Hlavní arbitr neuznal Újezdu kvůli ofsajdu regulérní branku, což se nelíbilo ani pomeznímu, jenž paradoxně pocházel z řad hostujícího mužstva. Ten po krátké rozmluvě s hlavním rozhodčím zahodil praporek a odkráčel pryč. Vyvrcholením všeho byla penalta víc než sporná ve prospěch Vysokého Pole v samotném závěru, z níž hosté rozhodli o zisku tří záchranářských bo­dů.

NEVŠOVÁ – DOLNÍ LHOTA 5:2 (3:0)

Hned v 10. minutě po chytré přihrávce Haviara přelstil obranu hostů včetně gólmana Tomšů a střelou k tyči poslal Nevšovou do vedení. I poté byli domácí aktivnější, soupeř se vyrovnával s obdrženou brankou a osměloval se jen sporadicky. Ve 20. minutě zahrával trestný kop Haviar a zvýšil vedení Nevšové na 2:0. Hosté díky své výškové převaze míče zejména nakopávali a často chybovali v rozehrávce. Toho Nevšová dokázala využít, když v poslední minutě první půle Tomšů využil zaváhaní stopera Dolní Lhoty, poslal balon na Šomana, který vyběhnutého gólmana chytře přehodil 3:0. Druhá půle začala vlažněji, hosté zahrávali několik rohových kopů, s nimiž si ale gólman Nevšové vždy bez problémů poradil. Chyba přišla až v 65. minutě, kdy sudí nařídil penaltu pro Dolní Lhotu, kterou bez zaváhání proměnil Pastorek – 3:1. K zdramatizování utkání ovšem nedošlo, již za pět minut po inkasované brance po rohovém kopu zvýšil vedení domácích Tomšů. I nadále měla Nevšová hru pod kontrolou, do šancí se dostal Vašička a Šoman, v koncovce jim však chyběl kousek štěstí. V 80. minutě poslal právě Vašička prudší střelu na gólmana hostů, který ji pouze vyrazil, a Tomšů pohotově poslal pátou branku za záda Holáska. Zároveň tak dovršil svůj hattrick. V poslední minutě ještě Pastorek korigoval výsledek střelou z velké vzdálenosti, která i za pomoci větru skončila za zády gólmana domácích – 5:2.

Branky: Tomšů 3, Haviar, Šoman – Pastorek 2. Rozhodčí: Ševčík. Diváci: 150. Nevšová: Čupalka – Salvet, Častulík, Srcháček, Műnster P., Juriga, Műnster T., Haviar, Vašička, Tomšů, Šoman. Střídal: Drga M. D. Lhota: Holásek – Deml, Martinec, Lysák, Repatý, Križko, Klein, Pastorek, Remeš, Chrenko, Masař. Na střídání: Doruška, Kozubík, Engler, Šenovský.

VESELÁ – KAŠAVA 3:1 (2:0)

Domácí byli myšlenkami ještě v šatně, když Kašava v úvodu zahrozila. Veselská obrana dovolila hostům zakončovat z malého vápna a jen včasné vyběhnutí Červenky zachránilo Veselou od nepříjemné úvodní sprchy. Za několik okamžiků se však situace opakovala znovu. A Červenka se opět vyznamenal. To byl ostrý budíček pro Veselou, která velmi rychle převzala aktivitu a už v 19. minutě šla do vedení. Velkou zásluhu na vstřelené brance měl Manďák, na kterého na pravé straně obrana Kašavy pozapomněla, ten potáhl míč až k brankové čáře, počkal na dobíhající spoluhráče a přízemní centr na malé vápno proměnil v úvodní gól utkání Křižka. O pět minut později Machalíček šikovně přenechal míč rozběhnutému Bodlákovi, jenž se tak dostal za překvapenou obranu a prudkou střelou z osmi metrů nedal brankáři Langerovi šanci vyniknout. Zbytek prvního poločasu Veselá bezpečně kontrolovala a vytvořila si i další šance ke skórování, ovšem ty zůstaly nevyužity. Druhý poločas začal v poklidu a předchozí vývoj dával tušit, že zápas je již rozhodnutý a bude se dohrávat spíš jen z povinnosti. Kašava ale tento scénář odmítla a z ojedinělého pobytu na polovině Veselé vytěžila v 52. minutě Horsákem kontaktní gól, čímž dostal zápas nový náboj. Pro hru záložní čtveřice Veselé bylo oživením nasazení mladého Žaludka v 67. minutě. Ten po pěti minutách na hřišti nebezpečně vystřelil z 18 metrů a Langer míč jen s námahou dostal přes břevno. Za dalších pět minut už takové štěstí Langer neměl. Manďákova nepříliš prudká střela asi z 25 metrů zapadla pod břevno. Míč v závěrečné fázi letu ještě zaplaval, ale svůj díl viny na brance mělo i špatné postavení gólmana Kašavy. Toto fotbalově povedené zakončení přineslo zklidnění do domácích řad, naopak hostující hráči již morální síly na další zdramatizování zápasu nenašli.

Branky: Křižka, Manďák, Bodlák – Horsák. Rozhodčí: Střelec – Zahnaš, Kovaříček. Diváci: 150. Veselá: Červenka – Čoček Mir., Odstrčilík, Divoký (67. Žaludek Lad.), Večeřa – Bodlák, Žůrek (84. Mikšík), Manďák, Křižka – Machalíček, Dočkal. Kašava: Langer – Tomeček, Šumšal (37. Latif), Zbranek Pavel, Zbranek Petr, Krist (59. Šarman), Macík, Krčma, Gavenda, Horsák, Král (82. Štěpán).

BYLNICE – LÍPA 2:6 (1:2)

Začátek vyšel lépe Bylnici. Po opatrném úvodu se podařilo domácímu Lysákovi vstřelit v 17. minutě první gól. Jenže Lípu tenhle moment nepoložil. Začala mít více ze hry a dvěma góly do poločasu obrátila vývoj střetnutí. Začátek druhého poločasu opět patřil domácímu Lysákovi, jenž pět minut po obrátce dokázal srovnat skóre. Valaši byli při chuti, ale další šance nedokázali využít. To se domácím nakonec vymstilo. Po hodině hry se hosté opět ujali vedení a začali Bylnici přehrávat. Výsledkem byly další tři branky v domácí síti.

Branky: Lysák J. 2 – Procházka 5, Spáčil. Rozhodčí: Měřička, Juřica. Diváci: 120. Bylnice: Šuráň – Slováček, Novák, Lysák J., Hrnčiřík, Tkadlec, Bartozel, Lukaštík, Hudeček Den., Holba, Bobot. Střídali: Hořák P., Chudárek, Hořák T. Lípa: Křížka – Kukla, Simerský, Nedbálek, Dobízl, Procházka, Křižka V., Hlavinka, Branný, Čižmár, Spáčil. Střídali: Skála, Haferník.

KOSTELEC – TLUMAČOV 1:1 (1:0)

Po celý zápas byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Do vedení se první půli dostali domácí zásluhou pěkného uvolnění Korvase, který následně skóroval, a stanovil tak výsledek první půle na 1:0. Ve druhé půli se po vyloučení domácího hráče hra přesunula před branku Kostelce a Tlumačovští se začali tlačit za vyrovnáním. Hosté se jej nakonec také dočkali, když Máčala proměnil penaltu.

Branky: Korvas – Máčala. Rozhodčí: Kolář – Hruška Ivan, Balušek.

ÚJEZD – VYSOKÉ POLE 2:3 (0:0)

První poločas gól nepřinesl. Ve druhé půli měl Újezd více ze hry a v 52. minutě vstřelil první branku zápasu. Krátce nato ovšem Vysoké Pole srovnalo hru i výsledek na 1:1. Ve stejném gardu se situace opakovala. Domácí šli ještě jednou do vedení, Vysoké Pole znovu srovnalo krok. Hrálo se v rychlém tempu, kterému dle domácích nestačil jen hlavní rozhodčí Divácký. V půlce druhého dějství šel Újezd ještě jednou gólově napřed, ale podle hlavního rozhodčího padla branka z ofsajdu. To se nikomu z domácích diváků nelíbilo, v klidu však nezůstali ani hosté, načež došlo ke konfliktu mezi hlavním arbitrem a oddílovým pomezním rozhodčím z Vysokého Pole. Po několika slovních výměnách pomezní rozhodčí zahodil praporek a hlavní sudí Divácký jej vyloučil ze hry. Na čáře tak musel zaskočit před koncem zápasu oddílový pomezní rozhodčí z domácího mužstva. V 86. minutě pak nařídil rozhodčí penaltu ve prospěch Vysokého Pole, což nesl Újezd velmi nelibě. Dle jeho zástupců k žádnému faulu nedošlo, neboť hráč přepadl přes nohy domácího obránce a nafilmoval pád. Hosté přesto pokutový kop kopali a vstřelili z něj také vítěznou branku. Zápas se pak dohrál ve velkých emocích.

Branky: Bežík, Pavelka – Čech, Trčka, Sucháček. Rozhodčí: Divácký, Ambroz. Diváci: 350. Újezd: Marcaník – Slovák B., Slovák Z., Častula, Maňas, Bělaška T., Bělaška V., Hlavička, Pavelka, Drga, Belžík. Střídali: Juřík, Častulík. Vysoké Pole: Doruška L. – Doruška P., Trčka, Novotný, Machů, Polách, Zicha, Čech, Doruška J., Machů, Kristin, Liss. Střídali: Tomšů, Sucháček.

LUDKOVICE – BRATŘEJOV 2:2 (0:2)

Hostům se podařilo vsítit první branku již v sedmé minutě, kdy přízemní střela skončila v síti domácího gólmana – 0:1. Po vstřelené brance se hrálo většinou ve středu hřiště. První šance domácích přišla až po půlhodině, ale střela skončila těsně mimo. O pár minut později zahrozilo i na druhé straně, nicméně domácí gólman Mikel tentokrát vytáhl prudkou střelu na břevno. Přesto se hosté ještě do poločasu radovali. Jejich kanonýr Chromčák nedal šanci ve výskoku domácí obraně a hlavou rozvlnil domácí síť podruhé, čímž udělal poločasovou tečku. Po přestávkové domluvě v kabině Ludkovic, kdy se chvěly i okenní tabulky, nastoupilo na hřiště úplně jiné mužstvo. Pět minut po pauze byl nařízen pokutový kop pro domácí a kanonýr Gavenda se nemýlil. O tři minuty později zahrávali Ludkovičtí rohový kop a po nacvičeném signálu vyrovnal Hamouz na 2:2. Pak se hra vrátila do starých kolejí. Šance si vytvářely obě mužstva, leč bez efektu.

Branky: Gavenda, Hamouz – Gerža P., Chromčák. Rozhodčí – Koseček, Pitron. Ludkovice: Ludkovice: Mikel R. – Nevařil, Gregor, Dvorník, Mikel T., Bartoš, Mikel M., Kunorza M., Hamouz, Talaš, Gavenda. Střídali: Hanák P., Kunorza F. Bratřejov: Hrachový – Slezák, Pilčík, Janeczko, Chromčák, Polčák, Gerža D., Tomšů P.,Tomšů M., Kalenda, Gerža P. Střídali: Černý, Kadleček. Dohrávka 19. kola: Kašava – Bratřejov 2:1 Horsák, Latif – Kadleček.

1. Sehradice 21 17 1 3 53:18 52
2. Ludkovice 21 14 2 5 53:28 44
3. Veselá 21 13 5 3 40:20 44
4. Nevšová 20 9 6 5 53:31 33
5. Dolní Lhota 21 10 3 8 56:41 33
6. Tlumačov 20 9 4 7 35:28 31
7. Újezd 20 8 4 8 44:37 28
8. Lípa 21 8 4 9 40:45 28