OP: Vedoucí Luhačovice prohrály ve šlágru na penalty

Šlágr nejlepších týmů zlínského okresního přeboru rozhodly až penalty. Souboj vedoucí luhačovické rezervy s Kostelcem skončil po devadesáti minutách 1:1, body navíc braly po vyhraných pokutových kolech hosté.

17.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Luhačovice B – Kostelec 1:1 (0:1), 6:7 na penalty

Fotbalisté Kostelce ale byli blízko výhře už základní hrací době. Hosté se na umělé luhačovické trávě ujali vedení ve 28. minutě, kdy se prosadil Dočkal. Domácí béčko se proti organizované defenzivě soupeře těžko prosazovalo, a i když v první půli nějaké příležitosti, střelecky se neprosadilo. Hosté i po změně stran dobře bránili a drželi hubený náskok. O těsné vedení ale v dramatickém závěru. V 90. minutě si dal nešťastný Bačák vlastní gól. Zklamání hostů částečně zmírnily penalty, které ovládly 7:6. Rozdíl mezi oběma týmy v tabulce je nyní čtyřbodový.

Branky: 90. Pavel Bačák vlastní – 28. Petr Dočkal. Rozhodčí: Prokůpek – Frajt, Matucha, 50 diváků.

Dolní Lhota – Pozlovice 3:2 (2:0)

Nedělní duel v Dolní Lhotě patřil domácímu Pavlu Prešnajderovi. Zkušený šestatřicetiletý záložník dopoledne jako trenér vedl fotbalisty Slavičína v derby v Brumově, odpoledne pak dvěma góly skolil Pozlovice. Poprvé se bývalý hráč Zlína a Kroměříže trefil ve 14. minutě, podruhé udeřil v 70. minutě. Za domácí skóroval ještě Hrnčiřík, který před přestávkou zvyšoval na 2:0. Hosté ve druhém poločase stačili výsledek pouze zkorigovat. Brankáře Stratila překonali Galuška s Kuncem, na vyrovnání už ale Pozlovice nedosáhly.
Branky: 14. a 70. Pavel Prešnajder, 35. Jindřich Hrnčiřík – 55. David Galuška, 76. Jakub Kunc. Rozhodčí: Čech – Střelec, Ruman, 100 diváků.

Mladcová B – Mysločovice 3:2 (0:2)

Utkání dvou rozdílných poločasů nakonec v závěru rozhodli ve svůj prospěch domácí, kteří připravili soupeři první tříbodovou porážku sezony. V první půli však byli hosté rychlejší, důraznější a po hrubé chybě při rozehrávce šli záhy Švachem do vedení. Mladcovští se do šancí nedostávali, pouze ve 42. minutě trefil Vyvlečka nenápadnou střelou tyč. Hned vzápětí ale ztratili domácí míč a hosté zakončili rychlý brejk další brankou. Do druhé půle Mladcová prostřídala a obraz hry se změnil. Už v 53. minutě trefil Jaroš přesně skákající míč a snížil. A domácí se i nadále hnali za vyrovnáním. V 58. minutě lapil odkop soupeře opět Jaroš, mířil však nad. Čtvrt hodiny před koncem prostrčil D. Vaněk míč Vlčkovi. Ten však nenapravil své zaváhání z úvodu a střílel rovněž nad. V 77. minutě přišel jeden z rozhodujících momentů zápasu. Při tlaku domácích se do rychlého kontru dostal hostující Švach, po kličce brankáři však na poslední chvíli zachránil odkrytou branku dobíhající Holoubek. A v 82. minutě se domácí radovali z vyrovnání, hrdina nedávného okamžiku Holoubek se krásně pověsil do centru od rohového praporku a jeho hlavička se zastavila až v síti. A aby toho nebylo málo, o pět minut později zkoprnělí hosté přihlíželi nádherné střele levačkou Davida Vaňka, která vymetla šibenici. V závěru mladcovští soupeře do tlaku nepustili, naopak možnost Chludila volala po další brance, ale hostující gólman byl proti.

Branky: 53. Jiří Jaroš, 82. Tomáš Holoubek, 87. David Vaněk – 12. Pavel Švach, 43. Jaroslav Dřímal, Rozhodčí: Hasukič – Böhm, Matušů, 80 diváků.

Štípa – Poteč 2:3 (1:3)

Fotbalisté Poteče prodloužili ve Štípě vítěznou sérii. Hosté poprvé udeřili ve 4. minutě, kdy se trefil Trčka. Pak sice srovnal Jurásek, ale Slovák dvěma přesnými údery v krátkém sledu upravil na 1:3. Tak skončil i poločas. Štípa už ve druhém poločase stačila porážku pouze zmírnit, když v 71. minutě skóroval Reimitz. Hosté už si ve zbytku utkání tři body pohlídali.
Branky: 6. Martin Jurásek, 71. Petr Reimitz - 15. a 18. Michal Slovák, 4. Martin Trčka. Rozhodčí: Valenta – Skopal, Zámorský, 117 diváků.

SK Újezd – SK Zlín 2:2 (1:0), 4:3 na penalty

Až penaltový rozstřel určil vítěze v Újezdu. Domácí tým se ujal v 16. minutě vedení, když se prosadil Kráčalík. Hosté žádnou z nadějných akcí v prvním poločase nedotáhli. Zlínští srovnali až po změně stran. Na 1:1 srovnal Josefík. Hosté ožili a v 57. minutě završili rychlý obrat. Fotbalisté Újezdu ovšem dokázali na trefu Langra odpovědět, když o dělbě bodů rozhodl Kamenčák. Penaltová loterie přinesla bod navíc domácím.
Branky: 16. František Kráčalík, 70. Jiří Kamenčák – 52. Martin Josefík, 57. Aleš Langr. Rozhodčí: Frajt – Dvořák, Matucha, 100 diváků.

Návojná – Nedašova Lhota 4:3 (3:1)

Parádní fotbal a sedm branek viděla nadprůměrná návštěva v Návojné. Domácí tým se v souboji dvou sousedů v tabulce ujali vedení, když penaltu v 10. minutě proměnil Bělaška. Hosté však přispěchali s rychlou odpovědí. Na 1:1 srovnal Pagáč. Zbytek první půle ale patřil hráčům Návojné, kteří do přestávky dvakrát udeřili. Vedení domácícm vrátil Šánek, na poločasových 3:1 upravil Vlastimil Ptáček. Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Hosté se ve druhé půli zlepšili a skóre v dramatickém závěru srovnali. Nejprve v 78. minutě udeřil Josef Bartošák, vzápětí rozjásal hostující příznivce Ladislav Bartošák. Návojná to nezabalila. Domácí se semkli a v nastaveném čase napínavé střetnutí rozhodli. Šťastnou výhru Návojné vystřelil Martin Ptáček.
Branky: 10. Martin Bělaška z penalty, 32. Pavel Šánek, 45. Vlastimil Ptáček, 93. Martin Ptáček - 12. Josef Pagáč, 78. Josef Bartošák, 82. Ladislav Bartošák. Rozhodčí: Korch – Chromík, Štourač, 249 diváků.

Rokytnice – Bylnice 1:1 (0:1), 2:4 na penalty

Hosté z Bylnice se ujali vedení ve 30. minutě, po jedné z mála chyb domácí obrany. Sólo proměnil Josef Lysák. Rokytenským fotbalistům se podařilo vyrovnat až v poslední minutě. To se do útoku se zapojil i brankař Michal Ocelík. Branku vstřelil po rohovém kopu jeho jmenovec Jaroslav Ocelík. V penaltovém rozstřelu byli lepší hosté. Jednu penaltu Jiří Šuráň chytil, při druhé mu pomohla tyč.
Rozhodčí: 92. Jaroslav Ocelík – 30. Josef Lysák. Rozhodčí: Malota – Hasukič, Matušů, 60 diváků.

Aktivní Mehanović běhal i střílel. „Gólu chybělo málo,“ ví Bosňan

Tiraspol (Od našeho zvláštního zpravodaje) – Na hřišti Šeriffu Tiraspol byl nejaktivnějším zlínským hráčem. Bosenský záložník Mirzad Mehanović. v chladném večeru nešetřil krokem. Naopak, hýřil pohybem, létal z jedné strany na druhou, dopředu i zpátky. „Vyplynulo to ze hry,“ tvrdí Mehanović, který nastoupil na hrotu útoku vedle Lukáše Železníka.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Čerti, ze kterých mají respekt i dospělí. Zahrozí v Kloboukách

Pamatujete ještě, jak se kdysi peklo v peci? Nebo jak se mlelo obilí? Připomenout si to můžete příští víkend na 26. ročníku Valašského mikulášského jarmeku v Kloboukách.

Bylo to nejtěžší období v kariéře, přiznal kouč Otrokovic Sedlák

Je trenér a psycholog. A v létě byl Marek Sedlák i architektem, který měl postavit nový tým třetiligové Viktorie Otrokovice. Stačilo to na nesestupové třinácté místo. „Bylo to nejtěžší období v kariéře,“ přiznal Sedlák.