OP: Návojná přehrála Pozlovice, Štípa obrala druhý Kostelec

Neuvěřitelně dramatickou penaltovou loterii viděla stovka diváků ve Štípě, kam přijel druhý Kostelec. Domácí fotbalisté nakonec ovládli pokutové kopy 12:11 a nad silným soupeřem získali v dohrávce 7. kola Okresního přeboru Zlínska bod navíc.

7.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Vítek Šmahel

Návojná - Pozlovice 5:0 (2:0)

Fotbalisté Návojné zakončili první polovinu sezony jednoznačnou výhrou. Hráči domácího Sokola se s věrnými fanoušky i celým podzimem rozloučili pětigólovou výhrou. Kanonádu na umělé trávě v Brumově odpálil ve 24. minutě Ptáček. Druhý gól přidal po půlhodině Šánek. Návojná měla i ve druhém poločase jasně navrch a svoji herní převahu vyjádřila dalšími třemi brankami. Nejprve se dvakrát v krátkém sledu prosadil Bělaška, výhru Návojné završil Surý. Pozlovice poslední utkání stejně jako celou první polovinu sezony nezvládly a v zimní přestávce mají o čem přemýšlet. Návojná je devátá.
Branky: 59. a 66. Martin Bělaška, 24. Martin Ptáček, 30. Pavel Šánek, 69. Jaroslav Surý. Rozhodčí: Kolář – Houžvička, Měřička, 85 diváků.

Mladcová B - Újezd 4:6 (2:1)

Souboj o osmé místo nabídl útočný fotbal, deset branek a spoustu vzruchu. Dohrávka na umělé trávě v Pasekách se rezervě Mladcové nepovedla. Fotbalisté Újezdu soupeře od začátku přehrávali bojovností i pohybem, zato domácím borcům se příliš běhat nechtělo. Přesto se Mladcová z první vážnější akce ujala vedení, když se po hezké uličce zblízka prosadil Chludil. Po čtvrt hodině hry odmítl zvýšení náskoku Vyvlečka, který zcela sám na malém vápně zakončil slabě jen brankáři do náruče. Po půlhodině hry se hostům podařilo poprvé v utkání vyrovnat. Pět minut před koncem první půle si béčko Mladcové vzalo vedení opět zpět. Po krásném voleji se k protější tyči přesně trefil Lošťák. Na začátku druhé půle ale bylo znovu srovnáno. Mladcová šla v 55. minutě potřetí a naposledy do vedení, když nedorozumění hostující obrany využil obloučkem přes gólmana střídající Jaroš. Následovala však čtvrthodinka hrůzy v domácím podání. Hosté nejprve opět využili děr v soupeřově obraně k vyrovnání a hned vzápětí přidali po chybě brankáře i čtvrtou branku. Zcela rozhozený tým pak dorazil Bělaška, který se blýskl hattrickem za jedenáct minut. „Klíčové bylo, že jsme se soupeřem dokázali udržet krok a nenechali ho odskočit víc, než na rozdíl jedné branky,“ říká muž zápasu, Martin Bělaška. „Důležité bylo, že se nám podařilo hned po pěti minutách druhého poločasu srovnat. V kabině jsme si sice řekli, že se nikam nesmíme zbytečně hnát, protože na netrpělivost jsme doplatili v posledních zápasech proti Poteči i Štípě, ale tentokrát to vyšlo,“ těší lídra vítězné party. Hosté v posledních dvaceti minutách polevili, čehož protivník využil a obloučkem Lošťáka snížil. Mladcová si do konce utkání vypracovala další šance, ale ani ty nejvyloženější neproměnila. Po vyšachování obrany nedokázal přesně zakončit Jurčík, obranu neprostřelil Lošťák a vedle hlavičkoval i Holoubek.
Béčko Mladcové přezimuje desáté, Újezdu po polovině ročníku patří osmá příčka.
Branky: 40. a 72. Luděk Lošťák, 7. Jan Chludil, 55. Jiří Jaroš - 59., 65. a 70. Tomáš Bělaška, 31. Michal Hlavička, 50. Jiří Kamenčák, 58. Ondřej Častula. Rozhodčí: Lebloch – Matušů, Mikeska, 50 diváků.

Mysločovice - Poteč 3:2 na penalty (0:1)

Souboj dvou týmů přinesl vyrovnaný fotbal, remízu a penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější domácí. Mysločovice přitom od 41. minuty prohrávaly, když se v závěru prvního poločasu prosadil Slovák. Domácí hráči se ale snažili a skóre po přestávce srovnali. Po proměněné penaltě Hořčici se však dlouho neradovali. Hostující Mana totiž vrátil Poteči vedení. Ani stav 1:2 ale dlouho nevydržel. Miklík totiž překonal soupeřova brankáře a začínalo se znovu od začátku. V závěrečných dvaceti minutách ani přes zvýšené úsilí obou mužstev ale vítězná branka nepadla, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V penaltové loterii urvali bod navíc domácí fotbalisté, kteří se přiblížili Poteči na pouhé dva body. Poražené ale ještě v sobotu čeká dohrávka v Rokytnici.
Branky: 61. Květoslav Hořčica z penalty, 76. Petr Miklík - 41. Michal Slovák, 72. Josef Mana. Rozhodčí: Čech – Chromík, 70 diváků.

Štípa - Kostelec 3:2 na penalty (1:2)

Dramatický duel přinesl dva body Štípě, která si vyšlápla na Kostelec. Stovka diváků se rozhodně nenudila. První poločas vyšel lépe favorizovaným hostům. Skóre otevřel v 19. minutě Dočkal, na konci úvodní části zvýšil vedení Kostelce Lukosz. Štípu vrátil do utkání těsně před přestávkou Jurásek. Domácí vycítili šanci a dál protivníka trápili. Zaslouženého vyrovnání se dočkali v 82. minutě, kdy po trefě Šimka srovnali na 2:2. Kostelečtí po ztrátě náskoku litovali hlavně neproměněných šancí, štvala je ale i porážka v penaltovém rozstřelu.
Branky: 44. Martin Jurásek, 82. Marek Šimek - 19. Petr Dočkal, 40. Tomáš Lukosz. Rozhodčí: Frajt – Šťourač, Husár (Houšť), 100 diváků.

Čunek chce, aby v nemocnici platili lidé polovinu ceny jídla

Chcete při pobytu v nemocnici jíst nemocniční stravu? Tak si zaplaťte alespoň půlku za celodenní jídlo. Pro zavedení takové novinky v nemocnicích ve Zlínském kraji by byl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Seniorka se ztratila na sídlišti. Nepamatovala si, kde bydlí

Že se osmdesátidvouletá žena bezcílně pohybuje mezi paneláky na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy, si minulou středu v podvečer všiml jeden z tamních obyvatel.

Sledge hokejového gólmana Stanislava Molka vyskautovali v hospodě

SERIÁL/ Čtvrtý díl projektu Ktož jsú zlínští bojovníci patří brankáři SHK LAPP Zlín Stanislavu Molkovi. Gólman, který byl „prvním brankářem reprezentace“, je se zlínským klubem neodmyslitelně spjat, stejně tak jako s dosavadními čtyřmi, respektive pěti tituly.