Střelecká impotence Kroměříže skončila po dlouhých 494 minutách

Třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž zdolala doma rezervní tým Jihlavy 2:1 a ukončila tak po více než šesti hodinách svou střeleckou impotenci. V divizní skupině E rozdrtil v okresním derby vsetínský nováček Valašský FC 4:0, a rychle tak prchá ze dna tabulky. Po remíze 1:1 v Bohuslavicích se na třetí příčku posunul TVD Slavičín, hned za ním je Bystřice pod Hostýnem, která se venku rozešla smírně 0:0 s Frenštátem pod Radhoštěm.

Se střeleckou krizí Kroměříže, která trvala včetně pohárového zápasu 494 minut, skoncoval po necelých tři sta vteřinách středečního utkání Václav Ondřejka, který za Hanáckou Slavii nastoupil vůbec poprvé. Bývalý mládežnický reprezentant má za sebou i dva starty v nejvyšší soutěži za Slovácko. „Ondřejka splnil naše očekávání. Je to rychlostní typ s potřebnou drzostí,“ zhodnotil novou posilu kroměřížský kouč Alois Skácel. Jeho svěřencům ale vydrželo vedení jen do 21. minuty. Nakládal zbytečně fauloval v pokutovém území a Šamánek z penalty srovnal. Rozhodující moment zápasu přišel pět minut před přestávkou. Křiva zahrával trestný kop a zcela volný stoper Šilinger vstřelil druhou branku.

Po obrátce měli sice územní převahu hosté, jenže šance se rodily na druhé straně. Třasoň však své sólo nezakončil a hlavičku Dobeše po rohu zachraňovali obránci Jihlavy na brankové čáře. „Ve druhém poločase jsme hráli v křeči. Nebylo se čemu divit, protože kluci na tom nebyli psychicky nejlépe a nutně potřebovali vyhrát. Doufám, že z nás už všechno spadlo. Bylo to ale těžké,“ oddechl si Skácel.

Přestože fotbalisté Slavičína nastoupili na půdě předposledního celku soutěže, bod berou. „Soupeř hrál velmi dobře. V první půlce jsme působili zakřiknutě, vázla nám kombinace,“ líčil kouč TVD Josef Hořák. Ve druhé půlce se hra jeho družiny zlepšila, do vedení se však dostal Frenštát. Hosté srovnali dvanáct minut před koncem po trefě Fábryho.

Fotbalistům Bystřice chyběl pod Radhoštěm disciplinárně potrestaný Olša a nemocný Pavel Kotas a na výkonu mužstva to bylo znát. „Utkání bylo hodně zajímavé a rozhodně jsem se nenudil. Sledovat ho, ale bylo pro mě utrpení,“ podotkl bystřický kouč František Mikulička, který jen marně hledal důvody pro bídný výkon svých oveček. Konečný výsledek označil z pohledu domácích za nespravedlivý. „Soupeř měl spoustu vyložených šancí. Dnes nemůžu nikoho pochválit. Všichni hráči se dopustili chyb. Na takový duel bych chtěl co nejdříve zapomenout,“ uzavřel Mikulička kritiku do vlastních řad.

Kroměříž: Drápela - Ševčík, Šilinger, Nakládal, Stojaník - Jurčík (76. Lakomý), Dobeš, Křiva, Dorotík (60. Mazouch) - Ondřejka, Třasoň (81. Prešnajder). Trenér: Alois: Skácel.
Slavičín: Talčík - Hořák, Ptáček, Otepka, T. Švach - P. Švach, Hnaníček, Vacula, Fábry (75. Kulíšek) - Kulíšek (70. Čižmár), Fojtík (60. Macek). Trenér: Josef Hořák.
Bystřice p. H.: Trochta - Matějka, Minář, Švrček, Burša - Mikulička (83. Malík), Dostál, Hrnčiřík, Zapletal - Kušík (75. J. Kotas), Ondroušek (50. Humpál). Trenér: František Mikulička.