Okresní přebor Zlín: Favorité potvrdili ambice

V úvodním jarním kole okresního přeboru zaváhaly ze smečky favoritů jen Luhačovice B, které padly na hřišti fotbalového béčka Mladcové 0:2. Březnice, Návojná, Louky i Bylnice potvrdily ambice na čelo.

29.3.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

BYLNICE – DOLNÍ LHOTA 3:1 (2:1)

Postupem času se domácí dostávali dopředu a vytvářeli si šance. Jednu z nich využil domácí Krejza a otevřel skóre. O další navýšení se postaral ve 42. minutě Šenkeřík. V závěru poločasu ale přišla hrubá chyba, kdy Bylničtí faulovali v pokutovém území. Následnou penaltu bez problémů proměnil Remeš – 1:2. Po přestávce začala Bylnice živěji a soupeře zatlačila. Několik slibných akcí skončilo v náručí gólmana hostí, další mimo bránu. Až v 71. minutě se domácím podařilo vsítit další branku, když se Lukšík trefil z přímého kopu. Do konce utkání si Bylnice skóre pohlídala a zaslouženě vyhrála.
Branky: Krejza, Šenkeřík, Lukšík – Remeš O. Rozhodčí: Goňa – Měšťánek, Remeš, 150 diváků.

BŘEZNICE – ZLÍN 2:0 (1:0)

Utkání začali domácí aktivněji, nejprve zahrozil Šmigura a o chvíli později nepřesně hlavou zakončoval Chvíla. Poté byl dvakrát v šanci Šurmánek, za hosty nebezpečně střílel Štěpánek. V 37. minutě byla po závaru v pokutovém území nařízená penalta, kterou za Březnici bezpečně proměnil Hamerník. Hosté do druhého poločasu nastoupili s větší aktivitou. Jejich snahu však domácí rázně utnuli v 52. minutě, když vyraženou střelu z přímého kopu s přehledem dorazil Daníček. Dobře fungující obrana Březnice již do konce zápasu hostům ze Zlína nic nedovolila. Výhra domácích je zasloužená.
Branky: Hamerník, Daníček. Rozhodčí: Frajt – Mičák, Bočáň, 100 diváků. Březnice: Dyšlevský Martin – Pavelák, Daníček, Šmigura, Hamerník, Dostál, Kozmík, Stuchlík, Hájek, Chvíla, Adamík J. Střídali: Pavelák, Dobeš, Běhula. Zlín: Švec – Pecník, Krčmář, Machů, Josefík, Zedník, Sicherek, Štěpánek, Langr, Štěpáník, Talaš. Střídali: Kostka, Hanulík, Kopečný.

NEDAŠOVA LHOTA – LOUKY 1:3 (0:0)

Zápas začal ve vlažném tempu z obou stran a první půle skončila nerozhodným výsledkem 0:0. Po obrátce se domácí mužstvo trošku osmělilo a začalo hosty z Louk tlačit ke zdi. Ve 47. minutě potáhl míč po křídle domácí hráč, který centroval do vápna, kde na konci akce stál Bartošák L., jenž se z bezprostřední vzdálenosti nemýlil a vsítil první jarní gól. Jenže hned po rozehrání z poloviny hřiště hosté založili přímočarý útok a v téže minutě vyrovnali skóre na 1:1 Buršou. Nedašova Lhota se snažila strhnout vedení na svoji stranu, ale vytvořila hrubku, když jim propadl míč za obranu a v 72. minutě se tvrdou střelou k tyčce nemýlil hráč Louk Pavelka. Po tomto gólu domácí vypadali odevzdaně, a tak si nechali vstřelit ještě třetí branku těsně před koncem utkání hráčem Caudrem.

MLADCOVÁ B – LUHAČOVICE B 2:0 (1:0)

Úvodní desetiminutovka patřila domácím, zakončil ji nepřesnou ránou M. Venený. Ve 33. minutě spálil obrovskou šanci Holubka, když z metru přestřelil bránu. Ve 39. minutě se domácí ujali vedení, když zblokovaný míč Bahulík umístil podél gólmana k tyči.
Druhou půli začali lépe hosté. Mladcovští postupně srovnali znovu krok, v 61. minutě se v šestnáctce svým typickým způsobem zamotal Vaněk a pět minut nato netrefil přesně M. Venený. V 69. minutě si domácí pojistili výhru druhou brankou. L. Struška vyvezl míč, krásně vysunul J. Chludila, ten zachoval chladnou hlavu a úspěšně zakončil.
Branky: 39. Bahulík, 69. J. Chludil. Rozhodčí: Chromík – Uhlár, Böhm. Mladcová: Ondráš – Š. Chludil (86. Dobeš), Holoubek, L. Struška, Gurský – M. Venený, Vaněk, Vyvlečka, Holubka – J. Chludil (90. + 2 Kattauer), Bahulík (76. Damborský). Luhačovice: Martin Coufalík – Červenka, Zmeškal, Pešek, Marek Coufalík, Michna, Šůstek (Žebráček), Křenek, Horáček, Čala (68. Zámorský), Ďurďa.

ROKYTNICE – MYSLOČOVICE 2:1 na pen. (1:0)

Byl to zápas rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší domácí fotbalisté. Jejich branku vstřelil hned ve 4. minutě Antonín Goňa, když utekl mysločovické obraně. V závěru poločasu pálil Petr Saloky z malého vápna těsně nad a následnou šanci hostů vyřešil bravurně brankář Aleš Ocelík. Po přestávce byli lepší hosté. V 59. minutě srovnal hlavou po rohu nikým nekrytý Tomáš Teplý, ale potom už marně dobývali Ocelíkovu branku. V penaltovém rozstřelu byla lepší Rokytnice a připsala si tak dva důležité body.
Branky: Goňa – Teplý. Rozhodčí: Kamil Neubauer. Rokytnice: Ocelík – Orgoník, Suchý, Štěpaník, Pešek, Eliáš, Kovařík, Saloky, Hanák, Röder, Goňa. Střídali: Šuráň, Salvet. Mysločovice: Potočný – Pálka, Miklík, Bielik, Dřímal, Dorazin, Pavlačík, Skopalík, Švach Toman, Teplý. Střídali: Hořčica, Hradil.

JASENNÁ – NÁVOJNÁ 1:3 (0:0)

Hosté z Návojné byli velkým favoritem utkání a svoji kvalitu dokázali přetavit ve tři body ve druhém poločase. Jasenná podala sice bojovný výkon a v prvním poločase se svému soupeři dokázala vyrovnat, jenže si nepohlídala dva rychlé brejky do otevřené obrany. V 52. minutě zakončoval Josef Řehák a v 65. minutě Naňák. Když se navíc v 80. minutě parádně trefil Adam Šánek a zvýšil na 3:0 pro hosty, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Čestný úspěch Jasenné zaznamenal debutant v sestavě Tomáš Hronek v 88. minutě z penalty.
Branky: Hronek – Josef Řehák, Naňák, Adam Šánek. Rozhodčí: Střelec – Studeník, Mrlina, 100 diváků. Jasenná: Martin Kovář – Maliňák, Smolík, Tomáš Kovář, Bajza, Kubát, Kráčala (67. Vávra), Smilek, Hronek, Petr Zicha, Skřivánek (75. Tomáš Zicha). Návojná: Fojtík – Janáč, Ptáček, Káňa, Pavel Šánek, Josef Řehák (53. Jaroslav Naňák), Martin Řehák, Machač, Adam Šánek, Pavel Řehák, Kříž.

ÚJEZD – BŘEZŮVKY 3:1 (0:0)

V souboji dvou nejhorších podzimních celků si lépe vedl Újezd, který o svém vítězství rozhodl po změně stran. Březůvky korigovaly skóre v nastavení z penalty.

Branky: 56., 71. Kráčalík, 69. Vacula – 90. Mlček z pen.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.