradicemi, jsme se v následných šesti zápasech nedokázali střelecky prosadit, třebaže to herně špatné z naší strany nebylo.

3. Zatím nic konkrétního nemohu zveřejnit, ale změny v kádru jistě proběhnou. Čekáme rovněž na uzdravení posil, zejména útočníka Michala Prokeše.

4. Startujeme tradičně první lednovou neděli. Trénovat budeme dvakrát týdně v domácích podmínkách, v půlce února absolvujeme krátké třídenní soustředění.

5. Neočekávaně se záchranářskými.

6. O postupu se rozhodne mezi Štípou a Kostelcem. O sestupové příčky si to rozdají asi poslední čtyři celky.

FC TRIODYN BYLNICE (14 bodů)

sekretář Evžen Krahula

1. Značná nespokojenost celého klubu hraničící s rozčarováním. Očekávali jsme totiž umístění v klidném středu tabulky.

2. Bolí zejména duely ve Štípě, doma jsme zbytečně ztratili 9 bodů. Naopak dobrý výkon jsme podali v Dolní Lhotě (2:1).

3. Již v závěru podzimu došlo k výměně na postech trenérů, kde bývalí hráči Miklas s Řepou nahradili Daňu a Šebu. Kádr bychom rádi posílili o stopera, středního záložníka a útočníka. Jinak opět vsadíme na naše mladé odchovance.

4. Od druhého týdne v lednu se budeme připravovat dvakrát týdně. Odehrajeme osm přípravných zápasů a první prodloužený víkend v únoru čeká hráče soustředění.

5. Zachránit se.

6. Postoupí Štípa. O udržení si to rozdá pět až šest posledních mužstev tabulky.

SK ÚJEZD (9 bodů)

předseda Pavel Dobiáš

1. S počtem získaných bodů jsme velmi nespokojeni, jelikož tým je poskládaný z kvalitních hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, které měli doplnit mladí perspektivní hráči. Před začátkem soutěže jsme měli úplně jiné ambice.

2. Nepovedl se nám celý podzim a šest získaných bodů je tak žalostně málo, že okomentovat co se povedlo či nikoliv, by bylo hodně složité.

3. Budeme se snažit získat další dva kvalitní hráče.

4. Mužstvo bude trénovat dvakrát týdně a před zahájením jarní části bychom chtěli sehrát 3 ­ 4 přípravná utkání.

5. Cíl je jednoznačný. Ve hře je 36 bodů a z tohoto počtu chceme posbírat co nejvíc a zachránit se.

6. Co se týče postupu, tak má šanci víc než polovina mužstev přeboru. Sestup je velmi nepříjemná věc, a proto bych nechtěl někoho pasovat do této role. Újezd je v tom až po uši, ale všichni věříme, že ten černý Petr zůstane někomu jinému.

Tabulka OP po podzimní části

1. Štípa 14 9 1 4 32:17 28
2. Kostelec 14 8 1 5 29:23 25
3. Sehradice 14 8 1 5 31:31 25
4. Březnice 14 6 6 2 28:21 24
5. Jaroslavice 14 6 5 3 33:19 23
6. Tlumačov 14 6 2 6 23:19 20
7. Ludkovice 14 6 2 6 24:24 20
8. Hvozdná 14 6 2 6 19:23 20
9. Dolní Lhota 14 5 3 6 22:24 18
10. Napajedla B 14 5 3 6 15:26 18
11. Kašava 14 5 2 7 24:31 17
12. Tečovice 14 4 3 7 31:27 15
13. Bylnice 14 4 2 8 20:35 14
14. Újezd 14 2 3 9 17:28 9

Pořadí střelců po podzimní části

17 – Švach Pavel (Jaroslavice A)
12 – Krhůtek Jan (Kostelec)
8 – Plášek Jan (Sehradice)
7 – Frkal Martin (Tečovice), Krahula Evžen (Štípa), Tyl Radek (Tlumačov), Nášel Vladimír (Sehradice), Sovják Jakub (Štípa)

Autor: Martin Břenek

24.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankář zlísnkých hokejových beranů Libor Kašík si volby nenechal také ujít.
8

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

Hokejisté Aukro Berani Zlín. Ilustrační foto

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení